Zoom Uygulaması Ses Gelmiyor

Bu yazımız Zoom Kullanımı – Zoom Programı Nasıl Kurulur Türkçeleştirme Ses ve Görüntü Sorunları – Zoom Güvenlik Açığı – Zoom Türkçe Yapma – Zoomda ders anlatımı Zoom Uygulaması Ses Gelmiyor hakkında olacaktır. Zoom Kullanımı – Zoom Ses Gelmiyor Zoom Ses Açma Ses Ayarları Görüntü Açma Mikrofon Açma Nasıl Açılır Video Sesi Gelmiyor

Başımızdaki illetin hem dünyayı hem türkiyeyi vurmasıyla beraber hayatlarımıza zorunlu olsa da bir yenilik girdi : Online eğitim. Yüzlerce dil kursu, özel okul,özel ders hocası, kolej, üniversite eğitim faaliyetlerinin aksamaması için iyi kötü bir online eğitim programı bulup buluşturup eğitimlerine devam etmeyi seçiyorlar. Bu programlar arasında son günlerde en popüleri zoom programı.

İlgili : Zoom hesap silme

Okul Kurs Dershane Kolej için Zoom Programı Canlı Online Ders Yazılımı Sistemi

Zoomla alakalı çok fazla bilinmeyen konu var.Firmaların bir anda zooma dönüş yapmak zorunda olması öncesindeki zemin etütünü engelledi. Bu nedenle çok sayıda insan problem yaşıyor. Öncesinde zoom nedir, nasıl kullanılır konularına , sonrasında zoom ile ilgili en çok sorulan sorulara değineceğiz.

Online Canlı Eğitim Konferans Uygulamaları

En iyi video konferans uygulamaları, sanal bir yüz yüze toplantıyı etkinleştirmekten daha fazlasını yapabilir. Ekranda ne olduğunu, görüşmedeki diğer herkese göstermenize, toplantının kontrolünü sorunsuz bir şekilde başka bir kişiye geçirmenize ve çağrıyı video olarak kaydetmenize izin verir.

Web konferans hizmeti Zoom, bu özellikleri ve daha fazlasını, bazıları gelişmiş menülerdeki gizli seçenekleri sunar. Aşağıdaki hileler ve ipuçları, uygulamayı sanal olarak çalışmak, öğrenmek ve başkalarıyla iletişim kurmak için nasıl daha iyi kullanacağınızı gösterecektir.

Zoom Nedir ?

Zoom, video konferans toplantıları, sesli konferans, web seminerleri, toplantı kayıtları, online eğitimler, online kurslar, canlı dersler ve canlı sohbet için kullanılabilen bulut tabanlı bir video konferans platformudur. Araştırmamıza göre Zoom, 500 veya daha az çalışanı olan şirketler için en popüler video konferans çözümü ve Skype Kurumsal’dan sonra 500’den fazla çalışanı olan şirketler için ikinci en popüler çözümdür.

Zoom Programı Nasıl Kullanılır ?

Kendinize veya firmanıza en uygun zoom sürümünü seçerek işe koyulabilirsiniz.

Size Uygun Zoom Sürüm Seçimi

 1. Zoom Ücretsiz: Zoom’u test ediyorsanız veya tek başınıza ya da sizinle aynı konumda yalnızca bir ya da iki kişi daha çalışıyorsanız ve toplantı planlama ve koordinasyon işlerini yaparsanız bu en iyi seçenektir. Zoom’un ücretsiz sürümü ile kullanıcılar sınırsız sayıda toplantı düzenleyebilir, ancak birden fazla katılımcıyla grup toplantıları 40 dakika uzunluğunda sınırlanır ve toplantı kaydedilemez.
 2. Zoom Pro: Zoom’u en az bir üyesi tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak uzaktan çalışan küçük bir ekiple kullanıyorsanız, toplantının nerede gerçekleştiğine bakılmaksızın etkin bir şekilde işbirliği yapabilmeniz için en iyi seçenektir. Zoom Pro’nun aylık $ 14.99 / toplantı sahibi maliyeti vardır ve bu katman, toplantı sahiplerinin yinelenen Zoom toplantıları için kişisel toplantı kimlikleri oluşturmasına, bulutta veya kullanıcıların cihazlarında toplantı kaydına izin verir ve 24 saatte grup toplantı sürelerini sağlar.
 3. Zoom Business: Zoom Business, Zoom toplantılarını düzenli olarak planlayan birden fazla ekiple küçük ve orta ölçekli işletmeler için en uygunudur. Bu katman, $ 19.99 / ay / toplantı sahibine mal oluyor ve işletmelerin Zoom toplantılarını özel URL’ler ve şirket markası, özel müşteri desteği ve bulutta kaydedilen Zoom toplantılarının transkriptleri ile markalaması için harika özellikler sunuyor.
 4. Zoom Enterprise: 1.000 veya daha fazla çalışanı olan işletmeler için, bu Zoom katmanı kayıtlar için sınırsız bulut depolama alanı, özel bir müşteri başarı yöneticisi ve web seminerlerinde ve Zoom Odalarında indirimler sunar. Bu Zoom katmanı aylık 19,99 $ / toplantı sahibi tutar.

Zoom Programı İndirme , Zoom Yükleme

Kullanmaya başlamak istediğiniz Zoom planını seçtikten sonra, kullanmaya başlamak için Zoom’u bilgisayarınıza veya telefonunuza indirip kullanabilirsiniz.. Kullanıcılar, bireysel bir ücretsiz hesaba kaydoluyorlarsa veya sistem yöneticiniz bir Pro, Business veya Enterprise hesabına kaydoluyorsa iş e-postalarını kullanarak kaydolabilir.

Bir Zoom Odası kuruyorsanız, odadaki bilgisayara “Konferans Odası için Zoom Odaları” ve toplantı odasındaki tablet için “Zoom Room Controller” uygulamasını da indirmeniz gerekir.

Zoom Meeting Başlatma

Artık Zoom’u kullanmaya başlamaya hazırsınız. Takvim istemcinizi (yukarıda açıklandığı ve gösterildiği gibi) kullanarak Zoom’u kullanarak bir toplantı planlayabilir veya Zoom uygulaması aracılığıyla bir toplantı planlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, “Yeni Toplantı” ya da “Toplantı Planla” yı tıklatarak yeni bir toplantı başlatabilirsiniz.

book a zoom meeting
Zoom Uygulaması Ses Gelmiyor 13

Ardından toplantınızın ayrıntılarını düzenleyebilirsiniz – örneğin, yinelenen bir toplantı planlayabilir, bir toplantı parolası belirleyebilir ve hangi takvimi senkronize etmek istediğinizi seçebilirsiniz.

schedule a zoom meeting
Zoom Uygulaması Ses Gelmiyor 14

Bir Zoom toplantısına katıldıktan sonra video ve mikrofon ayarlarınızı açma ve kapatma, diğer toplantı katılımcılarını davet etme, diğer toplantı katılımcılarıyla sohbet etme, toplantıyı kaydetme ve ekranınızı paylaşma gibi özellikleri kullanabilirsiniz.

zoom meeting tools
Zoom Uygulaması Ses Gelmiyor 15

Artık Zoom’un temellerini anladığınıza göre, mümkün olan en iyi deneyimi elde etmek için bu profesyonel ipuçlarını kullanın.

Zoom Toplantısı Nasıl Gizli Özel Yapılır ?

Zoom gizlilik ayarlarını etkinleştirerek davetsiz misafirlerin Zoom toplantınıza katılmasını önleyin.

Zoom toplantınız için bir şifre oluşturun.


Yeni bir toplantı planladığınızda, Parola bölümünün altında, Toplantı parolası iste’nin yanındaki onay kutusunu tıklayın. Bu, toplantı katılımcılarıyla paylaşabileceğiniz güçlü bir parola yazmanıza olanak tanır. Katılımcılardan toplantıya katılmak için şifreyi girmeleri istenecektir. Şifresi olmayanlar toplantınıza katılamaz.

Bekleme odası özelliğini kullanın.


Bekleme odası özelliği, toplantı sahibinin katılımcıların toplantıya ne zaman girebileceğini belirlemesini sağlar. Toplantı sahibi, katılımcıları birer birer veya tümünü aynı anda kabul edebilir. Zoom’da oturum açtığınızda, yeni bir toplantı oluşturmak için Zamanla düğmesini tıklayın. Gelişmiş Seçenekler‘i tıklayın, Bekleme Odasını Etkinleştir’in yanındaki kutuyu işaretleyin.

Ekranlarını kimlerin paylaşabileceğini sınırlayın.


Toplantınız başladıktan sonra Paylaşım Ekranı’nın yanındaki yukarı oku ve ardından Gelişmiş paylaşım seçenekleri‘ni tıklayın. Kim paylaşabilir? toplantı sahibinin ekranlarını paylaşabilen tek katılımcı olduğundan emin olmak için Yalnızca Toplantı Sahibi‘ni seçin.

limit who can share their screen in a zoom meeting
Zoom Uygulaması Ses Gelmiyor 16

Toplantıyı kilitleyin.


Toplantınızdayken Yakınlaştır araç çubuğundaki Katılımcıları Yönet’i tıklatın. Toplantı katılımcılarınızın ekranın sağ tarafında listelendiğini görmelisiniz. Sağ alt köşedeki Diğer düğmesini tıklayın ve Toplantıyı Kilitle’yi seçin. Bu, toplantı parolasına sahip olsalar bile yeni katılımcıların toplantıya katılmasını önler.

how to lock a zoom meeting
Zoom Uygulaması Ses Gelmiyor 17

Zoom Toplantısı Nasıl Kaydedilir ?

 • Zoom’a giriş yapın.
 • Toplantılar’ı tıklayarak toplantınızı toplantı sahibi olarak başlatın. Ardından, Yakında altında, başlatmak istediğiniz toplantıyı seçin ve mavi Başlat düğmesini tıklayın.
 • Zoom araç çubuğunun sağ tarafındaki Kaydet düğmesini tıklayın.
 • Kayda başlamak için Bu Bilgisayarda Kaydet’i veya Buluta Kaydet’i seçin.
 • Kaydı durdurmak için Kaydı Duraklat / Durdur veya Toplantıyı Sonlandır’ı tıklayın.

Zoom Ses Açma – Zoom Ses Gelmeme Sorunu – Zoom Uygulaması Ses Gelmiyor

Ses sorunu birçok zoom kullanıcısının sorunları arasında. Zoom Uygulaması Ses Gelmiyor sorunu, zoom toplantısında sesim gitmiyor gibi çokça soru alıyoruz. Sesim neden gitmiyor diyorsanız kontrol etmeniz gereken bazı konular var.

Zoom Ses Ayarları – Zoom Uygulaması Ses Gelmiyor

Bir test görüşmesine katılarak herhangi bir toplantı başlamadan önce videonuzu ve sesinizi test edebilirsiniz.

 • Bir toplantıya ilk katıldığınızda, Zoom hoparlörlerinizi otomatik olarak test etmek için çalışır. Zil sesini duymuyorsanız, açılır menüyü kullanın veya zil sesini duyana kadar hoparlörleri değiştirmek için Hayır’ı tıklayın. Mikrofon testine devam etmek için Evet’i tıklayın.
Zoom Ses Gelmiyor Zoom Ses Açma Ses Ayarları Görüntü Açma Mikrofon Açma Nasıl Açılır Video Sesi Gelmiyor - Zoom Uygulaması Ses Gelmiyor
Zoom Uygulaması Ses Gelmiyor 18
 • Ardından Zoom, bağlı mikrofonunuzu test ederek başkaları tarafından duyulabilmenizi sağlar. Bir ses çalma sesi duymuyorsanız, açılır menüyü kullanın veya yeniden çalmayı duyana kadar mikrofon değiştirmek için Hayır’ı tıklayın. Tekrar dinlerken Evet’i tıklayın.
Zoom Ses Gelmiyor Zoom Ses Açma Ses Ayarları Görüntü Açma Mikrofon Açma Nasıl Açılır Video Sesi Gelmiyor - Zoom Uygulaması Ses Gelmiyor
Zoom Uygulaması Ses Gelmiyor 19
 • Testi bitirmek ve toplantıya katılmak için Computer Audio ile Katıl’ı tıklatın
Zoom Ses Gelmiyor Zoom Ses Açma Ses Ayarları Görüntü Açma Mikrofon Açma Nasıl Açılır Video Sesi Gelmiyor - Zoom Uygulaması Ses Gelmiyor
Zoom Uygulaması Ses Gelmiyor 20

Hoparlör Ses Sorunu Giderme (toplantıda)

Testlerde sorun yok ama toplantıya girdiğinizde zoom ses gelmeme sorunu varsa aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Ses simgesini genişletin ve Ses Ayarlarını açın
Zoom Ses Gelmiyor Zoom Ses Açma Ses Ayarları Görüntü Açma Mikrofon Açma Nasıl Açılır Video Sesi Gelmiyor - Zoom Uygulaması Ses Gelmiyor
Zoom Uygulaması Ses Gelmiyor 21
 • Hoparlör bölümünde, bir test sesi çalmak için Hoparlörü Test Et‘i tıklatın
 • Duyamıyorsanız, menüden farklı bir hoparlör seçin veya Ses Seviyesini ayarlayın
hop 2
Zoom Uygulaması Ses Gelmiyor 22

Mikrofon Sorunlarını Giderme (toplantıda)

 • Ses simgesini genişletin ve Ses Ayarlarını açın
Zoom Ses Gelmiyor Zoom Ses Açma Ses Ayarları Görüntü Açma Mikrofon Açma Nasıl Açılır Video Sesi Gelmiyor - Zoom Uygulaması Ses Gelmiyor
Zoom Uygulaması Ses Gelmiyor 23
 • Mikrofon bölümünde, Zoom sesi alırken yeşil Giriş Seviyesi çubuğunun hareket ettiğini göreceksiniz.
 • Sesiniz kaydetmeye başlayacak İşiniz bittiğinde Kayıt’a tıklayın ve çalınacaktır. Menüden başka bir mikrofon seçebilir veya giriş seviyesini ayarlayabilirsiniz.
 • Zoom’un giriş ses seviyesini otomatik olarak ayarlamasını istiyorsanız Mikrofon ayarlarını otomatik olarak ayarla seçeneğini işaretleyin.
mik 2
Zoom Uygulaması Ses Gelmiyor 24

Zoom Türkçe Yapma

Zoom programında şuan için malesef bir türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Zoom türkçe yapma işlemi bir sonraki güncellemelere kadar geçerli değildir.

Zoomda Arkaplan Nasıl Yapılır

Zoom Web Portal kullanarak varsayılan arka plan görüntüsünü değiştirebilir, bir oda, kat ya da konumun arka plan görselini özelleştirebilirsiniz. Bunun için:

 1. Öncelikle Zoom web portal’a giriş yapın.
 2. Oda Yönetimi > Zoom odaları bölümüne girin.
 3. Sayfanın üst kısmındaki Hesap Ayarları’na tıklayın.
 4. Hesap profili sekmesinden Zoom odaları için arka plan görüntüsü’ne girin ve Yeni görsel yükle’ye tıklayın.
 5. Görseli seçip, Aç ibaresine tıklayın

Zoom Nedir

Zoom online chat, video konferans, eğitim, canlı ders, özel ders ve ekran açma uygulamasıdır.

Zoom Nasıl İndirilir ?

Zoom,us websitesi üzerinden bilgisayarınıza veya app.store googleplay üzerinden telefonunuza indirebilirsiniz.

Zoom Türkçe versiyonu var mı ?

Şimdilik Zoom’da türkçe dil desteği bulunmamaktadır.

Zoom güvenlik açığı var mı ?

Güvenlik sorunları ile ilgili haberler var ama henüz doğrulanan bir açık yok.

Zoom Uygulaması Ses Gelmiyor yazımızın sonuna gelirken aşağıda konu ile ilgili videolara göz atabilirsiniz.

Zoom Kullanımı Videolu Anlatımlar

1 Yorum

 • “Hoparlör bölümünde, bir test sesi çalmak için Hoparlörü Test Et‘i tıklatın
  Duyamıyorsanız, menüden farklı bir hoparlör seçin veya Ses Seviyesini ayarlayın” denmiş. Ben hoparlörü test ederken ses duyabiliyorum ama toplantıya girdiğimde duyamıyorum. Aynı toplantıdaki başka arkadaşlarım ses duyabiliyorlar. Bu konuda ne yapmak gerekir?

Bir Yorum Yap