Güncel Fiyatlar

Umre Fiyatları Diyanet

Umre Fiyatları Diyanet

2022 yılında Umre fiyatları; gidilecek olan döneme, gidilen gün sayısına, yürüme mesafeli veya servisli tur tercihine, kalınan odaların kaç kişilik olduğuna göre farklılık göstermektedir. Umre fiyatları diyanet tarafından Riyal üzerinden kişi başı fiyat olarak açıklanmaktadır. Covid-19 salgını sebebi ile Umre ziyaretleri daha ileri bir tarihe ertelendiği için henüz başvurular açılmamıştır. Ramazan ve Şevval Umre turlarının yanı sıra ara tatil turları da bulunmaktadır. Bebek ve çocuk ücretleri yetişkinlerin ödedikleri tutara göre indirimlidir.

İlginizi Çekebilir: Vodafone Ramazan Bedava İnternet 2022

Yürüme Mesafeli 15 Günlük Umre Fiyatları Diyanet Ne Kadardır ?

15 günlük yürüme mesafeli Umre ziyareti ücretleri kaç kişilik oda olduğuna göre değişiklik göstermektedir. 4-5 gün Medine ve 10-11 gün Mekke olmak üzere yürüme mesafelidir. Medine’de Grand Marmara, Divan Marmara, Bosphorus-2 otellerinde kalınmaktadır. Mekke’de kalınacak otel ise; Cezire’dir. Fiyatlara kahvaltı ve akşam yemeği dahildir. Tabldot olarak verilmektedir. Öğle yemeği için ise kumanya verilmektedir. Umre fiyatları, kişi başı fiyatlardır. Odalara göre fiyatlar ise aşağıdaki gibidir:

 • 2 kişilik odalar için 4.725 Riyal ödenmelidir.
 • 3 kişilik odalar için kişi başı 4.375 Riyal istenmektedir.
 • 4 kişilik oda fiyatları; kişi başı 4.175 Riyal’dir.

İlginizi Çekebilir: Türk Telekom / Ramazan Kampanyası Bedava 1 GB İnternet

20 Günlük Yürüme Mesafeli Umre Fiyatları Diyanet İçin Ne Kadardır ?

20 günlük yürüme mesafeli Umre fiyatları; tercih edilen oda kapasitesine göre farklılık göstermektedir. 3-5 gün Medine ve 15-17 gün Medine’de kalmaktadırlar. Grand Marmara, Divan Marmara, Bosphorus-2 gibi oteller; Medine’de kalınacak otellerdir. Mekke için ayarlanan otel ise Cezire’dir. Öğle yemeği için kumanya verilirken kahvaltı ve akşam yemeği için tabldot verilmektedir. Umre fiyatları diyanet için kişi başı aşağıdaki gibi değişmektedir:

 • 2 kişilik odaları tercih edenler 5.475 Riyal ödemektedirler.
 • 3 kişilik odaların kişi başı fiyatları 4.950 Riyal’dir.
 • 4 kişilik oda isteyenler; kişi başı 4.675 Riyal ödeme yapmaktadırlar.

İlginizi Çekebilir: Dil Altı Hapı Orucu Bozar mı? Diyanet 2022 Güncel

Servisli 15 Günlük Diyaneti Umre Fiyatları Nasıldır ?

umre fiyatlari diyanet 15 gunluk
Umre Fiyatları Diyanet 4

15 günlük servisli Umre ücretleri; bütün turlarda odalara göre değişmektedir. 4-5 gün Medine’de ve 10-11 gün Mekke’de olacak şekilde tur planı ayarlanmaktadır. Medine’de Grand Marmara, Divan Marmara, Bosphorus-2 gibi otellerdir. Mekke’de kalınacak oteller ise; Darul Hadi, Darul Bunyan-2, İhda Wessam-4 gibi otellerdir. Kahvaltı ve akşam yemeği tabldotlarda verilmektedir. Öğle yemekleri kumanya olarak verilmektedir. Kişi başı Umre fiyatları ise aşağıda verilmiştir:

 • 2 kişilik odalar için 4.150 Riyal ödeme yapılmalıdır.
 • 3 kişilik odalar için istenen tutar 3.990 Riyal olmaktadır.
 • 4 kişilik odalarda kalmak isteyenlerin kişi başı ödemeleri gereken toplam tutar; 3.875 Riyal’dir.

20 Günlük Servisli Umre Ücretleri Nasıldır ?

umre fiyatkari diyanet 20 gunluk
Umre Fiyatları Diyanet 5

20 günlük servisli Umre fiyatları; katılacak olanların tercih edecekleri oda kapasitesine göre farklılık göstermektedir. 3-5 gün ya da gece Medine’de geçirilmektedir. 15-17 gün ya da gece ise; Mekke’de kalınmaktadır. Medine’de kalınacak olan oteller; Grand Marmara, Divan Marmara ve Bosphorus-2 gibi birkaç oteldir. Mekke’de kalınabilecek oteller ise; Darul Hadi, Darul Bunyan-2 ve İhda Wessam-4 gibi otellerdir. İlk turun gidişi 18-20 Kasım arasıdır ve son turun gidişleri de 27-29 Mart arasıdır. Kahvaltı ve akşam yemeği tabldottur. Öğle yemeği için sadece kumanya verilmektedir. Kişi başı ücretler seçilen odalara göre şu şekildedir:

 • 2 kişilik odalara ödenen tutar kişi başı 4.450 Riyal’dir.
 • 3 kişilik odalar için kişi başı istenen tutar 4.250 Riyal’dir.
 • 4 kişilik odalarda kalanların Umre fiyatları diyanet için 20 günlük servisli turda 4.150 Riyal olmaktadır.

1 Yorum

Bir Yorum Yap

Değerlendirin*