Ücretsiz Domain Nasıl Alınır ?

Bedava domain hizmeti almak için yapılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de müşterilerine ücretsiz olarak domain hizmetleri sunan pek çok hosting firması bulunduğu bilinmektedir. Sektörün köklü şirketleri arasında yer alan profesyonel hosting firmalarının müşteri memnuniyeti odaklı hizmetlerine başvurarak siz de ücretsiz domain alabilirsiniz. Ancak bedava domain alırken dikkat etmeniz gereken bazı koşullar bulunmaktadır.

İnternet sitenizi çok daha kullanışlı bir hale getirmek ve hedef kitlenize doğru seçeneklerle hizmet sunabilmek adına kaliteli ve profesyonel hizmet sunan hosting şirketlerinden domain almaya özen göstermeniz tavsiye edilmektedir. Hosting sektöründe yer alan köklü firmalar, müşterilerine ücretli servisler sağladıkları gibi herhangi bir ücret ödemek istemeyen müşterilerine de belirli koşullar halinde hizmet sunmaktadır.

Ücretsiz Domain Alma Yöntemi

Bedava domanin alma yöntemleri, özellikle web sitesi fikrini hayata geçirmek isteyen kişilerin en yakından takip ettiği işlemler arasında yer almaktadır. Ancak projeleri hayata geçirmek için yüksek maliyetlerden kaçınmak isteyen ve bütçesine uygun olarak en iyi kalitedeki hosting hizmetlerinden faydalanmayı hedefleyen internet kullanıcıları için ücretsiz domanin alma yöntemleri büyük önem taşımaktadır. Ücretsiz domaini almak için dünyaca ünlü şirketlerin profesyonel hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu firmalar ücretsiz domain hizmeti de içeren en ucuz web hosting hizmetleri sunarak hayatınızı çok daha kolay bir hale getirmektedir.

Başarılı ve ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gören bir web sitesi yapmak için ihtiyacınız olan her şeyi kaliteli ve müşteri memnuniyetine önem veren profesyonel hosting firmalarının hizmetleri arasında bulabilirsiniz. Web hosting firmalarının sınırlı sayıdaki promosyon kampanyalarını değerlendirerek şu uzantılardan biri ile ücretsiz domain hizmeti alabilmeniz mümkün olmaktadır:

 • .online
 • .tech
 • .site
 • .store
 • .website
 • .space

Ayrıca en iyi hosting firmaları 2023 bilgilerine bakabilirsiniz.

Yıllık Web Hosting ile Ücretsiz Domain Alma

Yıllık web hosting paketi ile ücretsiz domain almak, sanıldığından çok daha kolaydır. Öncelikle bir web sitesi yapmak ya da bir blog başlatmak isteyen küçük işletme sahipleri için çok yararlı olan yıllık web hosting hizmetleri, düşük maliyetler ile çok kaliteli internet sitelerinin hizmet vermeye başlamasını sağlamaktadır. Dünyanın en iyi ve en uygun fiyatlı web hosting şirketlerinden ücretsiz alan adı ve ücretsiz SSL sertifikası almak için yapmanız gerekenler oldukça basittir.

Yıllık web hosting hizmeti sunan kurumsal firmaların internet sitesine kayıt olduktan sonra, etki alanı adınızı hızlı bir şekilde kullanabilmek için web sitesinin adım adım nasıl oluşturulacağı konusunda gerekli destekleri de yine hosting firmalarının müşteri memnuniyeti için 7/24 canlı destek hizmetinden faydalanabilirsiniz. Yüksek hız, bağlantı sorunu bulunmadan sayfa gösterimi ve ölçümsüz özelliklerin yanı sıra ücretsiz domain hizmetleri için köklü hosting firmalarının kurumsal web sitelerini takip edebilirsiniz. Web hosting hizmetleri ile birlikte ücretsiz alabileceğiniz domain adreslerinde şu uzantılar mevcuttur:

 • .com
 • .xyz
 • .net
 • .online
 • .info
 • .store
 • .website

Ücretsiz Subdomain Alma Yöntemi

Bedava subdomain alma avantajı ile sektörde müşteri memnuniyeti odalı profesyonel kalitede hizmet sunan hosting firmalarının, ücretsiz hosting platformuna kayıt olarak subdomain elde etmeniz mümkündür. Özellikle web sitesi kurarken öncelikle bir deneme tahtası arayışında olanların bu yöntemi tercih ettiği bilinmektedir. Herhangi bir maliyetle karşılaşmadan yüksek kalitede web sitesi oluşturabilmek için ihtiyaç duyduğunuz kaliteli hizmetler, anında uzman web hosting firmaları sayesinde sunulmaktadır. Ücretsiz domain almak için internet üzerinden müşterilerine bu hizmeti sunan hosting firmalarının platformlarına kayıt olmanız yeterlidir.

Bir Yorum Yap