Türknet Modem Kurulumu Nasıl Yapılır ?

17.11.2020
Türknet Modem Kurulumu Nasıl Yapılır ?

Modem kurulumları rehberinden – Türknet modem kurulumu yapmak istiyorum diyenler için aşağıda ayrıntılı ve bazıları için resimli anlatım içeren kurma yöntemleri yer alıyor.

Türknet Modem Kurulumu Nasıl Yapılır ?

Genelde turknet modem kampanyası kapsamında verilen; Turknet modem nasıl kurulur sorusunun pek çok yanıtı vardır. Bu ilk defa kurulum ile daha sonraki kurulumlara göre değişir. İlk kurulum, ilk kez internet aboneliği esnasında veya Turknet internet nakil işlemleri sonrasında yapılır. Bu durumda sizin bir şey yapmanıza gerek yoktur.

Turknet müşteri hizmetleri 0 850 288 8080 numaralı telefonu arayarak teknik destek ekibinin size yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz. Sonrasında ise kendileri evinize veya işyerinize gelerek kurulumu ücretsiz olarak yapıyorlar.

Eğer bir şekilde Turknet modem internet kurulum programı üzerinden modem kurmak istiyorsanız burada kullandığınız modemin markasına göre değişkenlik gösterse de (Airties, Huawei, Zoom, Zyxel, Tp-link vb.) temelde hepsinin kurulumu aynıdır. Modem ile birlikte gelen cd veya kurulum programını bilgisayara tanıtarak kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

.Ancak temel bilgisayar deneyimine de sahip değilseniz yine yukarıda verilen müşteri hizmetlerinden teknik destek alabilirsiniz. Telefondaki yetkili, size adım adım kurulum yaptırmakta ve anlık olarak bunu takip etmektedir. Dolayısıyla en kolay ve pratik yol bu şekilde olacaktır. Gerekli olan IP adresi, kullanıcı adı, şifre (parola) teknik destek tarafından size verilmekte veya sizin belirlemeniz istenmektedir.

Turknet modem arayüz şifresi nedir veya şifresini unuttum diyorsanız, bu her modem için sabittir. Genelde admin – admin olabileceği gibi modem markasına göre değişkenlik de gösterebilmektedir. Turknet arayüz ip, şifre ve kullanıcı adı konusunda da yine mh, size yardımcı olmaktadır.

Not: Turknet internet bağlantısı Türkiye’nin her yerinde mevcut değildir. Bu şirket genel olarak bölgesel hizmet vermektedir. Dolayısıyla nakil vs. gibi durumlarda sorun yaşanacağını hatırlatmak isteriz.

MUTLAKA OKUMALISIN:   At yarışı sonuçları nasıl anlaşılır

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.