Ali Koç Serveti

Yazı İçeriği

Ali Yıldırım Koç, Türk iş insanı ve Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı olması ile tanınır. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Ford Otosan, Yapı Kredi, Koçtaş, Otokar ve Setur şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanıdır. Ali Koç , 1907 Fenerbahçe Derneği’nin kurucuları arasında yer almıştır ve 2004-2017 yılları arasında Fenerbahçe’nin başkanlığını yapmıştır. Ali Koç Türkiye’nin en zenginleri arasında yer alıyor. Peki Ali Koç serveti ne kadar ?

Ali Koç Serveti 2023

Ali Koç’un serveti hakkında bilmediklerinizi sizin için araştırdık. Şu anda Türkiye’de Ali Koçun serveti en çok konuşulan konular arasında. Peki Türkiye’nin en zenginlerinden olan Ali Koç serveti ne kadar ?

Serveti700 Milyon Dolar
Doğum Tarihi2 Nisan 1967
CinsiyetErkek
Boy1.81
MeslekKoç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Ford Otosan, Yapı Kredi, Koçtaş, Otokar ve Setur Yönetim Kurulu Başkanı
MilliyetTürk

İlginizi çekebilir:

Ali Yıldırım Koç, 2 Nisan 1967 tarihinde İstanbul’da doğdu. 1980 yılında Londra’da Harrow School’da eğitimine başlayıp, 1985 yılında mezun oldu. 1989 yılında ABD. Houston Teksas’taki Rice Üniversitesi’nden mezun oldu. 1995 – 1997 yılları arasında ABD Boston, Massachusetts Harvard Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı. ABD’de çeşitli kuruluşlarda çalıştı ve Koç Holding AŞ yönetim kurulu üyesi seçildi. Kurumsal iletişim ve bilgi grubu başkanı oldu.

ali koc serveti
Ali Koç Serveti 2

Bir Yorum Yap