Güncel Fiyatlar

Yavru Kedi Fiyatları 2022 , Satılık Yavru Kedi Fiyatları

Yavru Kedi Fiyatları

Kediler insanlara yakın canlı grupları arasında yer alırken evcil olmaları nedeni ile de evde kolaylıkla bakılabilen hayvanlardır. Yavru Kedi Fiyatları merak edilir ve bu konuda çeşitli fiyat aralıklarından söz edilebilir. Kedilerin ev ortamlarında bakılırken çeşitli ihtiyaçlarının olması nedeni ile bunların temin edilmesi gerekirken genellikle bakımları sırasında büyük bir problemle karşılaşılmaz. Bundan dolayı da çoğu kişinin evinde bir kediye rastlamak mümkündür. Kedilerin kendi içlerinde bazı türlere ayrıldığı görülür. Ayrıca BKZ: Ankara Kedi Pansiyonu Bundan dolayı da zaman zaman cins kedilerin daha fazla satın alındığına şahit olunur. Ayrıca kediler için geçerli olan bir diğer yöntem de sahiplendirilmeleri suretiyle bir yuva sahibi olmalarıdır. Yavru kedilerin büyüme dönemlerinde ev ortamlarında bazı ihtiyaçları olur. Sepet, kum kabı, mama ve su kabı bunlar arasında yer alan ve ilk akla gelen ihtiyaçlardır. Kedilerin bulunduğu ortamın da sağlıklı yaşaması için uygun olması gerekir.

İlginizi çekebilir: Kedi Kısırlaştırma Ücreti

Satılık Yavru Kedi

Kediler insanlara birlikte yaşamaya alışkın canlılardır. Bundan dolayı da ev ortamına kolaylıkla uyum sağlarlar. Yemek yedikleri alandan tuvalet ihtiyaçlarına kadar çeşitli düzenlemelerin yapılmasına ihtiyaç duyulacağından bu alanların onlara uygun hale getirilmesi gerekir. Beslenmelerinde kullanılan mama ve su kaplarının hijyen açısından uygun olması ve düzenli olarak temizlenmesi zorunludur. Ayrıca tuvaletlerinin olduğu kum kaplarının da belirli aralıklarda dezenfekte edilmesi kedinin sağlığı açısından önerilir. Yavru Kedi Fiyatları ise kedinin türüne göre değişiklik göstermektedir. Kedi cinsleri arasında yer alan örneklerden biri Nebelung kedi ırkıdır. Bu kediler oldukça yumuşak başlıdırlar ve fiziksel görünümleri de bir o kadar etkileyicidir. Bunun yanı sıra dünya üzerinde az rastlanan bir ırka mensupturlar. Mavi Rus kedilerine benzer fiziksel özelliklere sahiptirler. Yaklaşık olarak tüm kediler için geçerli olan ortalama bir ömür süresine sahiptirler. İran kedisi de en eski ırklardan biridir. Oldukça zeki bir tür olan İran kedileri evde bakım için tercih edilen bir cinstir.

Yavru Kedi Fiyatı

Yavru kediler eğitilmeye oldukça müsait olurlar. Bundan dolayı da bir kedi ile yaşamaya başlayacak olanların öncelikle onun eğitimine dikkat etmesi gereklidir. Keşmir kedisi de cins kedi ırklarından biridir. Hindistan’ın Kashmir eyaletinde yaşayan bu kedi türü İran kedilerine fiziksel ve ruhsal olarak benzerler. Amerikan Curl kedileri ise yakın zamanda elde edilen bir ırktır. Kıvrık kulaklara sahip oldukları görülür. Oldukça akıllı hayvan türleri arasında yer alırlar. Yavru Kedi Fiyatları dendiğinde ise birçok ırka ait farklı fiyatlardan söz edilebilir. Bunun yanı sıra pet shoplarda satılan kedilerin ortalama olarak 1500 TL’den başlayan fiyat aralıklarında satışa sunuldukları görülmektedir. Bu tarz bir yerden yavru kedi alınacağı zaman genellikle yasal izinler çerçevesinde kedi satışı yapılır. Bundan dolayı da kediye ait aşı kartları, pasaport ya da chip gibi uygulamaların satın alanlara teslim edilmesi gerekir. Bu sayede kediyi satın alan kişiler onunla yurt dışına çıkmaları gerektiğinde yasal sahibi olduklarını ispat edebilirler.

Cins kediler için geçerli olan bu uygulamaların dünya genelinde bu şekilde yapıldığı görülür. Dünyada nadir bulunan kedi türleri de vardır ve bunlardan biri de Norveç Orman Kedisidir. Bu canlılar saf bir ırka mensupturlar. Norveç iklimine uygun tüyleri ile dikkat çeken bu kedilerin oldukça uzun bir tüy yapısı bulunur. Bunun yanı sıra British Shorthair kedileri en çok tercih edilen ırklardan biridir. Az sayıda olmaları nedeni ile zor bulunan bir tür olarak dikkat çekerler ve oldukça uysal canlılardır. Ev ortamında bakılmaya en uygun kedi türlerinden biridir.

Yavru Kedi Fiyatları 2022 Ne Kadar ?

Pet shoplarda satılan kedilerin ortalama olarak 1500 TL’den başlayan fiyat aralıklarında satışa sunuldukları görülmektedir.

Hangi Kediler Evde Beslenir ?

Amerikan Curl, Norveç Orman kedisi, British Shorthair…

Bir Yorum Yap