Türk Telekom Bakiye Sorgulama

Türk Telekom müşterilere verdiği hizmetlerde kullandıkları hatta ne kadar TL kaldığını öğrenmek için online hizmet seçeneğini sunmaktadır. Bunun yanı sıra bilgi mesajı vermek sureti ile ya da 9333’ü arayarak da bakiye öğrenilebilmektedir. Türk Telekom Bakiye Sorgulama işlemleri birden fazla yöntem uygulanmak sureti ile gerçekleştirilebilen çalışmalar arasındadır. Türk Telekom’a ait olan resmî web sitesi aracılığı ile bakiye sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Web sitesinde yer alan online işlemler bölümü kullanıcılar için istenilen bilgilerin alınabileceği bölüm olarak hizmet vermektedir. Ayrıca bilgilendirme mesajı aracılığı ile de bakiye öğrenilmesi mümkündür. Faturasız hat kullanıcıları için Türk Telekom tarafından uygulanan ücretsiz hizmetlerden biri olan mesajla bilgilendirme yöntemi ile bu operatör üzerinden gerçekleştirilen her arama ve mesajlaşmanın ardından kalan bakiye ve süre bilgisi müşterilere ulaştırılmaktadır. Kullanıcılar bu tür bir servisten yararlanmak istemedikleri durumlarda ise iptal etme hakkına da sahiptirler. Günümüzde telefon operatörleri, müşterilerini çeşitli yöntemler kullanmak sureti ile kalan süreleri ya da bakiye ve mesaj miktarları hakkında bilgilendirmektedir. Aynı zamanda kalan internet kullanımları da yine öğrenilebilecek bilgiler arasındadır.

Türk Telekom Bakiye Sorgulama Numarası

Türk Telekom Bakiye Sorgulama işlemlerinde kullanılan yöntemler arasında SMS de vardır. Kısa mesaj yöntemi olarak da bilinen SMS uygulaması ile bilgi alınabilir. Kullanıcılar 93 33’ü arayarak kalan dakika veya bakiye sorgulaması kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu hatta mesaj atıldığında da aramaya gerek kalmadan istenilen bilgilere ulaşmak mümkün olmaktadır. Bu yöntemlerin dışında yapılabilecek uygulamalardan biri de *123# uygulamasıdır. Türk Telekom hattına sahip olan kullanıcılar bu işlemi gerçekleştirdiklerinde kalan bakiyelerine otomatik olarak ulaşabilmektedirler. Cep telefonlarında yer alan menü hizmetleri de bakiye sorgulama işlemlerinde kullanılabilecek araçlar arasındadır. Servis menüsü açıldıktan sonra asistan bölümü tıklanmalı ve kredi seçeneği ile işlemlere devam edilmelidir. Kredi menüsünden sonra kalan kısmı tıklanmalı ve ücretsiz bir kısa mesaj yollamak sureti ile kalan bakiye tutarı hakkında bilgi almak mümkün olmaktadır.

Türk Telekom Bakiye Sorgulama Faturasız

Türk Telekom Bakiye Sorgulama işlemleri faturalı ya da faturasız hatlara bağlı olarak çeşitli yöntemlerle yapılmaktadır. Faturalı hatlar için geçerli olan SMS numarası 5555’tir. Kullanıcılar içinde bulundukları fatura dönemine ait bilgilere ulaşmak istediklerinde online işlemler menüsünü kullanmaları gerekmektedir. Bu durumda da KALAN yazarak ve ardından da SES yazılarak 5555’e SMS yollanması gerekmektedir. Bu yöntem kullanıldığında kalan dakikalar, bakiye, SMS miktarı veya internet kullanımı hakkında gerekli bilgiler kullanıcılara ulaştırılmaktadır. Bu bilgiler son 2 saatlik süreyi kapsamamaktadır. Bundan dolayı değerlendirme yapılırken son 2 saatlik kullanımlar da dikkate alınmalıdır. Türk Telekom hatlarında kullanıcının bildirmesi durumunda belirli bir kotaya erişildiğinde operatör tarafından otomatik bilgilendirme mesajı da gönderilebilmekte ve müşteriler için bu tür bir hizmette sunulmaktadır. Ayrıca Türk Telekom kullanıcılarının sahip olduğu faturalı hatlarda cep telefonları üzerinden gönderecekleri mesajlar yolu ile farklı bilgiler de alınabilmektedir. Kullanıcılar FATURA şeklinde yazacakları mesajlarına cevaben son dönem faturalarının ücretini, son ödeme tarihlerini ya da ödemedikleri faturalar varsa bunun bilgilerini alabilmektedirler. Bu bilgilere erişmek için yapılması gereken ise 5555’e kısa mesaj atmak yoluyla olmaktadır. Faturasız hatlarda geçerlilik süresi düzenli yükleme yapılması ile mümkün olmaktadır. Yükleme yapıldıktan sonra 184 günlük bir kullanım süresi vardır. Bu sürenin sonunda tekrar yükleme yapılmadı ise dış aramalara karşı hat kapatılmaktadır. Türk Telekom aboneleri 444 1 500’ü arayarak da sesli yanıt sistemi üzerinden öğrenmek istedikleri bilgilere ulaşabilmektedir. Bu sayede kalan kullanım bilgileri öğrenilebilir.

İlginizi çekebilir: Saç Dökülmesi İçin Hangi Doktora Gidilir ?

Bir Yorum Yap