Evde Ek İş

Evde Boncuk Dizme İşi

evde boncuk dizme isi 1602

Son zamanlarda evlerde yapılan işler önemli ölçüde popülerlik kazanıyor. Özellikle enflasyonun da artmasıyla birlikte herkes ek iş olarak çalışabilme olanaklarını araştırmaya başladı. Evde para kazanma kolay görünse bile birçok kişi ne iş yapacağını ve nasıl yapılacağını bilemediği için ek iş imkânını yaratamıyor. Biz de Evde boncuk dizme işi ile evden çalışmak isteyenler için neler yapılabileceğini anlatmak istedik. Eğer siz de nasıl evden nasıl online para kazanırım, ek iş nasıl bulunur, ne kadar kazanırım gibi sorulara cevap arıyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz. Yazımızda evde boncuk dizme işi nasıl yapılır, evde boncuk dizme işi ne kadar kazandırır 2023 yılına ait bilgiler bulunmaktadır.

Evde Para Kazanmanın Yolları

Günümüzde internet üzerinden kolaylıkla evde yapabileceğiniz ek iş imkânlarına ulaşabilirsiniz. Birçok kişi internet üzerinden bulduğu ek işlerle gelirine katkı yapmaktadır.

Birçok firma uzaktan elemanlar sayesinde işlerini yürütmektedir. Fakat siz ben internetten anlamıyorum diyorsanız o zaman daha geleneksel işleri arayabilir ve ek iş bulabilirsiniz. Öncelikle ek iş yapmak istiyorum dediğiniz anda birdenbire iş bulacağınızı düşünmemelisiniz. Bunun için araştırma yapmanız gerekmektedir.

Başvuru yaptıktan sonra da anında dönüş almayı beklememeli, zamanı gelince işi alacağınızı düşünerek sabırlı olmalısınız. Birçok firma gerekli gördüğü işleri uzaktan yaptırmaktadır.

Çünkü firmalar bu şekilde uzakta olan elemanlara iş dağıtarak kendi işlerini daha ucuza denk getirmektedir. Böylece iki taraf da kazanmaktadır. Bu işlerin en bilineni paketleme işidir. Firmalar birçok ürünlerini paketlemek için elemanlarına dağıtır ve belirtilen şekilde paketlenmesini ister. Sabun paketleme bu işlerin en bilinenlerinden biridir. Sabun paketlemeyle ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Boncuk Dizme İşi Nasıl Yapılır ?

Evde Boncuk Dizme İşi Yapmak

Tekstil firmaları seri üretim yaptıkları için bolca hazır maddeye ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle firmalar, örgülerde, kıyafetlerde ya da işlemelerde kullanmaları gereken boncukları işlenecek hale getirmeleri için çalışanlara yollar. Böylece ek iş arayan kişilere de iş imkanı sağlamış olurlar. Bir çalışan olarak sizin de bu boncukları firmanın isteğine göre renklere ayırarak yine istenilen iplere ya da lastiklere dizmeniz gerekir. Firmanın talebine göre boncukları büyüklüklerine göre ayırmanız da gerekebilir.

Oldukça kolay olan bu iş, ipe iğne geçirerek yapıldığında daha da pratik hale gelmektedir. İğne kullanarak el hızınızı artırabilirsiniz. El çabukluğu boncuk dizmede önemlidir. Yine de boncuk dizdikçe işi daha hızlı yapmaya başladığınızı göreceksiniz. Bazı firmalar ise kazak ya da hırka gibi üzerinde işlemeler bulunan kıyafetler göndererek bunların üzerine boncuk dizilmesini ister.

Bunun için de yapmanız gereken boncukları ipe dizip kıyafetteki sembolün üzerine işlemektir. Dizinizi izlerken ya da sohbet ederken boncuk dizme işini yapabilirsiniz. Böylece boncuk dizerek hem yorulmazsınız hem de kolayca para kazanabilirsiniz. Hem part-time hem de tam zamanlı olarak boncuk dizme işini yapabilirsiniz.

Evde Boncuk İşi Ne Kadar Kazandırır

Eğer siz de evde ek iş yapmak istiyorum diyenlerdenseniz boncuk işi ne kadar kazandırır merak ediyorsunuzdur. İlk olarak dizdiğiniz boncuk miktarına göre para aldığınızı bilmelisiniz. Yani ne kadar çabuk boncuk dizme işini yaparsanız o kadar çok para kazanırsınız. Fakat genel bir rakam vermek gerekirse ayda 1250-1500 civarında para kazanabilirsiniz. El çabukluğu kadar zamanında teslimat yapmak da oldukça önemlidir. Zamanında teslimat yaparak daha fazla iş alma olanağına sahip olabilirsiniz

Evlere Boncuk İşi Veren Firmalar

Birçok firma daha ucuza mal edeceğini düşünerek boncuk işi için eleman almak yerine evde çalışanlara dağıtım yaparak işini halleder. Boncuk işi yapmak istiyorsanız öncelikle mutlaka bulunduğunuz şehrin organize sanayii bölgelerine giderek firmaları araştırın. Bu şekilde daha güvenilir bilgi almış olursunuz. Yine, bulunduğunuz şehrin çarşılarında bulunan boncuk imalathaneleriyle iletişime geçerek bilgi alabilir, ek iş imkânına kavuşabilirsiniz.

9 Yorum

Bir Yorum Yap