Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Yazımızda silinen whatsapp mesajları geri getirme, whatsapp silinen geçmişi geri getirme, whatsapp silinen mesajları geri getirme iphone, whatsapp’ta silinen mesajları geri getirme, whatsapp yedeklenen mesajları geri getirme gibi konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Whatsapp kullanıcıları için merak edilen konuların başında Whatsapp silinen mesajları geri getirme gelmektedir. Gün geçtikçe kullanıcı sayısı artan Whatsapp uygulaması, artan kullanıcı sayısı ile birlikte beraberinde bazı sorunları da getiriyor. Silinen mesajlar her ne kadar geri getirilmiyor gibi görünse de birkaç basit adım ile silinen mesajları geri alabilirsiniz.

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme Mümkün mü?

Whatsapp silinen mesajları geri getirme mümkündür fakat öncelikli olarak bilinmesi gereken Whatsapp bir haftalık sohbet geçmişini otomatik olarak saklamaktadır. Genelde her gece 2’de bir yedekleme oluşturulur ve bu yedekleme telefonda saklanır. Yedekleme yapmak için Cloud da tercih edilebilmektedir. Dolayısıyla silinen mesajları geri getirmek için bu yedeklemenin kullanılması gerekmektedir.

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Olur?

Ücretsiz mesajlaşma ve konuşma uygulaması olan Whatsapp esasında kullanıcıların yanlışlıkla ya da daha sonra tekrar görüntülemek istedikleri ve silinmiş olan mesajları geri getirmelerine olanak tanımaktadır. Whatsapp silinen mesajları geri getirmek için ise Android ve iOS cihazlarda uygulanacak yöntemler farklılık gösteriyor.

Ayrıca İphone’den Android’e Whatsapp aktarma bilgilerine bakabilirsiniz.

silinen whatsapp mesajları geri getirme, whatsapp silinen geçmişi geri getirme, whatsapp silinen mesajları geri getirme iphone, whatsapp'ta silinen mesajları geri getirme
Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır? 2

IOS Cihazlarda Silinen Mesajları Geri Getirme

IOS cihazlar için silinen Whatsapp mesajlarını geri getirme işlemi öncelikle son yedeği geri yüklemek ile mümkün olmaktadır. Bunun için öncelikle Whatsapp açılır ve Ayarlar kısmına girilir. Ardından Sohbetler ve Sohbet Yedeği seçilir. Burada son yedeklemenin ne zaman yapıldığı, tarih ve saat olarak yazacaktır. Eğer kurtarılmak istenen mesajlar bu tarih aralığına giriliyorsa sorun yok demektir. Daha sonra Whatsapp telefondan tamamen kaldırılmalıdır. Kaldırma işlemi yapıldıktan sonra uygulama tekrar yüklenir. Uygulama tekrar yüklendiği için kullanım koşulları ve diğer şartlar kabul edilip devam edilir. Gerekli işlemler yapıldığında ekrana mesaj yedeklerinin bulunduğuna dair bir uyarı gelecektir. Bu noktada Geri Yükle seçilerek yedeklenen mesajların – sohbetlerin tekrar yüklenmesini beklemeniz gerekir. Hatırlatmak gerekir ki tekrar yüklenen mesajlar, son bir haftayı içeren sohbetler için geçerlidir. Daha sonra yüklenen yedek üzerinden silinen mesajları görebilirsiniz.

Android Cihazlarda Silinen Mesajları Geri Getirme

Andorid cihazlarda silinen mesajları geri getirme işlemi için şu adımlar takip edilmelidir;

  • Öncelikle Uygulamalar açılır ve buradan Dosya Yöneticisi’ne girilir.
  • Dosya Yöneticisi’nde SD Card seçilmelidir.
  • Açılan ekranda Whatsapp klasörüne girilir.
  • Gelen ekranda Databases klasörüne girin. Eğer SD kart kullanmıyorsanız bilgiler telefonun dahili hafızasında olacağı için işlemi dahili bellek üzerinden yapabilirsiniz.
  • Daha sonraki ekranda geri yüklenmek istenen yedek dosyanın ismi değiştirilmelidir. Yedekleme tarihleri yer almakla birlikte, eğer daha eski bir tarihe ait sohbetlerin gelmesini istiyorsanız, bu isim değiştirme işlemini öne çekmek için yapmanız gerekmektedir. IOS cihazlardan farklı olarak Android cihazlar çok daha geç tarihli sohbetlerin kurtarılmasına ve yedekleme yapılmasına imkân vermektedir. Ancak bu noktada gözden kaçmaması gereken nokta Whatsapp ayarlarında, genelde ilk kurulumda sorulan sohbet yedekleme özelliğinin açık olması gerekmektedir.  
  • Daha sonra Whatsapp kaldırılır ve tekrar yüklenir. Yükleme sonrasında uygulama ismini değiştirerek en öne getirdiğiniz yedeği kabul ederek sohbet geçmişini yükleyecektir.

IOS Cihazlarda Daha Eski Yedek Alma Sağlama

IOS cihazlarda daha eski yedek alma yardımcı uygulamalar ile mümkündür. Bunun için App Store üzerinden File Manager yüklenmelidir. Bu uygulama daha sonra kullanıldığında Whatsapp klasörüne girilir ve burada yedeklenen sohbet geçmişleri görüntülenecektir. Whatsapp’ın temel almasını istediğiniz sohbet geçmişini, en sona getirmek için isim ve tarih değiştirerek yukarıya taşıyabilirsiniz. Bu geçmişi kullanmak için ise Whatsapp uygulamasını kaldırıp sonra tekrar kurmalısınız. Açılışta uygulama adını değiştirdiğiniz yedeği temel olarak alıp sohbet geçmişini yükleyecektir.

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

1) Öncelikle Uygulamalar açılır ve buradan Dosya Yöneticisi’ne girilir.
2) Dosya Yöneticisi’nde SD Card seçilmelidir.
3) Açılan ekranda Whatsapp klasörüne girilir.
4) Gelen ekranda Databases klasörüne girin. Eğer SD kart kullanmıyorsanız bilgiler telefonun dahili hafızasında olacağı için işlemi dahili bellek üzerinden yapabilirsiniz.
5) Daha sonraki ekranda geri yüklenmek istenen yedek dosyanın ismi değiştirilmelidir. Yedekleme tarihleri yer almakla birlikte, eğer daha eski bir tarihe ait sohbetlerin gelmesini istiyorsanız, bu isim değiştirme işlemini öne çekmek için yapmanız gerekmektedir. IOS cihazlardan farklı olarak Android cihazlar çok daha geç tarihli sohbetlerin kurtarılmasına ve yedekleme yapılmasına imkân vermektedir. Ancak bu noktada gözden kaçmaması gereken nokta Whatsapp ayarlarında, genelde ilk kurulumda sorulan sohbet yedekleme özelliğinin açık olması gerekmektedir.
6) Daha sonra Whatsapp kaldırılır ve tekrar yüklenir. Yükleme sonrasında uygulama ismini değiştirerek en öne getirdiğiniz yedeği kabul ederek sohbet geçmişini yükleyecektir.

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Olur?

Ücretsiz mesajlaşma ve konuşma uygulaması olan Whatsapp esasında kullanıcıların yanlışlıkla ya da daha sonra tekrar görüntülemek istedikleri ve silinmiş olan mesajları geri getirmelerine olanak tanımaktadır.

Bir Yorum Yap