Oyun Haberleri Pubg

PUBG Mobile Kasma Sorunu Pc

pubg mobile kasma sorunu pc 7659

Bilgisayarlarınızın başına geçtiğinizde oynayacağınız oyunların size güzel vakit geçirmesini istersiniz. Ancak oyun oynarken yaşadığınız takılma, donma, kasma gibi problemler oyun zevkinizi de düşürebilmektedir. Aynı zamanda PUBG, CS GO gibi oyunlarda akıcı bir oyun büyük önem taşımaktadır. 

Otomatik olarak kopyala yapıştır pubg şekilli nickler üretmek için tıklayınız.

PUBG ESKİ SÜRÜMLERİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Çünkü bu tarz oyunlarda yüksek rekabet söz konusudur. Hem oyuncu sayısının fazlalığı hem de karşılıklı savaş ortamı büyük heyecana sahne olmaktadır. Oyunlarınızı daha akıcı oynayabilmek adına yapabileceğiniz bazı uygulamalar söz konusudur. Özellikle çok sevilen oyunlardan PUBG Mobile kasma sorunu pc için de farklı çözüm yolları deneyebilirsiniz. Gelin birlikte uygulayabileceğiniz yöntemlere bir bakalım.

İlginizi çekebilir: PUBG Lite Hesap Açma

Öncelikle akıcı bir oyun isteğiniz varsa FPS değerlerinizin düşmemesi gerekmektedir. Başka bir deyişle yüksek FPS değerleri ile oyunu daha akıcı oynayabileceksiniz. Bu nedenle akıcılık isteyen kullanıcıların bilgisayarlarında FPS artırma seçeneklerini denemesi gerekmektedir. Tabii ki bilgisayarınızda kasma sorunu yaşamanızın sebebi donanımınızın oyun için yeterli özelliklere sahip olmaması olabilir. Bu nedenle öncelikle bilgisayar özelliklerinizi kontrol etmelisiniz. Eğer mümkünse donanımlarınızı güçlendirebilirsiniz. Fakat böyle bir imkanınız yoksa yazımızda sizler için alternatif yöntemler aktaracağız. PUBG gibi savaş oyunlarında akıcı oyun sizi bir adım öne taşımaktadır. Bununla birlikte kasama yaşamanız halinde ise dezavantajlı konuma düşeceğiniz de bir gerçektir. O halde FPS artırabilmeniz için uygulayabileceğiniz yöntemleri sizlerle paylaşalım.

PUBG Mobile Pc Kasma Sorunu Çözümü

PUBG Mobil oynarken oyun keyfinizi artıracak FPS artırma yöntemleri sizi bir hayli rahatlatacak. O zaman kasma sorunlarını en aza indirmek için uygulayabileceğiniz başlıca FPS artırma yöntemlerinden bahsedelim. Öncelikle PUBG Mobile kasma sorunu pc için başlangıç ayarlarını düzeltmeyi deneyin. Daha sonra ekran kartınız için hız aşırtma (overclock) işlemi uygulayın. Bu adımlardan başkaca bilgisayarınızda gereksiz dosya silme ve güç seçenekleri düzeltme işlemlerini uygulayın. En önemli sorunlardan olabilecek ekran kartı güncelleştirmelerinizi mutlaka gerçekleştirin. İlk olarak başlangıç ayarlarına detaylı bakalım.

Steam içinde oyunlar çalıştırılırken ayarların uygulama başlamadan devreye girmesi için başlatma seçenekleri kullanılabilmektedir. Bu bölümde yazacağınız kodlar oyun çalıştığı anda devreye girmektedir. Steam’ de PUBG üzerine sağ tıklayarak özellikleri açın ve başlatma seçeneklerine tıklayın. Daha sonra açılan kutucukta metin doldurulacak kısma internetten aratarak bulabileceğiniz bir kod yazın ve tamama tıklayın.

Diğer bir adımın overclock işlemi olduğunu belirtmiştik. Bu işlem bilgisayarınızı oldukça rahatlatabilmektedir. Bu sayede hızınızda gözle görülür bir değişim sağlayabileceksiniz. Bu işlemi hem ekran kartınıza hem de işlemciye uygulayabilmektesiniz. Ekran kartınıza bu işlemi yapabilmek için MSI Aferburner benzeri programlardan yardım alabileceksiniz. Ancak bu işlemi çok dikkatli gerçekleştirmeli ve kartınıza aşırı yükleme yapmamalısınız. Aksi halde kartınız kullanılamaz hale gelebilecektir.

Öte yandan gereksiz dosyaları silmek için bilgisayarınıza bazı programlar indirerek işleminizi kolaylıkla çözebilirsiniz. Çöp dosyaları bazen farkında olmadan bilgisayarımızda oldukça gemiş yer kaplayabilmektedir. Bu sebeple bu adımı da mutlaka uygulamanızda fayda var. Bilgisayar güç seçeneklerini yüksek performans olarak ayarlayabilirsiniz. Son olarak sahip olduğunuz grafik işlemcinin güncel olduğundan da emin olmalısınız.

Pc PUBG Mobile Kasma Sorunu

Yazımızın önceki bölümlerinde PUBG Mobile kasma sorunu pc hakkında önemli bilgiler aktardık.Öncelikle bilgisayar özelliklerinizin yeterli olduğundan emin olmak daha sonra alternatif uygulamalara yönelmek yerinde olacaktır.Emülatör vasıtasıyla oynadığınız PUBG Mobile için emülatör ayarlarının da gözden geçirilmesi faydalı olacaktır.Özellikle motor kısmında en üstteki seçeneği akıllı mod olarak ayarlamalısınız. Daha sonra işlemci önbelleğini açık, rendering optimization seçeneğini açık olarak ayarlamalısınız.Yine bu kısımda çözünürlük ayarlarını bilgisayarınızın özelliklerine göre ayarlamayı unutmayın.Görece kötü bir bilgisayara sahipseniz çözünürlüğü düşürmenizde fayda var. Oyun içi DPI ayarına da dokunmamaya özen gösterin. Farenizin DPI ayarı yüksekse bu ayarı da düşürmelisiniz.Buayarları uyguladığınızda gözle görülür bir hız artışı yaşayacağınızı düşünüyoruz.

İlginizi çekebilir: PUBG Mobile Emulator Ayarları

Bir Yorum Yap