Güncel Haberler

Roman Polanski Adele Haenel Tartışması 45’inci Cesar Ödülleri’nde Şok Olaylar

Roman Polanski’nin 45. César Ödülleri’nde aldığı adaylıkların cinsel saldırı mağdurlarına saygısızlık olduğunu söyleyen Adèle Haenel, Polanski’nin En İyi Yönetmen ödülünü almasının ardından ödül törenini terk etti. Haenel’e Céline Sciamma da eşlik etti.

Fransız film akademisinin eleştirilerine karşı bir ifade gibi görünen şeyde, tartışmalı mıknatıs Roman Polanski, Dreyfus Affair draması “Bir Memur ve Casus” için Cuma günü Paris’teki 2020 César Ödülleri’nde En İyi Yönetmen ödülünü kazandı. Sonunda “Les Misérables” adlı filmin en iyi filmini kazanan Ladj Ly ve çılgınca övgüyle “Ateşte Bir Hanımın Portresi” olan Céline Sciamma da En İyi Görüntü Yönetmeni için ev sahibi olan Céline Sciamma gibi adayları yendi. Polanski’nin galibiyeti, ödül açıklandığında Salle Pleyel’deki törenden çıkan telecastte görülebilen “Ateşte Bir Hanımın Portresi” yıldızı Adèle Haenel ile iyi sonuç vermedi.

Haenel, New York Times röportajında ​​ana hatlarıyla belirttiği gibi Fransa’da başarısız olduğuna inandığı #MeToo hareketinde aktif bir ses olmuştur. Bu iddia, hüküm giymiş bir seks suçlusu olan Polanski’nin en iyi yönetmenlik ödülünü kazandığı, Fransa’nın Akademi Ödülleri’ne eşdeğer olan César’larda yankılandığını ortaya koydu. 2018 sonbaharında Haenel, “The Devils” yönetmeni Christophe Ruggia ile çalışırken cinsel taciz konusundaki kendi deneyiminden bahsetti. Haenel, bu yıl Fransız ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu dalındaydı, ancak Anaïs Demoustier’de “Alice ve Belediye Başkanı” için kaybetti.

MUTLAKA OKUMALISIN:   Sonunda kavuştular
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı