Güncel Fiyatlar

Src Belge Ücreti Vakıfbank 2021

Src Belge Ücreti Vakıfbank 2021, Src Belge Ücreti Vakıfbank 2021

Ülkemizde yolcu ve yük taşımacılığı yapanların sorunsuz bir şekilde taşımacılık yapması için gerekli belgeye SRC belgesi deniliyor. Bu belge güvenli taşımacılık standartlarına uygunluğun denetlenmesi adına sürücülerden istenmektedir. Bu belgenin eksik olması durumunda cezai işlemler uygulanır. SRC belgesi almak için sınava girilmesi gereklidir. Sınava girmeden önce SRC belge ücreti Vakıfbank 2021 ücretlerini öğrenerek sınav harcının yatırılması gereklidir. Vakıfbank şubeleri üzerinden sınav harcı yatırma işlemlerini çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. SRC belgesi doğrudan Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilmektedir. Bu belgeyi almak için SRC eğitimlerine katılmak gereklidir. MEB tarafından onaylı kurslar yurt içi taşımacılık için 36, yurt dışı taşımacılık için 41 saatlik eğitimler verilmektedir. SRC belgeleri 1-2-3-4 olarak farklı seviyelerde verilmektedir. Sınavı başarı ile geçen kursiyerler bu belgeleri alma hakkına sahip olurlar.

Src Belgesi Fiyatları

SRC belgesi fiyatları her seviyede farklı aralıklarda fiyatlandırılır. Seviyelere göre saat başı ücretler bulunuyor. Saat başı eğitim ücreti 26 TL olmaktadır. SRC 1 belgesi için 40 saatlik bir eğitim söz konusudur. Bu da 1040 TL bir fiyat ortaya çıkarmaktadır. SRC2 belgesi için 36 saat bir eğitim yapılmakta ve 936 TL ödeme talep edilmektedir. SRC 3 belgesi için 41 saat eğitime tabi olunmakta ve 1066 TL ücret ödenmektedir. SRC 4 belgesi için 36 saatlik eğitim sunulmakta ve toplam ücret 936 TL olmaktadır. Bu ücretler sınava girmeden önce SRC belge ücreti Vakıfbank 2021 işlemleri yapılmalıdır.

Bu belgeler dışında sınavı geçen adaylar kart basım ücreti öder. Bu ödeme 24 TL olmaktadır. Psikoteknik belgesi de SRC belgesi ile alınması gereken belgeler arasında yer alır. Bu belgenin fiyatı ise 150 TL olmaktadır. SRC belgesine ek olarak alınan Tanker belgesi ise 750 Tl olurken ADR tehlikeli madde taşıyıcı belgesi 750 TL ek ücretlerle verilmektedir. Bu alanda ödemeler için alacağınız belge türüne göre SRC belge ücreti Vakıfbank 2021 fiyat aralıklarında ödeme yapılması gereklidir.

Muafiyetli Src Belge Ücreti Vakıfbank

Muafiyetli SRC belgesi sınavsız olarak alınan SRC belgesidir. Bu belge ile bilinen pek çok yanlış bulunuyor. Sınavsız SRC almak için ehliyet tarihinize bakılır. Ehliyetinizi aldığınız tarih 25.02i2006 tarihinden önce ise muafiyetli SRC belgesi alabilirsiniz. Bu tarihten önce ehliyetini var ise sadece e- devlet şifreniz ile birlikte SRC belgenizi alabilirsiniz. E- devlet üzerinden Muafiyetli SRC belgesi başvuru bölümünden giriş yapılır. Karşınıza gelen ekran üzerinden ehliyet bilgilerini doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. İşlemler başarılı olduğunda SRC belge ücreti Vakıfbank 2021 belge başına 29 TL ücret yatırarak belgenizin aktif olmasını sağlayabilirsiniz. İkinci belge almak için yeni başvuru butonuna tıklayabilir ve aynı işlemleri yaparak ikinci belgenizi de alabilirsiniz. Bankaya giderek vezneden ödeme yapmak istediğinizde TC numaranız ile harcınızı yatırabilirsiniz. Gün içerisinde e- devlet sistem üzerinden yapılan işlemlerin çıktısını alabilirsiniz.

E- devlet üzerinden başvuru yaparak SRC belge ücreti Vakıfbank 2021 üzerinden harcınızı yatırarak e- devlet sistemi üzerinden mesleki yeterlilik belgesi sorgulama yazısını bulabilirsiniz. Bu bölümden belge oluştur denildiğinde SRC belgenizin indirme işlemi yapılacaktır. SRC belgesinin harç ücreti 100 TL olmaktadır. Sınavsız tek SRC belgesi 100 lira olurken sınavsız çift SRC belgesi 150 ile 200 TL arasında olacaktır. SRC belgesi için ödeyeceğiniz fiyatlar ehliyetinizin hangi tarihte alındığına bağlı olarak aldığınız eğitimler, belgelerin fiyatlandırması ve kart bedeli şeklinde brüt ödenecek tutar belirlenecektir. Eğitim alınan yerin ücreti bulunulan il ya da ilçenin durumuna göre de değişebilir. Bu alanda sabit bir taban fiyat uygulaması da bulunmuyor.

İlginizi çekebilir: İş Bankası Günlük Para Çekme Limiti 

Bir Yorum Yap