Ek İş Fikirleri İnternetten Para Kazanma

Youtube Para Kazanma Açma Nasıl Yapılır?

youtube para kazanma acma nasil yapilir 2918

Youtube’dan para kazanmayı aktif hale getirme, özellikle Youtube platformunda yeni olan kanal sahiplerinin internet üzerinden en çok araştırma yaptıkları konuların başında yer almaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte her yerden mobil cihazlar ile internete bağlanabilen kullanıcıların en çok ziyaret ettikleri sosyal medya platformlarının başında Youtube gelmektedir. Kanal sahiplerini yakından ilgilendiren Youtube para kazanma açma işlemi için yapılması gereken bazı işlemler bulunmaktadır.

Youtube üzerinden para kazanmak sanıldığı kadar zor değildir. Youtube’un belirlemiş olduğu şartları sağlayan popüler kanal sahipleri, izlenen videoları oranında şirketten belirli miktarda para kazanmanın keyfini sürebilmektedir. Ancak sosyal medya üzerinden kolay bir şekilde para kazanabilmek için öncelikle kanal sahibinin kendi hesabında birtakım ayarlamalar yaparak Youtube’dan para kazanma işlemini aktif bir hale getirmesi gerekmektedir.

YOUTUBE PARA KAZANMA AKTİFLEŞTİRME

Youtube’dan para kazanma açma işlemi için yapılması gerekenler oldukça basittir. Herhangi bir yere başvuruda bulunmadan yine internet üzerinden sadece Youtube internet platformu kullanılarak para kazanma hesabını aktif bir hale getirmek mümkündür. Yayınladığı kaliteli ve sevilen içerikleri sayesinde Youtube’dan para kazanmak isteyen kanal sahiplerinin para kazanabilmeleri için yapmaları gereken işlem şudur:

  • Öncelikle kanal sahibinin Youtube iş ortağı programı şartlarını kabul etmesi gerekir.
  • Sonra Youtube’a giriş yapıldıktan sonra sol menüde bulunan kanal ve durum sekmesine giriş yapılır.
  • Kategorinin alt kısmında “para kazanma” başlıklı bir buton bulunuyor. Bu butonun yanındaki “etkinleştir” sekmesini tıklanır.
  • Ekranda yer alan kullanım ve onay şartları okunduktan sonra Youtube’dan para kazanma aktif bir hale getirilmektedir.

YOUTUBE ADSENSE HESABI OLUŞTURMA

Youtube’da adsense hesabı açarak para kazanmak mümkündür. Yukarıdaki işlemleri başarılı bir şekilde tamamlayan Youtube kanal sahiplerinin para kazanabilmeleri için tamamlamaları gereken birkaç işlem daha bulunmaktadır. Çünkü onay verildikten sonra ödemelerin alınabilmesi için Youtube’un ödeme yapabileceği bir hesabın oluşturulması şarttır. Bunun için Youtube kanal sahiplerinin şu işlemleri sırasıyla yerine getirmesi gerekmektedir:

  • Ödemeleri çekebilmek için Adsense hesabında kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın.
  • İçerikleriniz ve Youtube kanalınıza ekleyeceğiniz yeni videolardan para kazanmak için reklam türlerini seçip kaydet tuşuna basın
  • Daha sonra Youtube iş ortağı programı, Youtube hizmet şartları ve topluluk kurallarının uygunluğuna dair bir süre inceleme aşamasının onaylanmasıyla işleminiz başarıyla gerçekleşmiş olacaktır.

Ayrıca link kısaltarak para kazanma yöntemlerini inceleyebilirsiniz.

YOUTUBE İLE PARA KAZANMA

Youtube sayesinde para kazanmak sanıldığı kadar zor veya hayal ürünü değildir. Youtube üzerinden belirli oranlarda gelirler elde etmek için çok popüler ya da fenomen olmanıza da gerek yoktur. Youtube ile para kazanmak içini lk adımda Youtube iş ortağı programına başvurulması ve programa kabul edilmesi gerekmektedir. Bu işlem için atılması gereken ilk adım Youtube kanalı açmaktır. Kanalın adı ve paylaşılan içeriklerin belirli konsepte oturtulmasının ardından Youtube kurallarına uygun şekilde hareket edilmesiyle para kazanma özelliği aktif hale getirilerek Youtube üzerinden para kazanmak çok kolay bir şekilde onaylanmış olmaktadır.

YOUTUBE’DA NASIL PARA KAZANILIR?

Youtube üzerinden para kazanmak için şirketin belirlemiş olduğu temel şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Günümüzde Youtube aracılığıyla çok yüksek rakamlarda da kazanç sağlayanlar bulunmaktadır. Ancak düşük de olsa bir yandan gelir elde etmek isteyen kişilerin Youtube kanalında en az 1000 abone, 10000 kanal görüntülenmesi ve son 12 ayda 4000 saat izlenmiş olması gerekmektedir. Bu şartları sağladıktan sonra Youtube para kazanma açma işlemi de onaylandıktan sonra izlenme başına ciddi rakamlarda gelirler elde etmek mümkün olmaktadır.

Bir Yorum Yap