Teğmen Maaşı

Teğmen Maaşı 2023 Asteğmen maaşı 2023 , Jandarma Teğmen Maaşı 2023 yazımızla birlikteyiz. Kara, deniz ve hava kuvvetlerinde görev alan ve üsteğmen ile asteğmen arasında görev yapan askerlere teğmen adı verilmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yer alan teğmenlerin subay olarak kabul edildiği görülürken bir yıldıza sahip olmaları ve asteğmenle uzman çavuştan ve astsubaydan üstün konumda bulunmaları söz konusudur. Teğmen Maaşı 2023 merak edilen konular arasında yer alırken bu yılki maaş düzenlemeleri yapılırken Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıklamaları dikkate alınmış ve devlet memurları ile emekli memurların maaş ayarlamaları yıllık enflasyon verileri dikkate alınarak hesaplanmıştır.

Hava, deniz ve kara kuvvetlerinde görev yapan teğmenler Jandarma Genel Komutanlığı’na da bağlı olarak hizmet vermektedir. Teğmenler emrinde olan askerleri hiyerarşik düzen içerisinde sevk ve idare görevi üstlenen askerlerdir. Teğmen olmak için Harp Okulu’nda eğitim almak gerekmektedir. Bu okula kayıt yaptıracak adayların taşıması gereken bazı özellikler olmak zorundadır. Teğmen maaşları bulunduğu görev yerine ve hizmet yılına bağlı olarak değişirken 6.000 TL -7000 TL aralığında bir maaş almaları söz konusudur.

İlginizi çekebilir: Psikolog Maaşları

Teğmen Maaşı 2023

Teğmen adayı olan bireylerin taşıyacakları özellikler arasında 20 yaşını geçmemiş olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, çeşitli suçlar sebebi ile hiçbir şekilde yargılanmamış olmak, çeşitli örgütlerle ilişiği olmamak yer almaktadır. Teğmen adaylarında fiziki yeterlilik de gerekli olan bir durumdur ve kız ya da erkek adaylara bağlı olarak aranan kriterler değişmektedir. Bunun yanı sıra adayların ÖSYM sınavından Milli Savunma Üniversitesi için yeterli puanı almış olması gerekmektedir. Harp okulundan mezun olduktan sonra teğmen olunabilirken farklı yöntemlerle de bunu gerçekleştirmek mümkündür. Teğmen Maaşı 2023 ortalama olarak 6.000-7.000 TL aralığında değişmektedir. Asteğmen olarak görev alan kişilerin de teğmen sınavına katılması ve başarı göstermesi durumunda bu görevi yapmaya hak elde etmesi mümkün olurken 9 ay boyunca asteğmen olarak görev yapan bireyler de sözleşmeli teğmen olarak vazife yapabilmektedir. Teğmenler göreve geldiklerinde çeşitli bölgelerde vazife yapabilmektedirler. Doğu illerinde görev yapan teğmen rütbesindeki askerlerin maaşları da buna bağlı olarak değişmektedir.

  • Teğmen Maaşı 2023 yılında 6000 TL ile 7000 TL arasında değişmektedir.
Ocak 2023 tarihinden Temmuz 2023 tarihine kadar uygulanacak Subay Maaşları
Astsubay Maaşı5.887,56 ₺
Asteğmen Maaşı6.209,59 ₺
Teğmen Maaşı6.705,20 ₺
Üsteğmen Maaşı7.060,16 ₺

Jandarma Teğmen Maaşı 2023

Kara, deniz, hava kuvvetlerinde görev alabilen teğmenlerin Jandarma Genel Komutanlığı’nda da çalışabilmesi mümkündür. Teğmen olarak görev yapan askerlerin çalıştıkları bölgelere bağlı olarak aldıkları maaşlar değişmektedir. Doğuda görev alan askerlerin maaşları terör tazminatı da uygulandığı için normalden fazla olabilmektedir. Ayrıca askerin rütbesi, kıdemi, derecesi gibi birçok unsur maaşındaki değişkenleri etkilemektedir. Teğmen olarak vazife yapan askerler alt rütbelerinin yönetilmesinden sorumlu olan kişilerdir aynı zamanda savaş zamanı savaşa katılan ve takımını yöneten rütbededirler. Maaşlara yapılan zamlar belirlenirken Teğmen Maaşları 2023 de merak edilen konulardan biri olmaktadır. Teğmen maaşlarının 6-7 bin TL aralığında değiştiği görülürken bu ücrete ilave edilen çeşitli tazminatlar olmaktadır. Bunlarla birlikte teğmenlerin maaşlarında farklılıklar oluşması mümkün hale gelmektedir.

Teğmen Maaşı 2023 Ne Kadar

Teğmen maaşı 2023 yılında 6705 TL’dir

Asteğmen Maaşı 2023 Yılında Ne Kadar

Asteğmen Maaşı 2023 Yılında 6209 TL’dir.

Üsteğmen Maaşı 2023 yılında ne kadar

Üsteğmen maaşı 2023 yılında 7060 TL’dir.

Bir Yorum Yap