Nedir

Sunucu Kiralama Nedir? Sunucu Kiralama Fiyatları

sunucu kiralama nedir sunucu kiralama fiyatlari 4539

İnternet sitenizi ya da yedeklerinizi artık tamamen yeni bir sunucuya taşımak istiyorsanız belli miktarda yatırımlar yapmanız ve bu yatırımları dikkatli bir şekilde sürdürmeniz gerekiyor. Tüm bu hizmetler için kiralayacağınız sunucular sizi ek maliyetlerden kurtararak daha iyi bir performans almanıza yardımcı olacaktır. Her ne kadar birçok kişi tarafından sunucu kiralamanın mantıklı bir seçenek olduğu söylense de ilk olarak sunucu kiralama konusunda bilgi sahibi olmanız ve kararlarınızı bu doğrultuda vermeniz gerekiyor. Bu yayınımızda sizlere Sunucu Kiralama Nedir sorusunun yanıtını vererek iyi bir sunucu satın almak için karşılaşacağınız fiyat alternatiflerinden bahsedeceğiz.

En İyi Hosting Firmaları 2023

Sunucu Kiralama Nedir?

Sunucu kiralama; herhangi bir firmaya ait sunucuların müşterinin talep etmesiyle birlikte kişiye özel olarak tahsis edilmesidir. Herhangi bir internet sitesi sahibiyseniz paylaşımlı sunucularda barındırmış olduğunuz internet sitenizin yüksek trafiğe sahip olduğu durumlarda ne yazık ki performans konusunda problemler çıkaracağını söylemek çok doğru olacaktır. Bu hizmet özellikle sunucu satın almak için bütçesi yetmeyen ancak buna rağmen gerçekten kişiye özel sunucu ihtiyacı olan kişiler için ideal bir yöntemdir diyebiliriz.

Sunucu Kiralama Nedir Sunucu Kiralama Fiyatlari
Sunucu Kiralama Nedir? Sunucu Kiralama Fiyatları 3

Sunucu Kiralama Ne İşe Yarar?

Her zaman verdiğimiz örneklerde olduğu gibi gerçekten yüksek trafik yoğunluğuna sahip internet sitelerinin paylaşımlı sunucularda aldığı kısıtlı performansı sunucu kiralama hizmeti tamamen ortadan kaldırmaktadır. Tamamıyla mükemmel optimize edilmiş ve her açıdan kullanımda performans sağlayacak sunucu kiralama hizmetini Verigom firmasından alabilirsiniz. Tabii ki sunucu kiralama hizmeti sadece internet sitesi ya da web ağı barındırma gibi durumlarda sizlere fayda sağlamayacaktır. Herhangi bir şirket yöneticisiyseniz şirketinize ait önemli dosyaların barındırılması ve yedeklenmesi için güçlü sunuculara ihtiyacınız olacaktır. Kiralamış olduğunuz sunucuya dilediğiniz işletim sistemini kurarak yedekleme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

Doğru Hosting Seçimi Nasıl Yapılır

Sunucu Kiralarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hangi amaçla kullanmak isterseniz isteyin sunucu alırken dikkat edilmesi gereken birçok durum bulunuyor. Bu gerekliliklere özen göstermediğiniz durumlarda gerçekten ileri ki dönemlerde sunucu bazlı problemlerin ortaya çıkması kaçınılmaz olacaktır. Dedicated Server kiralaması yaparken dikkat etmeniz gereken kriterler aşağıda sizler için listelenmektedir.

  • Sunucu kiralarken kiralayacağınız sunucunun ihtiyaçlarınızı karşılayacak donanımlara sahip olması,
  • Kiralanacak sunucunun barındığı veri merkezi,
  • Sunucunun sunmuş olduğu bant genişliği,
  • Sunucunun desteklediği altyapılar,
  • Sunucunun sunmuş olduğu internet hızı performansı gibi konulara dikkat etmeniz gerekiyor.

Burada listelenmekte olan birçok konu kiralayacağınız sunucunun performanslı olması açısından çok önemlidir. Bazı kriterler olmazsa olmazken bazılarıysa olmasa da olur mantığıyla bakılabilir.

Sunucu Kiralama Hizmeti Veren Firmalar

Son zamanlarda sunucu kiralama konusunda hizmet veren firmaların sayısında aşırı bir artış gözlemleniyor. Her ne kadar durum böyle olsa da piyasada hizmet vermesine rağmen kaliteli sunucu kiralama hizmeti vermeyen firmalarda bulunuyor. Popülerliğini hiçbir zaman kaybetmeyen, büyük firmalar tarafından tercih edilen Verigom, sunucu kiralama hizmetlerinde en doğru seçeneklerden biri olabilir. Firmadan sunucu kiralama hizmeti alan birçok kullanıcının yapmış olduğu olumlu yorumlar verdikleri hizmeti ne kadar kaliteli sunduklarını gösterir niteliktedir.

Sunucu Kiralama Fiyatları

Herkes ne kadar sunucu ihtiyacı olursa olsun alacakları sunucunun performansından önce fiyatına önem verir. Bu sebeple firmalar genel olarak kullanıcıların uygun fiyatlarla aradıkları performansı yakalayabilmelerini sağlıyor. Büyük firmaların tercih ettiği Verigom, en kaliteli sunucuları çok uygun fiyatlarla kullanıcıya sunmasıyla biliniyor. Tabii ki alınan hizmet hiçbir zaman sunucunun tahsis edilmesiyle sonlanmıyor. Kiralamış olduğunuz sunucunun bakımları, donanım yükseltmeleri ve buna benzer birçok detayı firma tarafından gerçekleştiriliyor. Kiralık sunucu satın almak istiyor ve yüksek performans elde etmek istiyorsanız Verigom firmasının https://www.verigom.com/dedicated-server sayfasını ziyaret ederek bilgi edinebilir, canlı destek aracılığı ile kendileri ile iletişim kurabilirsiniz. Verigom’dan hizmet alan birçok kullanıcının yaptığı yorumlar neticesinde hizmetlerinde memnuniyete önem verdiklerini görebiliyoruz.

Bir Yorum Yap