Xiaomi Türkiye Garantili Ne Demek ?

Akıllı cihazlar artan özellikleri ve fiyatları ile kullanıcılara farklı alternatifler olarak sunulmaktadır. Cihazınızın garantili olması uzun vadede karşılaşılabilecek masraflarını azaltır. Ülkemizde en çok tercih edilen markalardan biri olan Xiaomi, satışlarında Türkiye distribütörleri üzerinden kullanıcılılarına garanti vermektedir. Peki, Xiaomi türkiye garantili ne demek bu ifadeyi gördüğünüzde nasıl avantajlar elde edebilirsiniz?

Bir cihazın satışında sunulan garanti ile bozulma ve arızalanma durumlarında firma güvencesinde ücret ödemeden cihazın tamiri söz konusu olacaktır. Cihazın Türkiye garantili olması ise cihazın resmi olarak götürülebileceği firmanın belirli olması anlamına gelir.

Xiaomi markası ülkemizde hatırı sayılı bir Pazar gücüne sahiptir. Firma ilk etapta resmi garanti olmadan giriş yapmış olsa da sonraki dönemlerde yapılan anlaşmalarda Türkiye pazarında resmi bir garantöre kavuşmuştur.

Xiaomi Türkiye Distribütörü

Markanın Türkiye garantisi EVOFONE firmasında yer alıyor. Xiaomi cihazlar satın aldığınızda Türkiye garantili ifadesi yer alıyor ise başvuru yapılacak firma EVOFONE olmaktadır. Cihazınızı satın alırken bu ifade yer almıyor ise cihazınızın arıza durumlarında herhangi bir garanti imkanından yararlanılmaz. EVOFONE GENPA ile anlaşması bulunuyor.

Bu nedenle Xiaomi türkiye garantili ne demek araştırmalarınızda resmi distribütör garantili satın alınan cihazlar GENPA’nın sunduğu garanti süreleri ve hizmetlerden tam olarak yararlanabiliyor. Xiaomi cihazlar yurt dışı pazarında da oldukça sık bulunuyor. Bu nedenle ülkemizde satılan cihazların resmi olup olmadığını anlamak için dikkatli olmak önemlidir.

Resmi distribütör garantisini anlayabilmek için cihaz kurusunun üzerinde EVOFONE ibaresi bulunmalıdır. Bu ibareler hologram şeklinde kutu üzerinde görülebilir. Ayrıca kutu içerisinde GENPA logolu teknik servis listesi yer alır.

Distribütör Garanti Nedir ?

Satın alınan tüm elektronik cihazlar satın alınan firmaların güvencesinde garantilenir. Garanti kapsamı distribütör ya da ithalatçı firma tarafından sağlayabiliyor. Bir ürünün distribütör garantili olması ürünlerin bizzat ürün sahibi olan marka tarafından garantisinin karşılanması anlamına gelir.

Satın aldığınız ürünlerde bu şekilde bir garantinin olması ile cihazda fabrika çıkışı hata olduğunda kolay bir şekilde iade edilmesini sağlar. Ayrıca parça değişimleri gerekli olduğunda orijinal parçalar ile değişimler yapılabilir.

Bu nedenle Xiaomi türkiye garantili ne demek araştırmalarınızda cihazınızın bu şekilde bir kullanım güvencesinde olması ile satın alma sonrasındaki arıza durumlarında maliyetleri azaltabilirsiniz.

Xiaomi Türkiye Garantili Ne Demek 2023 | Xiaomi Türkiye Distribütörü | Distribütör Garanti Nedir ? | Xiaomi Türkiye Garantili
Xiaomi Türkiye Garantili Ne Demek ? 2

Xiaomi Distribütör Garantili Ne Demek

Distribütör garantili cihazlar üç defa teknik destek alması ve tamir olmaması durumunda yeni cihaz ile değişim imkanı da olacaktır. İthalatçı garantisinde ise ürünü ithal eden farklı firmalardan garanti desteği alabilirsiniz. Bu garanti hizmeti resmi kanallar üzerinden olmaz. Satın alınan firma kapsamında sunulur.

Resmi Xiaomi türkiye garantili ne demek araştırmalarınızda cihazınız ile ilgili sorunların daha pratik, hızlı ve kolay bir şekilde çözülmesi için distribütör garantisi tercih edilebilir. Cihaz ile ilgili tüm şikayetlerinizde ekonomik açıdan mağduriyetlerin önüne geçilebilecektir. Distribütör garantili ürün satın alarak sahre ürün kullanımlarından korunabilirsiniz. Resmi firmalardan alınan garanti ile tüm güncellemelerden cihazın özelliklerine kadar her şikayetinizde en iyi şekilde yararlanılabilir. Ayrıca distribütör garantileri daha uzun süreli olmaktadır.

İlginizi çekebilir: SEO Nedir ve SEO Nasıl Yapılır

Xiaomi Distribütör Garantili Ne Demek

Distribütör garanti cihazın üreticisi olan firmanın garanti olarak sunduğu hizmettir.

Xiaomi Türkiye Garantili Ne Demek ?

Cihazın Türkiye garantili olması ise cihazın resmi olarak götürülebileceği firmanın belirli olması anlamına gelir.

Bir Yorum Yap