Nedir Nasıl Yapılır

Tc ile Para Sorgulama PTT

tc ile para sorgulama ptt 2873

Günümüz Türkiye’sinde hemen hemen herkesin merak ettiği konulardan birisi olan ‘’ TC İle Para Sorgulama PTT ‘’ konusuna değineceğim bu yazımda . Ptt ,  bir çok farklı konuda vatandaşlara hizmet veren bir sektördür . Ptt para sorgulama 2020 – TC ile Ptt Adıma Yatan Para Sorgulama – ptt kart para sorgula , ptt gelen para sorgula , ptt hesapta para sorgula. Eft işlemleri , telgraf işlemleri , mektup gönderimi , kargo gönderimi , gibi bir çok alanda hizmet vermektedir . Bunların dışında adınıza yatan parayı öğrenebileceğiniz gibi , başka birisine para gönderimi , para yatırma ve para çekme gibi işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz . 

Ptt Para Sorgulama

Hiç Düşmeyen Hisse Senetleri

Kredi Borcunu Ödeyemeyen Ne Yapmalı

Tc ile Para Sorgulama PTT

   Para gönderimi yada para alımı gibi finansal işlemlerinizi , devamlı ve sürekli olarak ptt aracılığı ile yapıyorsanız , size en yakın olan ptt şubesine gidip posta çeki hesabı açtırmak çok daha mantıklı olacaktır diye düşünüyorum. Posta çeki hesabı açtığınızda , yurt içinde her yerden , her bölgeden bir ücret ödemeden para yatırabilir , herhangi bir posta çeki hesabına para yatırma işlemini gerçekleştirebilir , herhangi bir posta çeki hesabından para transferi yapabilirsiniz .

Üstelik posta çeki hesabınızda para olması durumunda , pttkart aracılığı ile alışveriş de yapabilirsiniz . Posta çeki hesabı açılırken işlem anında türk lirası cinsinden açılan hesaplar için 5 türk lirası , USD cinsinden açılan hesap için 1 USD , euro cinsinden açılan hesap için ise 1 euro alınmaktadır .

Alınan bu ücrete güven akçesi denmektedir ve bu güven akçesi bir seferlik alınmakta olup , hesap kapatılırken hesap sahibine geri tahsil edilmektedir . Bu Posta çeki hesabı sayesinde para transfer işlemlerinizi indirimli şekilde gerçekleştirebilirsiniz . İşsizlik parası ödemeleri gibi diğer pek çok ödemeler için de para sorgulaması yapmak isteyebilirsiniz . TC İle Ptt Para Sorgulama yapmak için bir kaç yöntem bulunmaktadır . O yöntemler aşağıdaki gibidir : 

  • Size en yakın , Pttt şubesine müracaat ederek , isim ve soy isim ile bir de T . C kimlik numarası ile ptt yetkilileri tarafından adınıza yatırılan herhangi bir miktar para var mı ? , yok mu ?  Öğrenebilirsiniz .

    Kalabalık bir şehirde yaşıyorsanız eğer mesela İstanbul gibi , size en yakın ptt şubesine gittiğinizde çok fazla sıra bekleyebilirsiniz . Özellikle de para hesabınıza yatmamışsa daha çok sıra beklemeniz muhtemel . Bu nedenlerden dolayı  insanlar , T.C ile Para Sorgulama Ptt işlemlerini daha pratik ve daha kolay öğrenebilmek adına yeni yöntemler araştırıyor .

Mutlaka oku: Kredi borcunu ödeyemeyenler ne yapmalı

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanlar teknolojinin nimetlerinden faydalanmaya başladı . Böylelikle ptt üzerinden adınıza yatırılan parayı online , internet aracılığı ile öğrenebilirsiniz . T . C İle Ptt Para Sorgulama işlemi için ilk seçenek olan ptt şubesine kimlik numaranız ile müracaat edebileceğinize değinmiştik . Gelin şimdi de başka şekilde nasıl öğrenebileceğinize bakalım :

  •  E- Devlet sistemine , T.C kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak , T . C İle Ptt Para Sorgulama işlemi yapabilirsiniz . Eğer E – devlet şifresi almak için , size en yakın ptt şubesine giderek ‘’ E – devlet şifresi almak istiyorum ‘’ diyebilirsiniz . Bunun karşılığında sizden , cüzi rakamda ücret tahsil edilir . Şifrenizi aldıktan sonra şifreniz ve T . C kimlik numaranızla giriş yapabilirsiniz .
  • ALO PTT ‘ yi arayarak , adınıza yatan para var mı , yok mu öğrenebilirsiniz . Yani , Ptt şubesine gidip sıra beklemenize gerek kalmadan adınıza yatan para var mı öğrenebilirsiniz . Ptt ‘ nin çağrı merkezinin sesli yanıt sisteminde sizden talep edilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde tuşladığınızda ve yine eksiksiz , doğru bir şekilde yanıtladığınızda adınıza yatan parayı öğrenebilirsiniz .

Temel olarak Ptt ile ilgili aklınıza en çok takılan sorulara yanıt vermiş olsamda , asıl değinmek istediğim konu T.C İle  Para Sorgulama Ptt ile ilgili alt konu başlığıydı , yazmış olduğum içerik umarım aradığınızı bulmanıza yardımcı olmuştur . Bu bilgileri güzel günlerde kullanmanız dileği ile …

49 Yorum

Bir Yorum Yap