İlaç Fiyatları

Siprogut Kulak Damlası , Siprogut Kulak Damlası Fiyat 2022

Siprogut Kulak Damlası

Kulakla ilgili sorunlarda kullanılmak üzere üretilen Siprogut Kulak Damlası kendiliğinden damlalıklı olarak satılır. Renksiz bir yapısı vardır ve etkin madde olarak da siprofloksasin içerir. Bu kulak damlasının dış kulak yolu enfeksiyonları için uygun olduğu görülmektedir. Bakteriler nedeni ile oluşabilecek dış kulak yolu enfeksiyonları tedavi edilmesi gerekir. Bundan dolayı da tedavi sürecinde kullanılabilecek ilaçlar arasında Siprogut da yer alır. Doktor tavsiyesine uygun kullanılması gereken bu ilacın kullanımı sırasında da uyulması gereken bazı kurallar olur. Bu damla kullanılacağı zaman prospektüsünde yer alan bilgilerin dikkate alınması gerekirken bir yaşın altındaki çocuklar için kullanıma uygun olmayan bir ilaçtır. İlacın kullanımı yaklaşık olarak bir haftalık bir süre için uygun bulunur. Bu sürenin ardından iyileşme görülmemesi durumunda doktor önerisine ihtiyaç duyulur.

İlginizi çekebilir: Dermovate Saç Losyonu

Siprogut Kulak Damlası Yorumları

Kulak rahatsızlıklarında kullanılabilen Siprogut Kulak Damlası enfeksiyona yönelik olarak ortaya çıkan belirtilerin giderilmesinde kullanılır. Her ilacın bazı yan etkileri olabileceği gibi Siprogut’un da yan etkileri görülebilmektedir. Bundan dolayı da yan etkiler görüldüğünde doktora danışmak ve tedaviyi kesmek gerekir. Bunun yanı sıra hamilelik döneminde ilacın kullanılması önerilmemektedir. Ayrıca emziren anneler için de kullanıma uygun bir ilaç değildir. İlaç kullanıldığı dönemde aşırı güneş ışığına maruz kalınmaması gerekir. Bu ilacın doktor tarafından kullanımına dair bir bilgi verilmediği durumlarda günde iki defa kullanılması önerilir. Kulak damlası şişesi açıldıktan sonra da 15 gün içerisinde uygulanması gerekir. Şişenin açılmasının ardından 15 gün ve daha fazlası geçtikten sonra ise kullanılması sakıncalıdır.

Siprogut Kulak Damlası

Dış kulak yolu enfeksiyonları oluştuğunda kişilerde çeşitli belirtiler görülebilir. Bu tür bir durumda doktora danışılması önerilirken çeşitli kulak damlaları aracılığı ile tedavi yapılabilmektedir. Dış kulak yolu enfeksiyonları bakterilerin yol açabileceği bir rahatsızlıktır. Siprogut Kulak Damlası da bu rahatsızlıklarda hekim tarafından önerilen bir ilaçtır. İlaç tedavi etme amacı ile kullanılırken bazı yan etkilerin ortaya çıkması durumunda tedavinin kesilmesi gerekir. Alerji oluşturan maddelere karşı ortaya çıkan hassasiyet, gırtlakta şişme ya da halüsinasyon görme gibi durumlarda tedavi yarıda kesilir. Bu tür etkilerde bir sağlık kuruluşuna gidilmelidir. Bu etkiler çok nadir görülen belirtilerdir. Bunun yanı sıra kullanıcıları bilgilendirmek için prospektüslerde bu bilgilerin yer alması gerekir. Siprogut Kulak Damlası Ne İşe Yarar?

Dış kulak yolu enfeksiyonlarında kullanılan Siprogut Kulak Damlası için bazı hafif yan etkilerin oluşabilmesi de söz konusudur. Baş ağrısı, kulak çınlaması, kulak ağrısı, yüksek ateş, kulak akıntısı gibi yan etkiler oluşması durumunda da yine hekime ya da eczacıya danışmak önerilir. İlacın 25 santigrat derecenin altındaki oda sıcaklığında muhafaza edilmesi gerekirken ışıktan da korunması bozulmasını engellemek açısından önerilir. Bundan dolayı da ambalajında muhafaza edilmelidir.

Siprogut Kulak Damlası Fiyat

Siprogut Kulak Damlası dış kulakta ortaya çıkan ve bakteriye bağlı olarak gelişen enfeksiyon tedavilerinde kullanılan bir ilaçtır. Antibiyotik içeren ilaçlar arasında yer alırken ilaç kullanımı sırasında oluşabilecek ciltte döküntü gibi alerjik reaksiyonların dikkate alınması gerekir. İlacın hekim tavsiyesine uygun olarak kullanılması önerilir. Damla kulağa damlatıldıktan sonra birkaç dakika kulağa nüfuz etmesi için beklenmelidir. İlaç kullanılırken hekimin önerdiği süre boyunca tedaviye devam edilmelidir. İlaç kullanımına başlandıktan birkaç gün sonra şikayetler kesilebilir. Bu durumda tedavi yarım bırakılmamalıdır. Doktor önerisi tedavinin tamamlanacağı süre göz önüne alınarak belirtilen bir süredir. Bundan dolayı da yarım bırakılan tedavilerin ardından hastalığın nüksetme riski ortaya çıkar. Önerilen tedavi süresine uymak bu sebepten gerekir. Bu ilacın güncel fiyatı ise 10,40 TL olarak belirlenmiştir.

Siprogut Kulak Damlası Fiyat 2022 Ne Kadar ?

Bu ilacın güncel fiyatı ise 10,40 TL olarak belirlenmiştir.

Siprogut Kulak Damlası Ne Kadar Kullanılmalı ?

Şişenin açılmasının ardından 15 gün ve daha fazlası geçtikten sonra ise kullanılması sakıncalıdır.

Bir Yorum Yap

Değerlendirin*