SEO

 Web Siteniz için 5 Dönüşüm Optimizasyonu İpucu

Hangi uzmanı işe aldığınız veya ne kadar para harcadığınız önemli değil, başarılı bir arama motoru pazarlama stratejisi için kaç dönüşüm ve yatırım getirisi elde ettiğinizden daha fazla anlamına gelen başka bir barometre yoktur. arama kampanyası.

Ne hizmet sunuluyor olursa olsun – organik SEO veya ücretli arama (veya her ikisinin bir kombinasyonu) arama motoru pazarlamacıları sadece web sitenize nitelikli trafik sürüş değil, aynı zamanda bir olasılığını artırmak için web sitesi dönüşüm optimizasyonu danışma sunmakla görevli satış veya müşterileri için başka bir dönüşüm türü & # 39; web siteleri.

Web sitenizin dönüşüm potansiyelinin farkına varmak, web sitesinin çekiciliği, sitedeki içerik ve siteyi ziyaret eden kullanıcılar için gezinme kolaylığı gibi birçok faktöre bağlıdır. Aşağıda, basit web sitesi ziyaretçilerini dönüşümlere dönüştürmeye yardımcı olan beş dönüşüm optimizasyonu ipucunu tanımlarım.

Rekabetinizi Değerlendirin

İlk olarak, pazardaki en güçlü rekabetinizin kim olduğunu belirleyin. Ardından, küçük bir keşif görevine çıkın ve bu rakip (ler) hakkında yapabileceğiniz her şeyi öğrenin. Daha fazla trafik çekmek ve sitelerinde daha fazla satış yapmak için hangi stratejileri kullanıyorlar? Fırsatlar veya özel promosyonlar sunuyorlar mı? Bulması kolay ürün / hizmet bilgileri var mı? Ürünlerini / hizmetlerini onaylayan müşteri referansları var mı?

Keşif görevinizden öğrendiklerinizi alın ve web sitenizde daha fazla ziyaretçi dönüştürmek için kendi özel planınızı oluşturun.

Müşterileriniz Gibi Düşünün

Web sitenizde bir müşteri olsaydınız, nasıl dolaşacağınızı ve aradığınızı nasıl bulacağınızı biliyor muydunuz? Web sitenizi dönüşümler için uygun şekilde optimize etmek için müşterileriniz gibi düşünmeniz gerekir. Hangi ürünü satın alacaklarını belirlerken hangi bilgileri arıyorlar? Web siteniz hızlı yükleniyor mu (yavaş bir web sitesiyle onları caydırmak istemiyor musunuz?) İletişim bilgilerine kolay erişim var mı? Web sitesinde yatırım yapabilecekleri özel teklifler var mı (insanların iyi bir anlaşma yapmayı sevdiğini unutmayın!)?

MUTLAKA OKUMALISIN:   Daha Yüksek Sonuçlar İçin SEO Hizmetleri

Değerli Web İçeriği Üretin

Dönüşümler, başarılı bir SEO kampanyasının yaptığı gibi, web sitenizdeki içeriğin kalitesine büyük ölçüde güvenir. Web sitenizdeki içerik, markanızı ve hizmet / ürün seçeneklerinizi net ve öz bir şekilde etkili bir şekilde iletmelidir. Web içeriğinizin, ürününüzün / hizmetinizin sunduğu avantajlar gamını açıklayarak dönüşümlere odaklanması ve ziyaretçilerinizin dönüşüm sağlamasını sağlayacak güçlü bir harekete geçirici mesaj içermesi gerekir.

Google, web sitesi sahiplerinin, dönüşüm optimizasyonu adımlarını, İçerik Denemeleri Google Analytics programlarının bir parçası olarak. İçerik denemelerinde, web sitesi sahipleri, dönüşümleri artırmak için hangi web sayfasının daha etkili olduğunu analiz etmek ve belirlemek amacıyla farklı açılış sayfası varyasyonlarını ayrı içerikle bölebilir.

Özel Promosyonlar Sunun

İndirimler, Tek Başına, Ücretsiz Gönderim, Kupon Kodları ve Ücretsiz e-Kitaplar, web sitesi kullanıcılarının dönüşüm gerçekleştirmesine yardımcı olan etkili yöntemlerdir. Bu tür promosyonlar sunmak, ziyaretçilerinize satın alımlarıyla ilgili bir anlaşma yapmanın psikolojik avantajını sağlar ve bu satın alma işlemini gerçekleştirme olasılığını artırır.

Çoğu teklifin dönüşümler için kısa vadeli faydaları olduğunu ve yerleşik müşterileri elde tutmaya yardımcı olmak için sürekli olarak iyileştirilmesi gerektiğini belirtmek önemlidir.

Güvenilir ol

Son web sitesi dönüşüm oranı optimizasyonu tartışacağım strateji sadece ziyaretçilere güvenilir olmaktır. Site ziyaretçilerinizle şeffaf olun. İletişim bilgilerini açıkça işaretleyin, böylece müşterilerin bulması kolay olur. Kullanıcıların şirketinizden gerçek müşterilerden yararlanabilmesi için sosyal medya sayfalarınıza bağlantılar sunun.

Web siteniz veri topluyorsa, bilgilerin ne için kullanılacağını belirten bir Gizlilik Politikasına sahip olun. Nakliye ve İade Politikaları Var. Web siteniz gerekiyorsa, web sitesi ziyaretçilerinin web sitesi bağlantınızın şifreli ve güvenli olduğunu bilmesi için bir SSL sertifikası yükleyin.

Bu basit stratejilerin her biri, web sitenizdeki dönüşüm oranını artırabilir ve böylece arama motoru pazarlama yatırımınızdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

MUTLAKA OKUMALISIN:   Blogcular Tarafından Göz Ardı Edilen 5 SEO İpucu
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı