Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir ?

Sigorta acenteleri aracılığı ile yapılabilen tamamlayıcı sağlık sigortası ile kişilerin karşılaştıkları sağlık sorunlarına bağlı olarak hastaneye başvurmaları durumunda fark ücreti ödemeden özel hastanelerden yararlanma imkânı oluşmaktadır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir ? Merak edilirken bu sigortanın bazı özellikleri vardır. SGK kapsamında yer alan kişilerin anlaşmalı özel hastanelere başvurmaları durumunda aile fertlerinin de yararlandığı bir sigorta türü tamamlayıcı sağlık sigortasıdır. Sağlık giderlerinin düşürülmesine yardımcı olan bu tür sigortalar nitelikli hizmet almak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip olunduğunda Sağlık Bakanlığı’nın tanımladığı branşlardan ve SGK anlaşması kapsamında yer alan hastanelerden hizmet alınabilmektedir. Bu tür sigortalarda poliçenin hazırlandığı tarihten itibaren kişilerin geçirdiği rahatsızlıklarda muayene ücretleri, tahlil, fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri sigorta tarafından ödenir. Poliçede yer alan limitlere bağlı olarak bu hizmetler karşılanmaktadır. İlaç ödemeleri poliçe kapsamına dahil edilmemektedir.

İlginizi çekebilir: Engelli Maaşları

Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Allianz tamamlayıcı sağlık sigortasının yarattığı avantajlar arasında yatarak tedavi durumlarında ve limit üstü harcamalar söz konusu olduğunda karşılaşılan masraflar yer almaktadır. Bu masraflar tamamlayıcı sigorta tarafından karşılanmaktadır. Ayakta tedavi, röntgen, tahlil, tomografi, ameliyat gibi hizmetlerin bu tür bir sigorta ile karşılanabilmesi mümkündür. Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırıldığında özel sağlık kurumları, SGK ile anlaşmalı olan kurumlar ve özel polikliniklerden ek ücret ödemeksizin sağlık hizmeti alınabilmektedir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir ? Sigorta şirketlerinin yaptığı bu tür çalışmalara bağlı olarak sağlık hizmetleri yönünden nitelikli hizmet alınması mümkün hale gelmektedir. SGK’lı olan bireylerin prim borcu bulunmaması durumunda bu sigortayı yaptırması mümkün olmaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçe fiyatları ise network seçeneklerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bundan dolayı müşterilerin şirket ile temasa geçmesi sağlıklı bilgi almak açısından önemli hale gelir. Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yapı Kredi Bankası şubeleri aracılığı ile ve Allianz acentelerinden yapılabilen bir sigorta hizmetidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir ? Sigorta şirketleri tarafından yapılan sağlık sigortası, devlet destekli bir uygulamadır ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenmeyen ya da limitlerin üzerinde oluşan tedavi masraflarının karşılanmasına yönelik olarak gerçekleştirilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları belirlenirken kişisel taleplere bağlı olarak ücretlendirme yapılması mümkün olmaktadır. Bireysel ihtiyaçların farklı olması seçenekleri arttırmakta ve yatarak tedavi ya da ayakta tedavi uygulanacağı zaman poliçede yer alan şartlar değişkenlik gösterebilmektedir. Sigorta şirketine yapılacak online başvurular sırasında talep formu oluşturulduktan sonra talep edilen hizmetler belirtildiğinde şirketin ücretlendirme hakkında müşterilerine bilgi vermesi mümkün olmaktadır. Bundan dolayı sigorta işlemleri için belirgin bir fiyat aralığından söz etmek mümkün olmaz.

İlginizi çekebilir: Diş Hekimi Maaşları

Bir Yorum Yap