Sanal Gerçeklik Gözlüğü Uyumlu Telefonlar

Sanal gerçeklik gözlüğü takılabilen akıllı telefonlar, teknolojinin giderek gelişmesi ve daha uygun fiyatlara satın alınabilmesinin ardından en çok merak edilen konular arasına girmiştir. Dünyanın önde gelen teknolojik cihaz ve akıllı telefon üreticileri, kullanıcılarına memnuniyet verici bir sanal gerçeklik deneyimi yaşatmak için her geçen gün yenilikçi ürünlerini tanıtıp piyasaya sürmeye devam etmektedir. Eskiye kıyasla günümüzde çok daha uygun fiyat seçeneklerinden satışa sunulan sanal gerçeklik gözlüğü uyumlu telefonlar ile bambaşka bir dünyaya adıma atmak oldukça basit bir hal almıştır.

Her yaştan akıllı telefon kullanıcısı sanal gerçeklik gözlükleri ile oyundan filmlere, videolardan müzik kliplerine ve hatta eğitim videolarına kadar pek çok alternatifi son teknoloji yazılım ve donanım özelliklerine sahip olarak kolaylıkla kullanabilmektedir. Sanal gerçeklik gözlükleri ile birebir uyumlu akıllı telefonlar da bu yüzden sektörde en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaktadır.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nedir?

Sanal gerçeklik (VR) gözlüğü teknolojik bir alettir. 3D görüntü kalitesi ile bakış açınızı değiştirip size adından da anlaşılacağı üzere sanal bir gerçeklik içinde yaşama avantajı sağlayan bu gözlükler son teknoloji donanıma sahiptir. VR platformlarında keyifli bir şekilde vakit geçirebilmek için ihtiyacını duyduğunuz sanal gerçeklik gözlükleri, günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte akıllı telefonlarla da hiçbir sıkıntı yaşanmadan uyumlu bir şekilde kullanılabilmektedir. Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlar VR görüntü modelini desteklediği için yüksek performanslı olarak sanal gerçeklik sunabilmektedir.

Ayrıca powerbank nasıl şarj edilir? Bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Uyumlu Telefon Modelleri

Piyasadaki sanal gerçeklik gözlüğü uyumlu akıllı telefon modelleri sayesinde siz de aradığınız sanal gerçekliğin içinde dalış yapabilirsiniz. En iyi akıllı telefonların sanal gerçeklik gözlüğü modelleri ile nasıl ve ne şekilde uyumluluk sağladığını şu şekilde açıklamak mümkündür:

 • Samsung Galaxy S10 5G – Gear VR ve Cardboard uyumlu
 • Samsung Galaxy S10 Plus – Gear VR ve Cardboard uyumlu
 • Samsung Galaxy S9 Plus – Gear VR ve Cardboard uyumlu
 • Samsung Galaxy S9 – Gear VR ve Cardboard uyumlu
 • Samsung Galaxy Note 8 – Gear VR ve Cardboard uyumlu
 • Google Pixel 3 – Gear VR, Daydream ve Cardboard uyumlu
 • Google Pixel 2 – Gear VR, Daydream ve Cardboard uyumlu
 • LG V30 – Gear VR, Daydream ve Cardboard uyumlu
 • Moto Z2 Force – Gear VR, Daydream ve Cardboard uyumlu

Görüldüğü gibi Android işletim sistemine sahip akıllı telefon modellerinin uyumlu olduğu sanal gerçeklik gözlükleri bu şekilde sıralanabilmektedir. En gelişmiş teknolojilere ve donanımlara sahip sanal gerçeklik gözlükleri ise sektördeki popülerliğini sürdürmektedir.

En Çok Kullanılan Sanal Gerçeklik Gözlük Markaları

En popüler sanal gerçeklik gözlüğü marka ve modelleri arasında siz de kullandığını akıllı telefonun işletim sistemine göre en uyumlu modelleri bulabilirsiniz. Türkiye’de sanal gerçeklik gözlüğü sektöründe en çok tercih edilen marka ve modelleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Google Daydream VR sanal gerçeklik gözlüğü
 • Samsung Gear VR sanal gerçeklik gözlüğü
 • Google Cardboard sanal gerçeklik gözlüğü
 • iPhone VR sanal gerçeklik gözlüğü
 • Windows Phone VR sanal gerçeklik gözlüğü

En çok satılan sanal gerçeklik gözlüğü modellerinin akıllı telefonlarla uyumluluğu da üst düzeydedir. Piyasada sanal gerçeklik gözlüğü uyumlu telefonlar arasında siz de bütçenize uygun telefon tercihinde bulunarak yepyeni bir gerçekliğe merhaba diyebilir, oyun – film – müzik ve eğitim alanında yenilikçi teknolojileri takip edebilirsiniz.

Bir Yorum Yap