Work and Travel Nedir ?

Work and Travel öğrencilerin katıldığı programlardan biridir ve hem çalışmak hem de yurt dışında bulunmak amacı ile bu uygulama yapılmaktadır. Work and Travel Nedir ? Merak edilirken Amerika’nın öğrencilere ülkesini tanıtmak için uyguladığı bir program olan Work and Travel öğrencinin finansal desteğini kendisi yaratmasına fırsat tanır. Bu sayede hem Amerika’yı yakından tanıma şansı yakalayan öğrenci hem de kendi ihtiyaçlarını karşılamak üzere belirli bir süre ile iş imkanına sahip olur. Okulların kapanması ile programa katılmak mümkün olurken kaydolmak için erken bir başvuru gerekmektedir. Türkiye’de hizmet veren şirketler aracılığı ile bu programa kayıt yaptırmak mümkün olurken öncelikle katılan kişinin uygunluğu da incelenen özellikleri arasında. Başvuru yapacak adayların yeterli seviyede İngilizce bilmesi gerekirken üniversite öğrencisi olması da gereken koşullardan biri. Lisans eğitimi alan adayların kabul edilme olasılıklarının daha yüksek olduğu görülürken öğrenci hem çalışma hem de Amerika’yı yakından tanıma fırsatını bu program sayesinde yakalamış olur.

İlginizi çekebilir: Kredili Mevduat Hesabı Nedir

Work and Travel Şartları

Work and Travel öğrenciler için uygulanan bir program olurken üniversite öğrencileri için planlanmış. Work and Travel Nedir ?  Sorusu birçok kişinin cevabını aradığı bir konuyu ilgilendirmektedir. Adayın öncelikle başvuru yapması ve gerekli koşulları taşıması programdan yararlanabilmek için gerekli olan durumlardan biridir. İngilizce bilmek ve üniversite öğrencisi olmak programa başvuru için gerekli olan ilk koşul. Adayın şirket aracılığı ile yaptığı başvurularda CV hazırlaması gerekiyor ve burada yer alan bilgilerine göre kendisine gideceği şehirde bir iş ayarlanıyor. Bu aşamaların geçilmesinin ardından öğrencinin yapması gerekenler arasında vize işlemleri gelirken başvuru yapılan şirketin bu konuda profesyonel olması önemli hale geliyor. Vize başvurusunun olumsuz karşılanmaması için hazırlanan evrakların tam ve eksiksiz olması, adayın istenen koşulları sağlaması da önemli ayrıntılardan bazıları. Uçak biletinin de alınması ile öğrenci Amerika’ya seyahat edebilme aşamasına geliyor ve bu ülkeye gittiğinde kendisine ayarlanan işte çalışma hakkı elde ediyor.

Work and Travel Ücretleri

Work and Travel başvuru sürecinde belgelerin eksiksiz olarak temin edilmesi gerekirken başvuru sırasında sorun yaşamamak adına doğru şirketin seçilmesi de oldukça önemli. Kültürel değişim programı olarak düşünülmesi gereken uygulamada öğrenci faklı bir kültür ile tanışırken burayı yakından öğrenme şansını da elde ediyor. Work and Travel Nedir ? Birçok öğrenci tarafından araştırılan ve merak edilen konular arasında ilk sırada gelirken yaz tatilini bu yönde değerlendirecek öğrencilerin erken başvuru yapması onlar açısından bir avantaj.  Yaklaşık olarak 3 aylık bir çalışma şansı elde eden üniversite öğrencileri hem para biriktirme hem de ülkeyi gezme şansı yakaladıkları için oldukça cazip olan bir değişim programı olarak Work and Travel tercih ediliyor. Programın öğrencinin finansal ihtiyaçlarını kendisinin sağlamasına imkân vermesi en çok tercih edilen yönlerinden biri olurken bir kültürel değişim programı olması sebebi ile de öğrenciler açısından kaçırılmaması gereken bir uygulama.

İlginizi çekebilir: Aöf Yaz Okulu Nedir

Bir Yorum Yap