Unutulmaz Hediyeler Vermek Muhiku’yla Çok Kolay!

27.06.2020
Unutulmaz Hediyeler Vermek Muhiku’yla Çok Kolay!

Dostlarınıza, ailenize ve sevgilinize aldığınız hediyeler hep birbirine benzemeye başladıysa ya da artık hediye seçmek sizin için bir keyiften çok zahmetse yenilikçi önerilere kulak vermenizin zamanı gelmiş demektir. Hediyenin yenilikçisi mi olur demeyin. Günden güne çevremizdeki her şey gelişiyor, inovatif çözümler hayatımıza kolaylık getiriyor. Bu durumda hediyeleşme alanındaki yeniliklere de göz atmakta fayda var.

Bundan yaklaşık iki buçuk sene önce iki arkadaş, Türkiye’de mutluluk üzerine yapılan araştırmaların iç karartıcı sonuçlara sahip olduğunu görüp güzel bir fikirle gelir. Mutsuzluğun arkasındaki en temel sebep insanların kendine kaliteli vakit ayıramamasıysa o halde onlara bu vakti sağlayacak çözümler sunulmalıdır. Bu fikirden hareketle abonelerine her ay içerisinde bir adet deneyim (mum yapma, sabun yapma, abeslang çubuklardan çerçeve yapma, kokulu taş, taş boyama gibi evde yapılabilecek keyifli aktiviteler), çay (roobios, nar, Lady Grey, hibiskus, çiçek açan çay gibi her yerde bulunmayan farklı dünya çayları), kahve (Etiyopya, Kenya, Brezilya, Kolombiya gibi kahve konusunda dünyanın lideri olan ülkelerden filtre kahveler), güzellik ve bakım ürünleri (erkeklere ve kadınlara farklı çözümler sunan maskeler, peelingler ve nemlendiriciler), dekorasyon ürünleri (saksı, mum, biblo, led ışıklar, çerçeveler) ve sistemden seçilebilecek kitaplar bulunan kutular göndermeye başlarlar.

Kullanıcılar her ay kapılarına gelen bu sürpriz kutulardan o kadar memnun kalır ki çok geçmeden sevdiklerine doğum günlerinde ve özel günlerinde bu sürpriz kutulardan hediye etmeye başlarlar. Bunu göre kurucular ise insanların çevrelerindeki kişilerin de böyle kaliteli vakit geçirebilmelerini istediklerini görür. Böylece Muhiku hediye kutularının ilk adımı atılmış olur.

Abonelik kutusunun tersine içeriği belli olan ve günlük olarak kargolanan hediye kutuları da aynı amaca hizmet ediyor: Kendine vakit ayır, seni mutlu edecek şeyler dene. Bu sebeple artık özellikle de iş ve okul hayatlarında yoğun strese maruz kalan gençler bu kutuları kendilerine ve arkadaşlarına armağan etmeyi çok seviyorlar.

MUTLAKA OKUMALISIN:   EŞSİZ BİR DOĞAL GÜZELLİK “ABANT GÖLÜ”

Yazımızın başına dönecek olursak eğer siz de hediye seçimi yaparken artık tıkandığınızı hissediyor ve sevdiklerinizin aldığınız hediyeler karşısında gerçekten mutlu olmasını istiyorsanız aşağıda kızlar ve erkekler için vereceğimiz önerileri değerlendirebilirsiniz.

Erkeğe Hediye Ne Alabilirim?

Muhiku’dan ve kuruluşunun arkasında yatan sebeplerden söz ettiğimize göre şimdi çoğu kişi için kabusa dönüşen erkek hediyeleri konusuna geçebiliriz. Kadınlar için piyasada çok fazla ürün var ve sürekli olarak yenileri eklenmeye devam ediyor. Bu yüzden de anlamlı ya da kullanışlı olmasından bağımsız hediye vermek için seçebileceğimiz çok fazla alternatif bulabiliyoruz. Fakat söz konusu erkekler olduğunda karşımıza çok az seçenek çıkıyor. Üstelik erkekler için üretilenlerin az olması fiyatlara da yansıyor. Erkeğe hediye seçeneklerine göz atarsanız genellikle pahalı şeylerle karşılaşırsınız. Parfüm, deri cüzdan, çakmak, gömlek gibi fikirleri değerlendirmek istediğinizde kesenin ağzını açmanız gerekiyor. Üstüne üstlük bunlar her özel günde alınabilecek şeyler de değil. Bir erkeğe hayatı boyunca kaç cüzdan hediye edilebilir ki?

