SEO

SEO İpuçları – Etiketler Önemlidir

Bir yayın yazarken veya bir ürünü listelerken, çoğu kişi başlık eklemeyi asla unutmaz. Bazen kullanıcılar, yazınızı veya ürününüzü farketmek için ihtiyacınız olan tek şey uygun bir başlık ve iyi bir açıklama olduğunu düşünür. Yanlış! Teknoloji ve online iş yapmak geçen yıl bile çok değişti. Bir zamanlar hobi olan şey artık yarı zamanlı veya tam zamanlı bir iş fırsatı haline geldi. Bu nedenle çevrimiçi pazar daha rekabetçi. Giderek daha fazla kişi çevrimiçi alışveriş yapıyor ve çalışıyor. Bu nedenle web sitenizin arama motoru mümkün olduğunca optimize olduğundan emin olmak önemlidir. Etiketler, arama motorlarında web sitenizi, postanızı ve ürününüzü almak için bir zorunluluktur. Mümkün olduğunca çok sayıda etiket kullanmanın avantajlarından yararlanmayı unutmayın. Doğru etiketleri kullandığınızdan emin olun.

Pek çok kişinin etiketlerin ne olduğunu veya nasıl kullanılacağını bilmediği bir zaman vardı. Şimdi daha fazla insan ne olduklarını öğreniyor. Çoğu zaman bir ürünü listelerken veya sosyal medyada yayın yaparken bir etiketler bölümü olur. Bazı insanlar bunu fark etmez veya görmezden gelmeyi tercih eder. Görmezden gelme! Etiketler, kullanıcıların arama motorlarında kullandığı anahtar kelimeler veya kelime öbekleri gibidir. Kullanıcılar çevrimiçi ortamda sahip olduklarınızı bu şekilde bulacaktır.

Alakalı mı? Bu, ürününüz veya yayınınız için bir etiket seçerken sormanız gereken sorulardan biridir. El yapımı eşarp satıyorsanız veya eşarp yapımı hakkında bir makale gönderiyorsanız, o konuyla veya ürünle ilgilenen kişilerin öğenizi bulmasını sağlamak istersiniz. Gönderdiklerinizi tanımlayan etiketler kullanmanız gerekir. Eşarp nasıl yapılır bir eşarp nasıl yapılacağını açıklayan bir yazı için kullanılacak iyi bir etikettir. Kadınlar için eşarplar satın al sattığınız kadın için bir eşarp kullanmak için iyi bir etikettir. Bu etiketler gönderilenlerle ilgilidir. Web sitenize doğru kişileri çekmek, satış olasılığını artırmanıza yardımcı olur.

MUTLAKA OKUMALISIN:    Las Vegas SEO

Bir arama terimi mi yoksa anahtar kelime mi?? Bu, öğeniz için bir etiket gönderirken sorulacak başka bir sorudur. Etiketlerle yaratıcı olabilirsiniz, ancak kimse bu kelime öbeğini aramazsa web sitenize doğru kişileri alamazsınız. Etiketinizde güzel, harika, muhteşem veya bu tür kelimeler gibi açıklayıcı kelimeler kullanmaktan kaçınmak istersiniz. Elbette bunları ürününüzü tanımlamak için kullanın, ancak büyük olasılıkla bunlar insanların ürün veya bilgi ararken kullandıkları kelimeler değildir.

Açıklamanızda etiket olarak da kullanılabilecek anahtar kelimeler kullanabilirsiniz. Bazen, etiket olarak kullanılacak alakalı anahtar kelimeler ve kelime öbekleri bulduğunuzdan emin olmak için bir anahtar kelime aracını kontrol etmeniz gerekebilir. Bu araçlar, diğerleri kadar popüler olmayabilecek alakalı arama terimleri bulmanıza yardımcı olabilir. Bu daha az rekabet demektir. Ayrıca, bu etiketlerin yine de kullanıcıları web sitenize çekeceği anlamına gelir. Etiketlerinizin alakalı, gerçek arama terimleri ve doğru anahtar kelimeler olduğundan emin olun. Bu ipuçlarını bilmek, işletmenizi çevrimiçi ortamda daha verimli hale getirmenize yardımcı olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı