Finans Evde Ek İş

50 Bin Sermaye İş Fikirleri

50 bin sermaye is fikirleri 1429

50 Bin Sermaye İş Fikirleri 2023 – 50 Bin TL İle Ne İş Yapılır 2023 – 50 Bin lira altı yapılabilecek ve kurulabilecek iş önerileri , 50 bin tl ile yatırım nasıl yapılır ?

İş yaşamında insanların karşısına farklı farklı seçenekler çıkıyor. İnsanlar da bunlar içinden kendi istekleri yetkinlikleri doğrultusunda en uygun olan işleri seçmeye çalışıyorlar. Kimi zaman da ellerinde mevcut birikimleri ve deneyimleri, bilgileri doğrultusunda kendi işlerini açıyorlar. Burada kritik nokta kişinin elinde olan mevcut sermaye. Kimi insanların yüksek düzeyde işe yatıracakları paralar varken kimileri o kadar şanslı olmuyor. Biz de bu yazı da 50 bin TL altında para ile bir diğer deyiş ile yatırım maliyeti ile açılabilecek işlerden bahsedeceğiz. İşte o işler.

İLgili: Makale Yazarak Para Kazanma

Kahve Dükkanı Açmak

Elbette bir Sturbucks bayiliği açmanıza gerek yok. Herhangi iyi bir lokasyonda muhtelif türden kahveler olan bir küçük dükkan açmak yeterli. Bilinen yerli bir markanın bayiliğini alabileceğiniz gibi kendi markanızı da bu kahve dükkanı ile yaratabilirsiniz.

Emlak Firması Açmak

Hem karlı,hem de son derece çok düşük maliyetli bir iş. Elinizde satmak için herhangi bir materyal olmasına da gerek yok. Bir masa, birkaç sandalye ile emlak firması rahatlıkla açabilirsiniz. Elbette belli bir çevreniz olması gerekiyor. Bir de dükkanın muhiti de diğer tüm işlerde olduğu gibi burada da son derece önemli.

İlgili: Öğrenciler için para kazanma yolları

Çiçek Yetiştiriciliği Yapmak

Hem çok zevkli, hem son derece keyifli olan bir iş. Çiçek yetiştiriciliği yapmak için öyle büyük alanlara gereksinimiz de yok. Evinizin balkonun da bile bu işi yaparak küçük yatırımlar ile büyük paralar kazanabilirsiniz.

Danışmanlık Firması Açmak

İşte yine emlak firması açmak gibi nerede ise yok maliyet ile açabilecek bir iş. Burada da siz kendinizin belli bir alanda uzmanlığı varsa danışmanlık firması açarak çok ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Yeter ki bir uzmanlık alanınız olsun.

Eğitim Firması Açmak

Burada eğitim firması ile kast edilen olgu, küçük butik tarza kişiye özel İngilizce, matematik, gitar gibi alanlarda birebir eğitimlerin verildiği bir iş yeri. Çok fazla para harcamadan böylesi bir işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Yeter ki bu alanda çalışacak donanımda olun.

Çikolata Şelalesi İşyeri Açmak

Gıda her zaman için kazancı en yüksek olan ve daima olarak satan işler arasında geliyor. İster bir alışveriş merkezinde, ister küçük bir dükkanda böylesi bir yer açabilirsiniz. Burada kuracağınız stant ve yer kirası dışında bir de alacağınız gıdalar için ödeyeceğiniz para vardır. Bunun dışında herhangi bir masrafınız olmayacaktır. Üstelik kazancı da oldukça yüksek olacaktır. Son yıllarda buna benze çok popüler olan dondurmalı irmik helvası işini de atlamamak gerekir.

Oto Kiralama Firması Açmak

Gelelim yapılabilecek olan bir diğer işe. Tek bir aracınız bile olsa böyle bir işe girebilirsiniz. Bunun yanı sıra 20 bin 30 bin TL gibi bir rakama alacağınız bir araç ile de bu işe girip bu alanda ciddi paralar kazanmanız mümkün.

Ev Yemekleri Yapan Lokanta Açmak

İnsanlar artık hazır yemek yemekten sıkılmış durumda. Taze kaliteli ev yemekleri yemek istiyor. Üstelik bunları yapmaya zaman da bulamıyorlar. O yüzden siz de el becerilerinize güveniyorsanız rahatlıkla bu tarz bir iş yeri açabilirsiniz.

Sosyal Medya Uzmanlığı Yapmak

Günümüzde her şey internet üzerinden gidiyor. Siz de sosyal medya alanında yeterli düzeyde bilgi ve birikiminiz varsa bu alanda çok ciddi çalışmalar yapabilirsiniz. Kendi sitenizi açabileceğiniz gibi Youtube kanalınızı oluşturabilir ya da bu alanda danışmanlık hizmeti verebilirsiniz.

Bina Temizliği İşi Yapmak

Doğalgazın insanların yaşamına girmesi ile beraber artık binalarda kapıcı olgusu kalkmaya başladı ama siz bina temizliği firması kurarak bu alanda kurumsal olarak bir hizmet verebilirsiniz.

Bir Yorum Yap