Advertorial Nasıl Yapılır

XPS To JPG Dönüştürücü

, XPS To JPG Dönüştürücü

Bir dosya formatı olarak karşımıza çıkan XPS dosyalar PDF dosyalara alternatif olarak geliştirilmiştir. Bu dosya formatını kullanmak istediğinizde Windows’ta çalışan herhangi bir programdan yararlanılabilmektedir. Bu dosya formatı PDF kadar yaygın kullanılmayan bir format olarak dikkat çekmektedir.

XPS dosyaların geliştiricisi Microsoft’tur. Bu dosya türü bir belgeye ait olan sayfa düzeni ve görünümünü belirleyen bilgilerden oluşur. Bu tür bir dosyayı açmak istediğinizde çeşitli programlardan destek alınabilmektedir. reaConverter bu tür bir hizmet üretme konusunda kullanıcılardan olumlu geri dönüşler almasıyla bilinen bir programdır.

Windows işletim sistemlerinde XPS uzantısına sahip olan dosyalar kendisinin içinde yüklenmiş olarak gelen yazılımlarla kullanılabilmektedir. Mac işletim sistemlerinde bir XPS dosyasını açmak istediğinizde bazı işlemleri gerçekleştirmeniz gerekecektir. Öncelikle XPS dosyanız bir PDF formatında dosyaya dönüştürülmelidir.

PDF dosyaları bilindiği gibi çeşitli yazılı ya da görsel evrakın kayıt altına alınmasında kullanılan bir dosya formatıdır. XPS dosyaları da PDF formatına benzer birçok özelliği içinde barındırmaktadır. Windows 7 ya da Windows Vista XPS araçlarını içermektedir.

Genel olarak kullanıcılar PDF dosyalarına daha fazla eğilim gösterirlerken XPS dosyalarının avantaj ya da dezavantajları da gündeme gelmektedir. PDF dosyaları yaygın olarak kullanıldığından XPS dosyaları kullanıcılar tarafından bilinmez bu sebeple de kullanıcılar bu tür bir dosya ile karşılaştıklarında ona şüpheyle yaklaşırlar. Birçok programın PDF dosyalarını yaygın olarak desteklemesi de XPS dosyalar açısından dezavantaj olarak değerlendirilmektedir.

JPG Formatı Nedir?

JPG formatı olarak adlandırılan uygulamada resimler az yer kaplayacak şekilde dosyalanabilmektedir. Bu format oldukça yaygın bir biçimde kullanılırken daha ziyade amatör fotoğrafçıların tercih edeceği bir yöntem olarak dikkat çekmektedir. Bu duruma neden olan faktör ise fotoğraf dosyalandığında keskinlik kaybına uğramasıdır. Ayrıca fotoğraf kalitesinde yaşanan düşüşler de formatın olumsuz özelliklerinden biri olarak ortaya çıkmaktadır.

Profesyonel anlamda fotoğraf çeken kullanıcılar JPG formatının bazı olumsuz yanlarından dolayı TIFF ya da RAW formatına yönelirler. Bunda fotoğrafçıların baskı yöntemlerini kullanmak zorunda olmaları etkili olmaktadır. Buna rağmen JPG formatı sıkıştırma yönünden kayıp yaşatsa da az yer kapladığı için tercih edilmektedir.

Fotoğraf makinelerinde genellikle bu formata yer verilmektedir. Makinenin kullanım özelliklerine ve gelişmiş özelliklerine bağlı olarak sıkıştırma seçeneklerinde farklılık yaşanabilmektedir.

XPS To JPG

XPS dosyaları JPG formatına dönüştürmek istediğinizde bunun için yapmanız gereken reaConverter programı ile tanışmak olmalıdır. Kullanıcıları kolay çözümleyebileceği basit bir ara yüze sahip olan program sayesinde hızlı ve kolay çözümler üretmek mümkün olmaktadır.

Yazılım programı birçok konuda kullanıcılarına hizmet sunarken müşterilerinin memnuniyetine odaklı çalışmaktadır. Kullanıcı deneyimlerinin olumlu yönde olması sistemin doğru işlediğinin de en belirgin göstergesidir.

Birçok dosyanın kolayca dönüştürebilmesini sağlayan program oldukça verimli olarak çalışmaktadır. Kolay yöntemlerle uygulanabilen program sayesinde zamandan tasarruf da sağlanmaktadır. Görüntülerin işlenmesi gerektiğinde reaConverter otomatik olarak bu işlemleri yapma imkânı tanımasıyla kullanıcılar açısından kolaylıklar yaratmaktadır. Program sayesinde toplu olarak yapılmak istenen işlemlerin de kolayca yapılabilmesi olumlu kullanıcı deneyimlerine imkân yaratmaktadır.

Bu tür bir yazılım programını deneyimlemek istediğinizde basit sürümünü ücretsiz olarak indirebilmektesiniz. Firma basit sürümün dışında da standart ve pro sürüm gibi seçenekler geliştirmiş. Bu tür bir sürüm tercih edeceğinizde ise belli bir ücret ödemeniz gerekmekte.

Özellikle fazla sayıda görüntüye sahipseniz ve bunları düzenleme konusunda zaman ayıramıyorsanız bu uygulamadan yararlandığınızda işlemlerinizi kısa sürede tamamlayabileceksiniz.

Bu tür bir yazılım programından yaralanan kullanıcıların memnuniyet seviyelerinin yüksek oluşu ise programı tercih eden kişilerin her geçen gün artmasına neden olmakta. Yazılım programına ait özellikler arasında birçok nokta göze çarpmakta. Bunlardan bazıları ise kırpma, otomatik döndürme, beyaz dengesi, renk derinliği gibi özellikler. Stilize etmek ya da arka plan değişikliği gibi seçeneklerden yararlanmak istediğinizde reaConverter size kaliteli hizmetler sunmakta. Bu araçla birçok farklı özelliği kullanabilir ve gelişmiş özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Bir Yorum Yap