İlaç Fiyatları

Refresh Göz Damlası Fiyat 2022

Refresh Göz Damlası

Göz kuruluğu problemlerinde kullanılan Refresh Göz Damlası berrak bir çözelti halinde satılır. Renksiz olması ilacın özelliğidir ve tek dozluk flakonlarda piyasada bulunur. Bu ilacın ambalajında 30 adet olarak tek dozluk flakonlar yer alır. İlaç göz yüzeyinde kayganlaştırıcı bir etki yaratma gücüne sahip olur ve kuruluğun giderilmesinde etkilidir. İlacın kullanımının ardından gözde bulanıklık oluşması oldukça doğaldır. Kişilerin araç kullanmak zorunda oldukları durumlarda ya da makine kullanması gereken bir işte çalışıyorlarsa bulanıklaşmanın düzelmesini beklemeleri gerekir. Bu ilacın içerisinde özel uyarıya gereksinim duyulabilecek nitelikte bir madde bulunmaz. Yiyecek ve içecekler alındığında kullanılması durumunda herhangi bir etkileşime girmesi beklenmeyen ilaç grupları arasında yer alır. Bu ilaç kullanılacağı zaman damlalığın ucu steril olmalıdır. Herhangi bir mikrop oluşumunu engellemek içinse damlalığın ucu bir yere değdirilmemelidir. Refresh göz problemlerinde en sık başvurulan ilaçlar arasında yer alır. Gözün yüzeyinde gözyaşı hacminin artmasına yardımcı olan bir ilaçtır ve kişide gözyaşının az olduğu durumlarda hekim tarafından verilir. İlacın etken maddesi ise povidon polivinil alkoldür.

İlginizi çekebilir: Hirudoid Forte Jel

Refresh Göz Damlası Fiyat

Yaşlı kişilerde ya da bebeklerde kullanılması gerektiğinde Refresh Göz Damlası için herhangi bir uyarı söz konusu olmaz. Bundan dolayı da ilaca yönelik olarak özel bir bildirimden söz edilmez. İlacın kullanımı sırasında unutulma durumu oluştuğunda bir sonraki kullanımda çift doz alınmaması gerekirken gereğinden fazla kullanılması halinde de doktora veya eczacıya danışmak gerekir. Hamile kişilerde kullanılması gerektiğinde güvenilir olup olmadığına dair bir veri bulunmamaktadır. Kişilerin ilacı kullanırlarken hamile olduklarını fark etmeleri durumunda da doktora veya eczacıya danışılması gerekir. Hamilelik dönemindeki kullanımı söz konusu olduğunda buna karar verecek olan kişi doktor olmalıdır. Bundan dolayı da ilacın kullanılması sırasında hekim önerisine uygun hareket edilir. Bu ilacın kullanımına bağlı olarak bazı yan etkilerin görünmesi olasıdır. Bunun yanı sıra yan etkiler oldukça düşük oranlarda ortaya çıkar. Herhangi bir yan etkinin oluşması durumunda ise tedavi kesilerek doktora danışılması önerilir. Refresh damla ile göz nemlendirilebilir ve ayrıca göz sağlığı korunmasında kullanılır. Göz yaşı azlığının tedavisinde etkili bir çözüm sunan ilacın göz kuruluğuna da iyi geldiği görülür. Suni gözyaşı olması nedeni ile gözyaşı vazifesi yaptığı görülen ilaç bu sayede gözün işlevini normal olarak yerine getirmesine yarar. Tahriş ve yanmalarda etkili bir iyileştirme gücü bulunur. Gözde oluşacak sorunlarda öncelikle bir hekim kontrolünde tedavi olmak gerekir.

Refresh Göz Damlası Fiyatı

İlaçlar tedavi edici özelliklerinin yanı sıra bazı kişilerde yan etkilere de yol açabilmektedir. Her ilacın kendine özgü bir içeriği bulunur ve bu içeriğe bağlı olarak da kişiler üzerinde tedavi sırasında farklı yan etkilere neden olabilir. Refresh Göz Damlası da yan etkileri olabilecek bir ilaçtır fakat bunun görülme sıklığı oldukça düşüktür. Bazı yan etkiler arasında; gözde oluşan tahriş, ağrı, kızarıklık, kaşıntı, akıntı, batma hissi sayılabilir. Bu ilacın saklama koşulları 15-25 santigrat derecenin altında ve oda sıcaklığında olması gerekir. Açılan paketlerde kullanımın ardından kalan kısmın atılması önerilir. Ayrıca son kullanma tarihi de önemli bir konudur ve ilaçlarda son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin kullanılması sakıncalıdır. Reçeteli ya da reçetesiz satılan her tür ilaç için hekim tavsiyesine uygun davranmak gerekirken rastgele ilaç alınmaması sağlık açısından önerilen bir durumdur. Gözde oluşan dış etkenlere bağlı kuruluklarda da kullanılan bir damla olması ile dikkat çeken Refresh damla güneş ve rüzgâr sebebi ile oluşan kuruluğun giderilmesinde de etkilidir. İlacın fiyatı 23.22 TL’dir.

Refresh Göz Damlası Fiyat 2022 Ne Kadar ?

Refresh damla güneş ve rüzgâr sebebi ile oluşan kuruluğun giderilmesinde de etkilidir. İlacın fiyatı 23.22 TL’dir.

Refresh Göz Damlası Neden Kullanılır ?

Göz kuruluğu problemlerinde kullanılan Refresh Göz Damlası berrak bir çözelti halinde satılır. Renksiz olması ilacın özelliğidir ve tek dozluk flakonlarda piyasada bulunur.

Bir Yorum Yap

Değerlendirin*