Süper loto ikramiyesi banka aracılığıyla nasıl alınır

12.11.2020
Süper loto ikramiyesi banka aracılığıyla nasıl alınır

Herkesin hayallerindedir süper loto’dan sayısaldan milli piyangodan ikramiye çıkması ve bir gecede hayatının değişmesi. Çıkması da dert çıkmaması da dert. Süper loto ikramiyesi size vurdu tamam ama para hesabınıza girmeden önce elbette bir anlamı yok. Milli Piyango binasına çantayla girip çıkmak da istemiyorsunuz (can tatlı elbette) ve doğrudan banka hesabınıza girmesini istiyorsunuz. Peki Süper loto ikramiyesi banka aracılığıyla nasıl alınır

Loto İkramiyesi Banka Aracılığıyla Nasıl Alınır?

Sorusuna yanıt oluşturacak diğer bir yöntem ise herhangi bir banka şubesinin müdürüne başvurarak, Loto ikramiye kuponunda bulunan barkodu kanıt olarak göstererek, ikramiyenin sizin tarafınızdan kazanıldığını sorgulamasını istemenizdir. Banka müdürü tarafından ilgili barkodla yapılacak sorgulamada, ikramiyenin sizin tarafınızdan kazanıldığı doğrulanır ve bunun ardından çağrılan noter aracılığıyla ikramiye yine sizin üzerinize resmileştirilir. İkramiyenin noter tarafından sizin üzerinize kayıt altına alınması, herhangi bir şekilde kuponun başka birinin eline geçmesi durumunda bile hak sahibi olmanız ve dolayısıyla her türlü dolandırıcılığa ve olumsuz duruma karşı önlem almanızı sağlar.

Loto İkramiyesi Banka Aracılığıyla Nasıl Alınır? Sorusunun yanıtından önce, her ikramiye mutlaka noterden sizin adınıza onaylatılması gerektiğinin altını çizmek gereklidir.

Süper Loto İkramiyesini Kazanırsak Neler Yapmalıyız?

Birçok insan kendisine ikramiye çıktığı zaman heyecana kapılır, sağa sola herkese kendince müjdeye vermeye çalışır, özellikle sosyal medya bu konuda en çok kullanılan araçlardan birisi, ancak bu şekilde dolandırıcılara ve hırsızlara davetiye çıkardıklarının farkında değillerdir.

Öncelikle hayatımızın her alanında bize fayda sağlayacak soğukkanlılığı şiar edinmemiz gerekir. Çünkü bir anlık heyecan ve telaş bize çok büyük hatalar yaptırabilir.

İlk olarak yapmanız gereken en önemli iş size en yakın notere gidip biletinizi tasdik ettirerek kendinizi güvenceye almak olmalı. Bu işlemi tamamladıktan sonra kazanmış olduğunuz parayı nasıl ve nereden alacağınızı öğrenmeniz gerekiyor.

MUTLAKA OKUMALISIN:   Senet Ödenmezse Ne Olur 2021 - İcraya Bankaya Verilen Ödenmeyen Senet Cezası

Kazandığınız ikramiyeyi milli piyango bayileri ve Milli piyango idaresi şubelerinden nakit olarak alabilirsiniz. Eğer banka üzerinden ikramiye ödemesi almak istiyorsanız ya da paranızın banka hesabında kalmasını istiyorsanız, milli piyango idarelerinden çek olarak alacağınız ödemelerinizi herhangi bir bankada bozdurabilir ve size ait herhangi bir hesap numarasına aktarımını sağlayabilirsiniz. Büyük ikramiyeler kazanmanız durumunda işlem yapmak istediğiniz bankanın müdürü ile irtibata geçerek milli piyango idarelerinden paranızı banka müdürü ile beraber alıp siz daha milli piyango idarelerinden ayrılmadan hesabınıza aktarımını sağlayabilirsiniz. Genelde büyük ikramiyelerde en güvenli yöntem budur.

Şans oyunları ülkemizde oldukça sıklıkla oynanıyor. Peki ikramiye çıkması durumunda bu ikramiye banka aracılığı ile nasıl alınır biliyor musunuz?

Adım adım ve tane tane sizler için anlattık! Buyrun içeriğimize.

Milli Piyango, Sayısal Loto, Süper Loto, On Numara ve Şans Topu; ülkemizde sürekli olarak oynanan şans oyunlarıdır. Bu şans oyunlarının idaresi ve ikramiye dağıtımı Milli Piyango idaresi tarafından yapılmaktadır.

İkramiyenin Size Çıkması Durumunda İşlemler Nasıl Oluyor?

Özellikle milli piyangoda son 4 haneye kadar bayiden ikramiyenizi alabiliyorsunuz. Ancak 4 üzeri rakam ikramiyeleri için Milli Piyango müdürlüğüne gitmeniz gerekmektedir. Yüksek tutarlarda ikramiye çıkması durumunda yapmanız gereken ilk şey biletinizi çok iyi bir şekilde saklamaktır. İkramiye denk gelen bilet numaraları noter tarafından onaylandığından dolayı iyi sakladığınız biletiniz ile birlikte Milli Piyango idaresine başvurmanız gerekir. Ancak yüksek tutardaki ikramiyeler için bankalar ile anlaşarak oldukça güvenli ve garantili bir şekilde ikramiyenizi de alabilirsiniz.

, Süper loto ikramiyesi banka aracılığıyla nasıl alınır

Banka ile Loto İkramiyesi Nasıl Alınır? Süreç Nasıl İşler?

Öncelikli olarak biletinizdeki barkodun, numaranın fotoğrafını çekin. Barkod mevcutsa (Sayısal Loto, Süper Loto, Şans Topu, On Numara kuponlarında barkod bulunur) fotoğrafını çekip bankaya başvurun. Banka bu durumda bir noter çağıracaktır ve barkod doğrulaması ile ikramiyenin size çıktığını teyit edecektir. Bu noktadan sonra barkod ile noter sizin adınıza bir işlem yapar ve ikramiyenin sizde olduğu resmileşir. Buradan sonrası ise bileti sakladıysanız oldukça basit.

MUTLAKA OKUMALISIN:   Yarın Marketler Açık mı

Yüksek tutardaki ikramiye ödemelerinde Milli Piyango İdaresi size nakit tutar yerine bir çek verir. Bu çeki almak için de noter onaylı barkod, bileti ibraz etmek için anlaştığınız bir bankanın müdürü ile Milli Piyango idaresine gidersiniz. Burada daha idare binasından çıkmadan çek banka müdürü aracılığı ile sisteme aktarılır ve paranız hesabınıza geçer. Bu şekilde çok güvenli bir şekilde paranızı almış olursunuz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.