Muhiku, erkeklerin beğendiği hediyeler üzerine küçük bir araştırma yapınca fark ediyor ki erkekleri mutlu eden hediyeler kadınlarınkinden çok farklı. Kadınlar görselliğe daha fazla önem verirken hediyenin kullanışlı olup olmamasına da çok takılmıyorlar. Cıvıl cıvıl ve estetik olması kadınlar için yeterli olabiliyor. Bu arada burada yüzeysel olarak bahsettiğimiz estetik alternatifler kadınların bayıldığı hediyeler değil tabii ki. Onlar da hayatları boyunca kullanabilecekleri ürünleri tabii ki tercih edeceklerdir.

Erkeğe hediye seçeneklerine kullanışlı ürünler getiren Muhiku’da farklı hazır kutuların içerisinde kahve, kupa, su şişesi, kitap, kalem, çerçeve, mum gibi uzun süre kullanılabilecek ürünlerin yanı sıra gurme deneyimler yaşamasını da sağlayacak bir çeşitlilik söz konusu. Siz de en yakın erkek arkadaşa, sevgiliye, babaya ya da erkek kardeşe Muhiku’nun erkeklere özel olarak hazırladığı hediye kutularından alarak onlara klişelerden uzak, unutulmaz bir hediye verebilirsiniz.

MUTLAKA OKUMALISIN:   P20 Lite Kılıf

Kız Arkadaşa Hediye Olarak Ne Almalıyım?

Kız arkadaşa hediye olarak ne almak istediğinize karar vermeden önce nelere ilgi duyduğunu gözden geçirmenizde fayda var. Erkeğe hediye kısmında bahsettiğimiz gibi kadın için alınacaklar söz konusu olduğunda seçeneklerin ucu bucağı yok. Bu yüzden eleyerek gitmek işinizi kolaylaştıracaktır.

Örnekler üzerinden size yardımcı olalım. Diyelim ki okulunuzda çok sevdiğiniz bir kız arkadaşınızın doğum günü yaklaşıyor ve ona gerçekten çok beğeneceği bir hediye vermek istiyorsunuz. Öncelikle şunları gözünüzün önüne getirmeye çalışın: Bu kız okula gelirken makyaj yapıyor mu? Bakımlı olmak onun için bir tutku mu, yoksa her zaman doğallıktan mı yana? Kitap kurdu mu? Arkadaşlarıyla en çok vakit geçirdiği yer evi mi yoksa kahve dükkanları mı?

Bu soruların cevaplarını verdikçe aklınızda fikirler şekillenmeye başlayacak. Eğer kişisel bakım konusunda tutkulu bir kadınsa ona içerisinde maske, peeling, sabun, vücut lifi gibi bakım ürünleri bulunan Doğanın Güzellikleri Hediye Kutusu’nu armağan edebilirsiniz. Kahvesiz yapamayan; okulda sürekli bir elinde kitap bir elinde kahve gördüğünüz bir arkadaşınızsa onun için en güzel seçenek kitaplı kahveli hediye kutusu olacaktır. Doğallığa çok önem veren, kahveden de hoşlanmayan biriyse bu arkadaşınızın bayılacağı hediye Dünya Çayları Kutusu olabilir. Farklı bitki çaylarının bir araya getirildiği bu kutuyla huzurlu vakitler geçirebilir.

Gördüğünüz gibi Muhiku’daki hediye kutuları arasından çevrenizdeki herkes için seçim yapabilirsiniz. Üstelik Türkiye’nin her neresinde olursa olsunlar yurt içi gönderimden yararlanabilirsiniz. Daha önce yenilikçi hediyelerle sevdiklerinizi şaşırtmadıysanız bugün tam zamanı!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.