Advertorial

Çamaşır makinesi alırken nelere dikkat etmeli ?

Çamaşır makinesi alırken nelere dikkat etmeli, Çamaşır makinesi alırken nelere dikkat etmeli ?

En sık kullanılan beyaz eşyalardan biri hiç şüphesi çamaşır makinesidir. Çamaşır makinesi gibi önemli ve pahalı bir ev aletini satın alırken mutlaka sıkı bir araştırmaya ihtiyacımız var. İşte bu konuda aklımıza gelen soru çamaşır makinesi alırken nelere dikkat etmeli?

Teknolojinin ilerlemesi ile geçmişte leğen ile yıkadığımız çamaşırları şimdi artık yüksek teknolojili aletler ile 1-2 saat gibi kısa sürede yıkamamızı yardımcı oluyor. Temel ihtiyaçlarımız arasında artık yer alan bu aletler teknoloji gelişmesi ile birlikte farklı özelliklere sahip oldu.

İhtiyacınız nedir?

Herhangi bir üründe olduğu gibi çamaşır makinesi için en önemli konu hangi özelliklere ihtiyacınız olmasıdır. Eğer sık sık kiyafetleri yıkamaya ihtiyacınız var ise sizin daha yüksek kapasiteli çamaşır makinesi satın almalısınız. Aksine tek başına yaşayan birisiyseniz ve evde çok bulunmuyorsanız 5 kg altı çamaşır makinesi ihtiyaçlarınızı giderirsiniz. Çamaşır makinesi alırken dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise özellikle aileli evler için otomatik kapı kilitleme özelliğidir. Evinde çocuk olanlar için bu özellik güvenlik için oldukça önemlidir.

Devir sayı

Dakikada devir sayı bir çamaşır makinesi için çok önemlidir. Özellikle bolca ıslanan çamaşırlar için çamaşır makinesi devir sayı yüksek olması daha iyi olacaktır. Çoğu makinelerin 800-1200 devir aralığında olsalarda 1400-1600 deviri olan makineler bulabilirsiniz.

Yüksek Teknoloji

Çamaşır makinesi alırken nelere dikkat etmeli, Çamaşır makinesi alırken nelere dikkat etmeli ?


Bazıları doğru miktarda deterjan bile akıllıca dağıtabilir, bu nedenle deterjanda bile tasarruf sağlarsınız. Daha da önemlisi, kıyafetlerinizin mikrop ve bakterilerden arınmış olmasına yardımcı olabilir. Bu konuda iyi bir çamarşı makinesi arıyorsanız bu tablo yardımcınız olabilir. (Alıntı: eniyiveucuz.com/en-iyi-camasir-makinesi-markasi-hangisi-fiyatlari-ozellikleri/)

Enerji Tüketimi

Çamaşır makinesi satın alımında en önemli konu eneerji tüketimidir. Hiçkimse çamaşır makinesi kullandıktan sonra ay sonunda elektrik faturasına yüksek paralar ödemek asla istemez. Bu konuda sizlere tavsiyemiz çamaşır makinesi A sınıfı özellikle (+) işaresi çok olması önemlidir. Örneğin: A+++, A++

Bir Yorum Yap