Güncel Fiyatlar

Trapez Sac Fiyatları

trapez sac fiyatlari 10305

Trapez sac olarak adlandırılan malzemeler çaltıların yapımı sırasında kullanılırlar. Su izolasyonu yapılması gerektiğinde de taşıyıcı alt yüz olarak bu ürünlerden yararlanıldığı görülmektedir. Son derece sağlam bir malzeme olduğu için geniş bir kullanım alanı bulunur. Trapez Sac Fiyatları bu sebeple merak edilir. Büyük yapıların çatılarında kullanılan trapez saclar dayanıklılıkları ile de dikkat çeker. Bu malzeme alüminyumdan üretilir ve boyalı ya da boyasız olarak satışa sunulur. Üretilirlerken çok tabakalı yapıları sayesinde ısı yalıtımsız olarak da tercih edilirler. Bunun yanı sıra istenildiği takdirde ısı yalıtımlı olarak da üretilmeleri mümkündür. Fiyatlarından söz edilmesi gerektiğinde ise kilogram fiyatı 5300 TL olarak görülür. Bu tür bir malzeme için geçerli olan metrekare fiyatı ise 25,44 TL’dir. Trapez sac olarak adlandırılan malzemeler yapılarda kullanılırlar. Yüksek dayanıklılık özellikleri bu ürünlerin en önemli yanıdır. Oluklu sac olarak bilinen ve çok uzun bir geçmişe sahip olan malzemeler trapez saca geçiş sürecinde kullanılırken günümüzde trapez sac daha fazla tercih edilir.

İlginizi çekebilir: Yavru Kedi Fiyatları

2. El Trapez Sac Fiyatları

Trapez sac geniş kullanım alanlarına sahip olduğu için yaygın olarak tercih edilen bir üründür ve genellikle AVM’lerin çatılarında bu malzemelerden yararlanılır. Sanayi kuruluşları da fabrika binalarında trapez sac kullanmayı tercih ederken spor salonları ya da sosyal tesislerin büyük yapılar olması nedeni ile bu malzemeyi uyguladıkları görülür. Bunun yanı sıra apartman gibi daha küçük çaplı yapılar söz konusu olduğunda da çatılarda kullanılan bu ürünler oldukça pratik olarak monte edilebilir. Ekonomik olmaları da bir diğer önemli özelliğidir. Yalıtım malzemesi olarak kullanıldığında ısı tasarruflu bir özelliğe sahip olduğu görülürken ses yalıtımına da uygun bir üründür. Trapez Sac Fiyatları merak edilirken kolay uygulanabilir olması bu malzemelerin esnekliğinden kaynaklanır. Olumsuz hava koşulları karşısında esnek olduğu için daha mukavemetli olan trapez saclar uzun yıllar kullanılabilir bir niteliğe sahiptir. İkinci el fiyatları belirlenirken sacın yıpranma payı dikkate alınacağından belirli bir fiyatlandırma yapmak oldukça zordur.

Trapez Sac

Trapez sacın üretilmesi sırasında dayanıklı malzemelerden elde edildikleri görülürken esnek ve kolay uygulanabilir özellikleri çatılarda güvenle kullanılmalarına imkan yaratır. Bundan dolayı da inşaat sektörü açısından tercih edilen bir malzemedir. Trapez Sac Fiyatları günün koşullarına uygun olarak belirlenirler. İkinci el olarak adlandırılan malzemeler de kullanıma uygun olurlar ve bazı durumlarda bunlar da kullanılabilir ürün grupları arasında kabul edilirler. İkinci el olarak kullanılacakları zaman hasar görmemiş olmaları dikkate alınır.  Yapı maliyetinde ekonomik sonuçlar elde edilmesine fırsat veren trapez sacın uzun ömürlü bir malzeme olması ve dayanıklılığı onun ikinci el piyasasında da değer görmesine yol açar. Trapez sac çatı oluklarında kullanıldığında binayı dış etkenlere karşı da korumaya almış olur. Kullanılacak alanın genel özelliklerine göre çeşitli kalınlıklarda üretilebilen bu malzemeler dış koşullara karşı dirençli olmak zorundadır. Yağmur, kar, sıcak ve soğuk farklarına mukavemetli olarak üretilen trapez sacın bundan dolayı dış mekanlarda kullanıldığı görülür. Bu malzemenin kullanıldığı yerler çatı kaplamaları olabileceği gibi oluklarda, gider borularında ya da otopark üzerlerinde oldukça işlevsel bir yapıya sahiptirler. Montaj işlemlerinde belirli bir eğimle monte edilmeleri önemli bir detaydır. Bu sayede kar ve yağmur suyu gibi birikme ihtimali olan maddeler engellenmiş olur. Metal ya da ahşaba uygulanabilir özellikte üretilen trapez sacın contalı vidalarla bağlanması gerekir. Trapez sac uygulanırken ayrıca bir iskelet sistemi sayesinde desteklenmeye ihtiyaç olur. Bunun sebebi ise kar gibi ağırlıkların olumsuz etkilerini engellemektir.

Trapez Sac Fiyatları 2023 Ne Kadar ?

Fiyatlarından söz edilmesi gerektiğinde ise kilogram fiyatı 5300 TL olarak görülür. Bu tür bir malzeme için geçerli olan metrekare fiyatı ise 25,44 TL’dir.

El Trapez Sac Fiyatları Ne Kadar ?

İkinci el olarak adlandırılan malzemeler de kullanıma uygun olurlar ve bazı durumlarda bunlar da kullanılabilir ürün grupları arasında kabul edilirler. İkinci el olarak kullanılacakları zaman hasar görmemiş olmaları dikkate alınır.

Bir Yorum Yap