Güncel Haberler

Whatsapp sözleşmesi Son Dakika , Whatsapp Gizlilik Sözleşmesini Kabul Etmeyenlere Yaptırım Uygulayacak , Whatsapp Sözleşmesi Son Tarih

Whatsapp sözleşmesi Son Dakika , Whatsapp Gizlilik Sözleşmesini Kabul Etmeyenlere Yaptırım Uygulayacak , Whatsapp Sözleşmesi Son Tarih

Whatsapp gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenler için son tarih belli oldu. İşte ayrıntılar…

Whatsapp sozlesmesi Son Dakika Whatsapp Gizlilik Sozlesmesini Kabul Etmeyenlere Yaptirim Uygulayacak Whatsapp Sozlesmesi Son Tarih
Whatsapp sözleşmesi Son Dakika , Whatsapp Gizlilik Sözleşmesini Kabul Etmeyenlere Yaptırım Uygulayacak , Whatsapp Sözleşmesi Son Tarih 3

Facebook tarafından satın alınan Whatsapp dünya üzerinde en yaygın kullanılan iletişim uygulamalarından biri olup, yakın zamanda whatsapp gizlilik sözleşmesi haberleri ile gündeme gelmişti. İnsanlar bu sözleşmeyi gizlilik ihlali olarak düşündüğünden Whatsapp’ı silerek diğer uygulamalara geçmeye başlamıştı. Fakat bu durum çok uzun sürmedi. İnsanlar tekrar Whatsapp’a dönerek bir nevi gizliliğe önem vermediklerini, bazıları da Whatsapp’a güvendiğini belirtti.

Whatsapp gizlilik sözleşmesi yine gündemde.

Whatsapp kullanıcıları bu kez gizlilik sözleşmesini gerçekten kabul etmek zorunda kalacak. Whatsapp bu konuda geri adım atmayacağını belirterek 15 Mayıs’a kadar Whatsapp gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenlerin hesaplarına yaptırım uygulanacağını belirtti.

Eğer Whatsapp kullanmaya devam etmek istiyorsanız bu sözleşmeyi kabul etmeniz gerekecek.

Whatsapp sözleşmesini kabul edersek ne olur

Whatsapp sözleşmesini kabul edenlerin kişisel mesajları uçtan uca şifrelenecek. Fakat yapılan görüşmeler şirket tarafından görüntülenebilecek. Bu sözleşmeyi kabul etme zorunluluğu olan ülkelerden biri isi Türkiye. Eğer Whatsapp kullanmak istiyorsanız bu sözleşmeyi kabul etmeniz gerekecek.

Whatsapp sözleşmesini kabul etmezsek ne olur

Whatsapp sözleşmesini kabul etmeyenler hesaplarını askıya alınmış olarak bulacaklar. Whatsapp hesabı askıya aldı problemini yaşamak istemiyorsanız 8 gün içerisinde bu sözleşmeyi kabul etmeniz gerekecek. 15 Mayıs’tan sonra Whatsapp hesabınız askıya alınmış olacak.

Yeni sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcılar için; Birkaç gün boyunca hesaplarınıza gelecek arama ve mesajları bildirim olarak görütüleyebilecekler. Ancak Whatsapp cevaplamalarına ve görüntülemelerine izin vermeyecek. 

Whatsapp gizlilik sözleşmesi nasıl kabul edilir

Whatsapp gizlilik sözleşmesini onaylamayan hesaplar 120 gün boyunca aktif olmayacak ve bu süre içerisinde kullanıcıya onaylaması için tekrar şans verilecek.

120 gün boyunca aktif edilmeyen Whatsapp hesapları 120 gün sonunda otomatik olarak silinecek. Silinen Whatsapp hesabı ise artık geri alınamayacak.

Whatsapp hangi bilgilerimize ulaşabilir

Hesap bilgileri, mesajlar, işlem ve ödemeler, bağlantılar, konumlar, fotoğraflar, videolar gibi bilgilere Whatsapp’ın ulaşabileceği belirtiliyor.

Whatsapp sözleşmesini kabul etmezsek ne olur ?

Hesabınız 120 gün askıya alınır.

Whatsapp sözleşmesini kabul edersek ne olur ?

Whatsapp’ın verilerinize ulaşmasına izin vermiş olursunuz.

Whatsapp gizlilik sözleşmesi nasıl kabul edilir ?

Whatsapp sözleşmeyi kabul etmeyenlere bildirim olarak sözleşmeyi gönderecek.

Bir Yorum Yap

Değerlendirin*