PUBG Mobile Tuş Ayarları

Pubg Mobile Tuş Ayarları yazımızla birlikteyiz. Bilgisayar dünyasındaki oyun sektörü kadar mobil oyun sektörü de teknolojik gelişmelerden yakından etkilenmektedir. Android ve İos tabanlı birçok mobil cihaz destekledikleri oyunlar ile kullanıcılarına keyifli anlar yaşatmaktadır. Özellikle günümüz mobil cihazları artık çok fazla kullanılmakta ve her an yanımızda bulunmaktadır. Bu nedenle söz konusu cihazlarla geçirilen zamanların uzaması, kullanıcıları da eğlenceli arayışlara itmektedir.  

PUBG ESKİ SÜRÜMLERİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Telefon ve tablet gibi cihazlarda keyifli zamanlar geçirmek istenildiğinde akla hemen mobil oyunlar gelmektedir. Kullanıcıların battle royale denen savaş tarzı oyunlara büyük ilgi gösterdiği görülmektedir. Mobil oyunlar denildiğinde akla ilk gelen oyunlardan biri PUBG Mobile olmaktadır. Her geçen gün artan kullanıcı sayısı ve popülerliği sayesinde dünya genelinde yankı uyandırmıştır. Bu denli çok sevilen bir oyunun kullanıcıları için oyun kontrol ayarları da oldukça önemlidir. PUBG Mobile tuş ayarları oyunda başarı sağlanmasının önemli bir ön koşuludur.

İlginizi çekebilir: PUBG Experimental Server Nedir

Mobil cihazlarda oyunu akıcı ve başarılı şekilde oynayabilmek için kontrol araçlarının önemi büyüktür. Mobil cihazlarınızda istediğiniz komutu verebilmek ve hareketleri kontrol edebilmek için tuş ayarlarını özelleştirebilirsiniz.  Tüm tuşlar bir arada ekranınızda görünecektir. Aynı zamanda büyüklük ve görünürlük ayarları da yapılabilecektir. PUBG Mobile oyununu açtıktan sonra sağ alt köşedeki ayarlar simgesine dokunmanız gerekmektedir. Tıkladığınızda açılacak ekranda kontroller bölümüne girmelisiniz. Kontroller bölümüne girdiğinizde klasik ve arena şeklinde iki oyun modu karşınıza çıkacaktır. Bu bölümde hareket etme ve ateş etme tuşlarının sabitliğine göre üç farklı seçim yapabileceksiniz.  Bu seçeneklerden size en uygun hangisi ise onu tercih edebilirsiniz. Daha sonrasında özelleştir yazısına dokunarak oyuna dönebilirsiniz.

PUBG Mobile Tuş Ayarları Tencent

Dünya genelinde oldukça popüler olan PUBG Mobile artık birçok oyuncu tarafından bilgisayarlar üzerinde oynanmaktadır. Tencent Games tarafından sunulan PUBG Mobile için bilgisayarlarda çalışma desteği sağlayan bir de emülatör hazırlanmıştır. Normal olarak mobil cihazlar için hazırlanan bir oyunun bilgisayarda çalışması beklenemez. Ancak günümüzde hazırlanan yazılımlar sayesinde emülatör adını verdikleri programlar vasıtasıyla, mobil oyunlar bilgisayar üzerinde oynanabilmektedir. Oyun severler mobil cihazlarda bu oyunu oldukça iyi bilmektedirler. Fakat iş bilgisayar üzerinde oynamaya geldiğinde en iyi oyuncular bile ayarlar konusunda sıkıntı yaşayabilmektedir. PUBG Mobile Tuş Ayarları sayesinde Tencent emülatöründe ayarlarınız özleştirebileceksiniz.

Oyunu emülatör yardımıyla bilgisayarınızda çalıştırdınız ve oyuna giriş yaptınız. Ancak oyun varsayılan tuş ayarlarından memnun kalmayabilirsiniz. O zaman hemen aktardığımız adımları uygulayarak kendinize özel ayarları oluşturabilirsiniz. İlk olarak emülatör ile oyuna giriş yapmanız gerekmektedir. Oyuna giriş yaptıktan sonra ayarlarà kontrollerà özelleştir bölümüne gitmeniz gerekmektedir. Burada emülatörün sağ kısmında yer alan klavye simgesine tıklamalısınız. Tıkladığınızda açılacak sayfa üzerinde var sayılan tuş ayarları ile karşılaşacaksınız. Burada yer alan tuş ayarlarından değiştirmek istediklerinizin üzerine gelerek yeni bir tuş ataması yapabilirsiniz. İstediğiniz tüm tuşları tercihlerinize göre değiştirdikten sonra bu ayarları kaydetmeyi unutmamalısınız. Kayıt gerçekleştikten sonra oyuna dönerek eğlencenize kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

PUBG Mobile PC Tuş Ayarları

PUBG Mobile’ ın oyun mekaniği, ilk olarak oyun konsolları ve bilgisayarlar için tasarlanmıştı. Bu nedenle tuş ayarları dahil olmak üzere bir çok ayar da bu platformlar için geliştirilmişti. Mobil cihazlar için sunulması ile beraber telefonlara ait oyun mekaniği yeniden düzenlendi. Elbette oyunun keyfini çıkarmak ve kazanabilmek için kontrol edilebilirliğin üst düzey olması gerekmektedir. Ancak oyuncular telefonlarında yüklü bulunan hesapları ile bilgisayarlarında oynama isteği duyduğunda işler biraz değişti. Mobil cihazlar için geliştirilen oyun bir anda bilgisayar dünyasına taşınmaya başlandı. Geliştirilen emülatörler sayesinde de oyunu bilgisayar üzerinde oynamak mümkün hale geldi. Tabii ki bu noktada oyun severler tarafından PUBG Mobile tuş ayarları konusu araştırtılmaya başlandı. Siz de oyuna yeni başlamış ya da klavyenizi özelleştirmek isteyen bir kullanıcı iseniz yazımızda belirttiğimiz adımları izleyerek tuş ayarlarınızı oluşturabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: PUBG Mobile Lite Pc Nasıl İndirilir

Bir Yorum Yap