SEO

SEO Makale Yazımı Nedir? – SEO Metin Yazarlığı Açıklaması

Birçok freelancer SEO nedir hakkında soruları var; SEO metin yazarlığı nedir; SEO yazma nedir. Bu makalede – ayrıntılı olarak – bunun ne olduğu açıklanmaktadır. Ve serbest yazar olarak ondan nasıl para kazanılır.

SEO nedir?

SEO ifade için bir kısaltma “arama motoru optimizasyonu.” Arama motoru optimizasyonu, web sitenize daha fazla trafik çekmek için belirli şeyler yapmakla ilgilidir, böylece çevrimiçi satışları ve trafiği artırabilirsiniz.

Bu “şeylerden” bazıları nelerdir?

Çok var, ama burada serbest yazarlar için geçerli olanın ne olduğunu tartışacağız. Ve bu, web sörfçülerinin (yani, internet kullanıcıları) belirli bir siteye inebilmesi için belirli bir şekilde metin yazmak anlamına gelir.

Freelance Yazarlarla İlgili Olarak SEO Nedir?

Serbest yazarların ilgilenmesi gereken anahtar kelimelerdir. Anahtar kelimeler nedir? Anahtar kelimeler, internette sörf yapanların çevrimiçi şeyler ararken yazdıkları kelimeler ve kelime öbekleridir.

Örneğin, haciz temizleme işi başlatmakla ilgilendiğinizi varsayalım. Şu anda haberlerde haciz dışında başka bir şey bilmiyor olabilirsiniz ve bu tür bir şirket kurmakla ilgileniyorsunuz.

Böylece, en sevdiğiniz arama motoruna (ör. Google, Yahoo! MSN vb.) Giriş yaparsınız ve “haciz temizliği” veya “haciz temizliği” veya “haciz temizliği” veya başka bir alakalı anahtar kelime öbeği anahtar kelimelerini yazabilirsiniz.

Not: İnternette bir şey bulmak için bir arama motoruna kelime yazdığınızda, yazdığınız kelimelere anahtar kelime (bir kelime) veya bir anahtar kelime ifadesi (aralarında virgül bulunan iki veya daha fazla kelime) denir.

İşletmeler Arama Motoru Sonuçlarına Nasıl Ulaşır?

Bu kelimeleri yazıp “ENTER” tuşuna bastığınızda, bir grup site açılır ve sörf yapmaya başlarsınız (yani sonuçlara tıklayın) ve ihtiyacınız olan bilgiye sahip olup olmadığını görmek için siteleri araştırmaya başlarsınız.

Açılan siteler, Google, Yahoo, MSN, et al gibi arama motorlarının, yazdığınız anahtar kelime öbeğiyle (arama deyimi olarak da bilinir) en alakalı olduğunu düşündüğü sonuçlardır. Şirketler ilk ikisi arasında olmak için çok para ödüyor veya arama motorlarının döndürdüğü sonuçlarda üç sayfa.

MUTLAKA OKUMALISIN:   Web Sitelerinin Tam Yığın SEO Ekibi Kiralama Gerekmesi İçin 5 Temel Neden

SEO Copywriters Neden Bu Kadar Talep ve Para Kazanmak

Sonuçların ilk iki veya üç sayfasında ortaya çıkma yollarından biri, uygun anahtar kelime öbeklerini içeren alakalı metne sahip olmaktır. Ve bu, bir SEO metin yazarı olarak çok para kazanabileceğiniz yerdir. Arama motoru sonuçlarında sitelerinin yüksek çıkması gereken metni yazıyorsunuz.

Çoğu zaman, şirketler size sadece bir grup anahtar kelime öbeği verir ve belirli bir uzunluk (genellikle 300-500 kelime) olduğu sürece istediğinizi yazmanıza izin verir.

Birçok serbest yazar var – birkaç milyon olmasa da yüz binlerce. AMA, sadece küçük bir azınlık SEO’nun ne olduğunu ve bu tür bir kopyayı nasıl yazacağını biliyor. Ve bu yüzden talep görüyorlar.

SEO metin yazarları talep gören bir beceriye sahiptir. Ve giderek daha fazla şirket reklam bütçelerinin daha büyük bir bölümünü internet pazarlamasına taşıdıkça, becerilerine daha da fazla talep var.

SearcheEngineWatch makalesinde, SEO Metin Yazarı: İnternette Kelime İşlemleriWilliam Flaiz, bir SEO metin yazarının öneminin altını çiziyor. O yazıyor:

“Ajans SEO metin yazarlığı rolü benzersiz çünkü …. Aniden, yazar basın bültenleri optimize etmek gerekir, sosyal haberler için makaleler zanaat, sosyal ağ iletişimi izlemek ve wiki içeriği geliştirmek …. güçlü bir SEO metin yazarı uyarlanabilir ve çok sayıda yeni bilgiyi son derece hızlı bir şekilde içselleştirebilme yeteneğine sahiptir.Bu benzersiz bireyler hızlı bir şekilde birçok SEO etkileşiminin belkemiği haline gelmiştir. [SEO copywriters] kral yapımcıları. “

İşte bu yüzden SEO metin yazarları hizmetleri için prim talep edebilirler. Bir çevrimiçi serbest yazar olarak gelirinizi başlatmak veya en üst düzeye çıkarmak için bir yol arıyorsanız, SEO copywriting onlar için bir yoldur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı