Instagram Siyah Ekran Sorunu

04.08.2020
Instagram Siyah Ekran Sorunu

Bu yazımızda sıkça karşılaşılan instagram siyah ekran sorunu nasıl çözülür anlatacağız. instagram profile girince siyah ekran hatası alıyorsanız doğru adrestesiniz. Belki hikaye siyah ekran sorunu, belki canlı yayın siyah ekran sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Instagram tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılan dünyanın en büyük fotoğraf paylaşım ağıdır. Günümüzde İnstagram hesabı olmayan veya daha önce bu uygulamayı kullanmamış olan kişilerin sayısı yok denecek kadar azdır. Bu kadar fazla üyeye sahip olması uygulamanın kalitesini ortaya koymaktadır.

Facebook, İnstagram’ı satın aldıktan sonra uygulamayı en iyi şekilde geliştirmeye ve yeniliklere devam ediyor. Ancak bu gelişmeler ve güncellemeler sırasında cihazlara bağlı olarak bazı sorunlar da ortaya çıkabiliyor. Bunlardan birisi de instagram siyah ekran sorunu olarak ön plana çıkmaktadır. Birçok akıllı telefon kullanıcısının dert yandığı bu sorun birden fazla neden bağlı olabiliyor. Bu nedenle çözüm yollarından birisini denemeniz instagram siyah ekran hatasını kesin olarak çözeceğiniz anlamına gelmiyor.

Uygulamanın bu kadar sık kullanılması ve güncellenmesi beraberinde bir takım sorunları getirebilmektedir. Genel olarak siyah ekran hatası olarak aranılan ve merak edilen sorun ‘hikâyeler’ bölümünde kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Bazı kullanıcılarda siyah renkte ekran çıkarken bazılarında ise gri renkte ekran sorunu yaşanmaktadır. Kişiler takip ettikleri hesaplarda yayınlanan hikâyelere göz atmak istediklerinde veya hikâyeler bölümüne girdiklerinde ekranda hiçbir görüntüye rastlanmıyor. Bunun ise birden fazla nedeni bulunuyor.

instagram’da Siyah Ekran Sorunu Nedenleri

, Instagram Siyah Ekran Sorunu

İnstagram siyah ekran sorunu genelde IOS cihazlarda görülmemektedir. Android cihazlarda fazla görülen bu hatayı çözmek için uygulama güncelleme veya Android sürüm güncelleme gibi birçok yöntem kullanılabilmektedir. Eğer İnstagram siyah ekran sorunu yaşanıyorsa aşağıda belirtilen uygulamalar yapılarak bu sorun çözülebilir:

MUTLAKA OKUMALISIN:   Instagram Sponsorlu Reklam Verme

  • Takipçi analizi, takibe takip veya takibi kim bıraktı şeklinde yan uygulamalar yüklediyseniz bunları kaldırıp sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.
  • Uygulamayı silip tekrar yükleyin.
  • Android sürümünü kontrol edin ve güncelleme geldiyse yükleyin.
  • İnstagram güncellemesinin olup olmadığını kontrol edin. Uygulama güncel değilse güncelleyin.
  • Önbelleği boşaltıp (İnstagram) tekrar uygulamaya girmeyi deneyin.
  • Telefonunuzun tarih ve saat ayarlarını kontrol edin. Tarih ve saatin değişmiş olması hikâyede siyah ekran görülmesine neden olabilir.
  • Ek uygulama kullanıyorsanız bilgisayarınızdan İnstagram’a giriş yaparak hesaba erişimine izin verilmiş uygulamaları kaldırın.
  • Android Antivirüs ve temizlik programları indirerek telefonunuzda zararlı yazılım olup olmadığını kontrol edin. Cihazınızda kullanmadığınız gereksiz dosyaları silin.

instagram canlı yayın siyah ekran instagram canlı yayın siyah ekran sorunu ios instagram siyah ekran sorunu instagram profile tıklayınca siyah ekran

Bu işlemleri yaptıktan sonra instagram siyah ekran sorunu çözülecektir. Ancak hangi işlemde bu sorunun çözüleceğini bilmeniz zordur. Bu nedenle her yaptığınız uygulama ve işlemden sonra telefonunuzu kapatıp açarak tekrar instagram uygulamasına giriş yapın. Böylece instagram siyah ekran sorununun çözülüp çözülmediğini daha rahat görebilirsiniz.

Instagram siyah ekran verip kapanıyor , Instagramda hikayelere tıkladığımda siyah ekran çıkıyor

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.