Nasıl

Sararan Silikon Kılıf Nasıl Temizlenir

Sararan silikon kılıf nasıl temizlenir - renkli silikon telefon kılıfı nasıl temizlenir - sararan silikon nasıl beyazlatılır

Sararan silikon kılıf nasıl temizlenir sorusuna cevap arayanlar için işe yarayan birkaç püf noktası mevcuttur. Bu püf noktaları sizler için bu yazımızda derledik.

Gelişen teknoloji kendini en fazla cep telefonlarında sergilemektedir. Günümüzde birbirinden farklı model ve markada cep telefonu mevcuttur. Apple, samsung, huawei ve daha fazlası her birinin ortak özelliği aslında darbelere karşı dayanıksız olmalarıdır. Ekran camlarının ve gövdelerinin hassas olması en küçük darbelerden etkilenmelerine sebep olmaktadır. Hayatımızın her yerinde olan cep telefonlarına yüksek miktarlarda fiyatlar ödemekteyiz. Bu yüzden cep telefonunu korumak ve darbelerden gelecek zararları en aza indirmek için silikon kılıf gibi aksesuarlar tercih etmekteyiz.

Silikon kılıf ihtiyacı büyük bir sektörün oluşmasına neden olmuştur. Piyasada her markaya uygun silikon kılıf bulmak mümkündür. Çeşitli desenlerde ve modellerde silikonların ortak sorunu sararma olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, sararan silikon kılıf nasıl temizlenir ? Sizler için bu sorunun cevabını aşağıda püf noktalarıyla inceledik. Samsung, iphone, samsung galaxy, iphone 6s, iphone 7 ve diğer tüm markalar için üretilmiş kılıflara bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

1.Cif Yardımı İle Sararmış Şeffaf Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir?

Çeşitli nedenlerle sararmış silikon telefon kılıfı temizlemede cif etkili bir çözüm sunmaktadır. Mutfak temizliğinde güçlü formülünden dolayı tercih edilen cif, silikon kılıf temizliği için de güzel bir tercihtir. Silikon kılıfı cep telefonundan çıkartarak cifi nemli bir bez aracılığı ile kılıfa sert olmamak şartıyla oval hareketlerle sürünüz. Burada temizleme işlemi sırasında ki şiddetiniz çok önemlidir. Hafif şekilde temizlemeniz kılıfın çizilme riskini ortadan kaldıracaktır. Silikon kılıfa cifi uygulamaya başladığınız andan itibaren lekelerin çıkmaya başladığını görebilirsiniz.

2.Arap Sabunu Yardımı İle Sararmış Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir?

Arap sabunu silikon kılıf temizliğinde kılıf dokusuna zarar vermeyen temizlik yöntemlerinden biridir. Bu yöntemi uygulamaya kılıf üzerinde ki tozları almakla başlanmaktadır. Yumuşak kıllı bir fırça yardımı ile kılıf üzerinden tozları aldıktan sonra ılık suyun ve Arap sabununun bulunduğu kaba kılıfı bırakıyoruz.  15 – 20 dakika kadar suyun içinde beklettiğimiz kılıfı bir sünger yardımıyla leke kalmayacak şekilde siliyoruz. Kabın içerisinden çıkartıp duruladıktan sonra kuru bir bezle kurutuyoruz. Telefon kılıfları kullanıma hazırdır.

3.Sirke Yardımı İle Silikon Kılıf Nasıl Beyazlatılır?

Evlerde hijyen ve temizlik için sıkça kullanılan sirke telefon kılıfı temizliğinde de yardımcı olmaktadır. Elma veya üzüm sirkesini bir kapa yeteri kadar boşalttıktan sonra sararmış kılıf içerisine bırakılır. Bir gün sirke içinde bekletilen telefon kılıfı kirlerden arınmış olacaktır.

4.Diş Macunu Yardımı İle Sararan Silikon kılıf nasıl temizlenir ?

