Sosyal Medya

Instagram Siyah Ekran Sorunu

Instagram Siyah Ekran Sorunu

Bu yazımızda sıkça karşılaşılan instagram siyah ekran sorunu nasıl çözülür anlatacağız. instagram profile girince siyah ekran hatası alıyorsanız doğru adrestesiniz. Belki hikaye siyah ekran sorunu, belki canlı yayın siyah ekran sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Instagram tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılan dünyanın en büyük fotoğraf paylaşım ağıdır. Günümüzde İnstagram hesabı olmayan veya daha önce bu uygulamayı kullanmamış olan kişilerin sayısı yok denecek kadar azdır. Bu kadar fazla üyeye sahip olması uygulamanın kalitesini ortaya koymaktadır.

İnstagram Siyah Ekran Sorunu

Facebook, İnstagram’ı satın aldıktan sonra uygulamayı en iyi şekilde geliştirmeye ve yeniliklere devam ediyor. Ancak bu gelişmeler ve güncellemeler sırasında cihazlara bağlı olarak bazı sorunlar da ortaya çıkabiliyor. Bunlardan birisi de instagram siyah ekran sorunu olarak ön plana çıkmaktadır. Birçok akıllı telefon kullanıcısının dert yandığı bu sorun birden fazla neden bağlı olabiliyor. Bu nedenle çözüm yollarından birisini denemeniz instagram siyah ekran hatasını kesin olarak çözeceğiniz anlamına gelmiyor.

Uygulamanın bu kadar sık kullanılması ve güncellenmesi beraberinde bir takım sorunları getirebilmektedir. Genel olarak siyah ekran hatası olarak aranılan ve merak edilen sorun ‘hikâyeler’ bölümünde kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Bazı kullanıcılarda siyah renkte ekran çıkarken bazılarında ise gri renkte ekran sorunu yaşanmaktadır. Kişiler takip ettikleri hesaplarda yayınlanan hikâyelere göz atmak istediklerinde veya hikâyeler bölümüne girdiklerinde ekranda hiçbir görüntüye rastlanmıyor. Bunun ise birden fazla nedeni bulunuyor.

İnstagram Siyah Ekran Sorunu Android

İnstagram siyah ekran sorunu Adroid cihazlarda daha sık görülmekedir. Android işletim sistemini kullanan akıllı cihazlarda siyah ekran hatasının çözümü için aşağıdaki maddeleri kontrol ederek çözüm bulabilirsiniz. Siyah ekran hatasının birden fazla nedenden ötürü oluşabileceğini unutmayınız. Bu tür hatalar genelde yazılımsal sorunlardan meydana geldiği için çözümleri de genel olarak yazılımsaldır.

İnstagram sürekli güncellenen bir uygulamadır kullandığınız instagram sürümünün güncel olduğundan emin olun. Yani instagram uygulamasının en son sürümünün yüklü olduğundan emin olunuz.

Bazı durumlarda telefonun saat ve tarih ayarlarının yanlış veya eksik olması uygulamaların çalışmalarında bazı sorunlar oluşturabilir. Akıllı cihazınızın saat ve tarih ayarlarının doğru olduğundan emin olunuz.

Akıllı cihazlarda ön bellek (cache) olarak adlandırılan bir yapı vardır. Zamanla ön belleğin temizlenmemesi farklı sorunlara neden olabilir. Aldığınız instagram siyah ekran sorunu bu nedenden ötürü olabilir. Android cihazınızda uygulama önbelleğini temizlemeniz sorununuzu çözebilir.

Ulaşmak istediğiniz verileri yeniden yüklemeye çalışmanız siyah ekran sorununuzu çözebilir. Örneğin bir görseli görmek isterken siyah ekran hatası alabilirsiniz. Görselin yüklenmesi sırasında oluşan bir hatadan dolayı görsel siyah ekran verebilir tekrar görseli yüklemeniz sorununuzu çözebilir.

Instagram’da Siyah Ekran Sorunu Nedenleri

instagram hikaye siyah ekran çözümü
Instagram Siyah Ekran Sorunu 3

İnstagram siyah ekran sorunu genelde IOS cihazlarda görülmemektedir. Android cihazlarda fazla görülen bu hatayı çözmek için uygulama güncelleme veya Android sürüm güncelleme gibi birçok yöntem kullanılabilmektedir. Eğer İnstagram siyah ekran sorunu yaşanıyorsa aşağıda belirtilen uygulamalar yapılarak bu sorun çözülebilir:

  • Takipçi analizi, takibe takip veya takibi kim bıraktı şeklinde yan uygulamalar yüklediyseniz bunları kaldırıp sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.
  • Uygulamayı silip tekrar yükleyin.
  • Android sürümünü kontrol edin ve güncelleme geldiyse yükleyin.
  • İnstagram güncellemesinin olup olmadığını kontrol edin. Uygulama güncel değilse güncelleyin.
  • Önbelleği boşaltıp (İnstagram) tekrar uygulamaya girmeyi deneyin.
  • Telefonunuzun tarih ve saat ayarlarını kontrol edin. Tarih ve saatin değişmiş olması hikâyede siyah ekran görülmesine neden olabilir.
  • Ek uygulama kullanıyorsanız bilgisayarınızdan İnstagram’a giriş yaparak hesaba erişimine izin verilmiş uygulamaları kaldırın.
  • Android Antivirüs ve temizlik programları indirerek telefonunuzda zararlı yazılım olup olmadığını kontrol edin. Cihazınızda kullanmadığınız gereksiz dosyaları silin.

Instagram canlı yayın siyah ekran instagram canlı yayın siyah ekran sorunu ios instagram siyah ekran sorunu instagram profile tıklayınca siyah ekran

İnstagram Ana Sayfa Siyah Ekran

Bu işlemleri yaptıktan sonra instagram siyah ekran sorunu çözülecektir. Ancak hangi işlemde bu sorunun çözüleceğini bilmeniz zordur. Bu nedenle her yaptığınız uygulama ve işlemden sonra telefonunuzu kapatıp açarak tekrar instagram uygulamasına giriş yapın. Böylece instagram siyah ekran sorununun çözülüp çözülmediğini daha rahat görebilirsiniz.

Instagram siyah ekran verip kapanıyor , Instagramda hikayelere tıkladığımda siyah ekran çıkıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram siyah ekran sorunu nasıl çözülür?

Instagram siyah ekran sorununu çözmek için, gereksiz uygulamalarınızı silin. Telefonunuz fazla uygulamadan yavaş çalışıyor olabilir. Bu yöntem çalışmazsa, Instagramı tamamen silip tekrar indirmeyi deneyin. Güncelleme varsa güncellemeleri yapın.

Instagram storylerim neden siyah ekran oluyor?

IOS kullanıcısı iseniz ve instagram storyleriniz siyah ekran hatası veriyorsa IOS güncellemesini yapıp yapmadığınızdan emin olun. Güncelleme yapılmadığı takdirde storyleriniz siyah ekran şeklinde görünecektir.

IOS güncelleme geldiğini nasıl anlarım?

App store u açın. Ekranın üst kısmındaki profil sekmesine tıklayın. Güncellemelerinize bu sekmeden ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yap

Değerlendirin*