Güncel Haberler Ramazan

Bayramda Marketler Açık Mı 2021

Bayramda Marketler Açık Mı 2021, Bayramda Marketler Açık Mı 2021

Bayramda birçok kişi tatil yapıyor. İhtiyaçlar da, normal zamana göre daha fazla. Bayramda alışveriş yapmak isteyenler, marketlerin açık olup olmadığını öğrenmek istiyor. Hem ev ihtiyaçlarını karşılamak hem de bayram alışverişi geleneğini yaşatmak isteyenler için bayramda en önemli konulardan biri bayramda marketler açık mı 2021 konusu. Aslında zincir marketler adı altında hizmet veren BİM, A101, ŞOK VE HAKMAR gibi marketler, genelde bayramın ilk günü kapalı oluyor, diğer günlerde normal çalışma saatleriyle hizmet veriyor. Diğer marketler ise, çalışma saatlerinde düzenleme yaparak bayram boyunca her gün açık oluyor.

İlginizi çekebilir: Kurban Namazı Nasıl Kılınır

Ancak şuan içinde bulunduğumuz durum nedeniyle, bayramda bir çok konuda düzenleme yapıldığı gibi marketlerin çalışma saatler ve faaliyet günleri hakkında da düzenlemeler yapılıyor. Geçtiğimiz yıl, sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı marketler bayram boyunca resmi olarak tatil edilmişti. Arife günü normal mesai saatleriyle hizmet veren marketlerin, bayramın birinci gününden başlayarak son günü de dahil olmak üzere üç gün kapalı olması kararı verilmişti. Bu sene Ramazan Bayramı’nda marketlerin açık olup olmayacağı da merak konusu. 

Bayramda Marketler Hangi Saatlerde Açık

Bayramı bayram yapan birçok etkinlikten birisi bayram alışverişleri. Bayramın yaklaşmasıyla birlikte eksiklerini yavaş yavaş tamamlamaya başlayanların yanı sıra, tatil dolayısıyla alışverişini bayram  gününe erteleyenler ilk olarak bayram günü hangi market açık onu araştırıyor. Marketlerin çoğu, bayramın ilk günü hizmet vermiyor. Özelikle en çok alışverişi yapılan BİM, A101 gibi zincir marketler, bayramın ilk gününde kapalı. Diğer market ve süpermarketler de, birinci günü de dahil olmak üzere bayram boyunca açık oluyor. Sadece birinci gün, çalışma saatlerinde değişiklik yapılarak açılış saati biraz ileri, kapanış saati ise geri alınıyor. Yani bayramın birinci günü açık olan marketeler yarım gün hizmet sağlıyor. Ancak bu, normal zamanlar için geçerli. Geçen yıl başlayan koronavirüs salgını, hayatımızı her alanda olumsuz yönde etkilediği gibi alışveriş alışkanlıklarını da tümüyle değiştirdi. Şu dönemde sorulabilecek en mantıklı sorulardan birisi, bayramda marketler açık mı 2021 sorusu.  

Virüs tedbiri kapsamında uygulanan kısıtlamalar, alışveriş işlerini sekteye uğrattı. Normal zamanda bir şekilde alışveriş ihtiyacını karşılamak için düzen oluşturanlar, bayramda nasıl alışveriş yapabilecekleri konusunu düşünmeye başladı. Bayramda marketler açık mı 2021 konusu, ülke genelinde en çok araştırılan konulardan oldu. Eğer kısıtlamasız bir bayram geçirirsek, marketler her seneki düzende hizmet verecek. Yani zincir marketler bayramın ilk günü kapalı olacak. Bu durumda bayramın ilk günü alışveriş yapmak isteyenler, çalışma saatlerini takip ederek farklı marketleri tercih edebilir. Bayramın ikinci gününden itibaren ise, tüm marketler normal saatlerinde açık olacaktır. Ancak sokağa çıkma kısıtlaması olacak bir bayram geçireceksek, geçen yıl olduğu gibi marketler bayram boyunca kapalı olabilir. Belirlemeler bayrama bir hafta gibi kısa bir süre kala yapılarak resmi kurumlar tarafından ilgili açıklama yapılacaktır.  

Bayramda Marketlerin Durumu 

Alışveriş insanların temel ihtiyacı. Özellikle bayram alışverişi bayramların olmazsa olmazı. Bayram alışverişi genelde arife ya da bayramın ilk günü yapılıyor. Bu durumda ister istemez bayramda marketler açık mı 2021 araştırması yapmak kaçınılmaz oluyor. Normal bir zamanda olsaydı, her seneki ritüeller doğrultusunda bu sorunun cevabı belliydi. Ancak şu anda ne olacağını önceden kestiremediğimizden, marketlerin bayramda açık olup olmayacağına dair en doğru bilgiler yetkili kurumlar tarafından verildiğinde güncel olarak vatandaşlarla paylaşılacaktır. 2021 Ramazan Bayramı’nda marketler açık mı sorusuna cevap olarak, alınacak bayram tedbirleri sonrasında açıklama gelecektir.

İlginizi çekebilir: Merkezi Takip Sistemi Nedir ?

Bir Yorum Yap