Diş macunları formüllerinde içerdiği bileşenler sayesinde beyazlatma konusunda son derece etkili ürünlerdir. İlk adım olarak yumuşak kıllara sahip bir fırça yardımı ile kılıfa fazla bastırmadan üzerinde ki tozları alınız. Telefon kılıfınızı biraz ıslattıktan sonra lekelerin olduğu bölgelere diş macununu sıkınız. Bir süre leke üzerinde bekletilen macunu duruladıktan sonra kuru bir bez ile kurulayınız.

5.Aseton Ve Saf Alkol ile Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir?

Aseton ve saf alkol leke çıkarıcı özellikleri sayesinde kılıf üzerindeki lekeleri de söküp atmaktadır. Yapmanız gereken tek şey sararan silikon kılıf üzerine aseton veya saf alkolü uyguladıktan sonra hafif şekilde silmektir.

Şeffaf Kılıfın Sararmaması İçin Ne Yapılmalıdır?

Günlük hayatta telefon sürekli kullandığımız bir ihtiyaç durumundadır. Her türlü dış etkene maruz kalarak kirlenmektedir. Ellerimizin terlemesi sonucu telefon kılıfı sararmakta ve kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Ayrıca telefonu koyduğumuz yerlerinde tozlu olması kirlenmelere sebebiyet vermektedir. Bu türlü olaylar şeffaf kılıfın sararmasını yol açmaktadır. Yazımız da bahsettiğimiz yöntemler ile kılıfın sıklıkla temizliğini yaparak sararmalardan kurtarır ve kullanım ömrünü uzatmış olursunuz. Şeffaf telefon kılıfı sararması Günümüzde birçok Kullanıcı Tarafından muhtelif Ürünlerde Yaşanan Bir problemdir. Hem telefonun kozmet koruması korumak hem de estetik bir görüşsellik toplama için edinilen bu şeffaf kılıflarda sararma tutarak muhafazata kullanılan silikon malzemeden kaynaklanmaktadır. Silikon uzun ömürlülük seviyesi oldukça kullanışlıdır ancak işlem görerek şeffaf hâle getirilmesinden önce görsel planlama bu tarz orada gelebilir.

Şeffaf Telefon Kılıfı Neden Sararır?

Peki şeffaf telefon kılıfı sararması zamanla neden gerçekleşir? Silikon, çeşitli sektörde kullanılan polimer içerikli bir malzemedir. Polimer de yapısı gereği zamanla sararır. Uzaktaki kılıfların uzun süreli kullanımlarında ortaya çıkan bu problemin nedenlerini şöyle sıralamak mümkün:

 • atmosferik oksidasyon
 • radyasyon
 • Isı
 • Işık
 • Ön temasının yol açtığı kimyasal bozulmalar
 • Yine de önemli etkenlerden biri olarak sigara dumanı (içmeseniz de

Şeffaf Telefon Kılıfı Sararması Temizleme

Bilinmeyen gibi herhangi biriyle ilgili faktöre maruz kalması telefon kılıfında sararmasına yol açabiliyorAncak telefon kılıfınızın tasarımı daha estetik bir hâle getirmek ve sarılıktan kurtulmak mümkündür. Kirli çamaşır suyu veya peroksit gibi ürünlerde temizlemeyi isteğiniz, isteğinize bağlı renk rengini aldık.

Fakat bu öğelerin etkisinde uzun süre devam etmeyeceği için kılıfınız sararmaya devam ediyor ve hatta bu maddelerin içeriği sararma süreci daha da yaklaşmış olacak. Daha sağlıklı ve sonuçta sonuç verebilecek işlemlerden biri de kılıfınızın temizliği için yapılması yer alan materyalleri denemektir.

İhtiyacınız olan materyaller;

 • biraz diş macunu
 • tiner
 • bulaşık teli
 • bez
 • durulama işlemi için su dolu kova ya da lavabo.

Bir Yorum Yap