Advertorial

Stok Yönetimi Programı Nedir? Avantajları Nelerdir?​

mavvo

Kurumsal firmaların ellerinde tuttukları yarı mamul, mamul, hammadde, ambalaj, etiket gibi varlıkların tamamı stok olarak adlandırılır. Bir maliyet kalemi olarak değerlendirilebilen stok tutma mutlaka doğru şekilde yönetilmesi gereken unsurlar arasında yer alır. Saklama koşulları, malların bozulması, aşınma, lojistik süreci gibi tüm alanlarda stok tutan bir firmanın maliyetleri minimum düzeye indirecek biçimde hareket etmesi gerekmektedir. 

Bunun için geliştirilen dijital ürünler arasında yer alan Stok Yönetimi ERP programlarıüretici unvanına sahip işletmeler için oldukça faydalı yazılımlardır. Bu içeriğimizde stok yönetimi programının ne olduğu, işletmeye ne gibi avantajlar sağladığı ve bu tip bir ürünü en iyi nerede bulabileceğinizden söz edeceğiz. Stok yönetimi ile ilgili daha detaylı bilgi için mavvo’nun hazırlamış olduğu bu makaleye bakabilirsiniz.

Stok Yönetim Programı Nedir?

Stok yönetim modülü olarak da adlandırılan stok yönetim programı, ürünlerin miktarını, satış sonrası veya üretim sonrası durumlarını gösteren, son kullanma tarihlerinin görüntülenebildiği bir programdır. Bu sayede açık çıkması, satış sonrası durumlarda stok güncellemesi gibi durumlar çok daha pratik ve kolay biçimde yönetilebilmektedir. 

Örnek olarak lokumu üretimi yapan bir firmanın deposunda bulunan şeker, lokum kutusu, pudra şekeri, hindistancevizi, fıstık, antep fıstığı vb. mallarının stok durumunu her satış sonrası güncelleyen stok ve depo yönetimi sorumlusu bir görevli hammadde tedariki yapması gerektiğini çok önceden fark ederek yeni mal alımını gerçekleştirebilir. Tarihi geçmeye yaklaşan ürünleri görüntüleyerek ilgili malzemelerin olduğu lokumların üretimini hızlandırabilir. Bunun gibi işlemleri kolaylaştırdığı için maliyet açısından stok yönetim programlarının önemi büyüktür. 

Stok Yönetimi Programı Avantajları

Stok yönetim modülü kullanmanın sağladığı avantajlardan bazılarını şu şekilde belirtebiliriz; 

● Stok kapasitesini yükseltme

● Envanterin ne kadar doğru olduğunu kontrol etme

● Lojistik ve depolama maliyetlerini minimum seviyeye indirme

● Müşteriye sunulan hizmetin kalitesinde artış 

● Üretimin daha hızlı gerçekleşmesini sağlama 

● Tek tık ile tüm stoğu görüntüleyebilme 

● Deponun daha esnek hale gelmesi

● Analiz yapmayı kolaylaştırma ve daha hızlı çözümler üretebilme olanağı 

● Deponun mümkün olan en verimli biçimde kullanılmasını ve yönetilmesini sağlama 

Mavvo’dan Stok Yönetimi Programı 

Dia Stok ve Depo Yönetimi programı ile Mavvo firmasından üstün kaliteli hizmet alabilirsiniz. İşletmenizin maddi açıdan zarara uğramasını engelleyen ve bununla birlikte pek çok avantajı da beraberinde getiren stok yönetimi modülü kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. 

Tamamen güvenilir, sorunsuz ve pratik biçimde deponuzun stok yönetimini yapabileceğiniz Dia Stok ve Depo Yönetimi tüm süreçlerde barkod desteği almanızı sağlar. Bu durum; lojistik, şantiye yönetimi, satış ve alış gibi alanlarda size işlem kolaylığı sağlayacaktır. 

Bulut sistemi sayesinde tamamen güvenilir dijital bir ortam oluşturan bu programla ilgili daha detaylı bilgi almak adına Mavvo yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz. Hafta içi her gün 09.00 – 18.00 saatleri arasında hizmet veren firmanın telefon numarası 0850 885 06 36 şeklindedir. 

Daha fazla bilgi için: https://mavvo.com.tr

Bir Yorum Yap