Ramazan Güncel Haberler

Bim Bayramda Kaç Gün Kapalı

bim bayramda kac gun kapali 7593

Bim bayramda kaç gün kapalı 2023 bayramda alışveriş yapacaklar tarafından merak ediliyor. Bim, ürün çeşitliliği ve uygun fiyatları dolayısıyla alışveriş için en çok tercih edilen marketlerden. Ramazan Bayramı heyecanın başladığı günlerde, Bim’de daha da fazla yoğunluk yaşanıyor. Evinde eksikleri olanlar, ihtiyaçlarını karşılamak için başta Bim olmak üzere marketlerin çalışma saatlerini merak  ediyor. Bim mağazaları, her sene Ramazan Bayramı’nın birinci günü kapalı olmaktadır. İkinci ve üçüncü günü ise açıktır. Hafta içi ve hafta sonu saat 09:00 ile 21:00 arasında hizmet veren Bim, cuma öğlen namazı vakti haricinde öğle molası da vermiyor. Her gün çalışma saatleri içinde kesintisiz hizmet sağladığı gibi, sadece bayramlarda ilk gün kapalı oluyor.  

İlginizi çekebilir: Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Nedir

Bim Ramazan Bayramı’nda Açık Mı

Ülkemizin neredeyse her ilinde ve mahallesinde şube açarak müşteri ağını sürekli genişleten Bim, her daim olduğu gibi bayram alışverişlerinde de en fazla rağbet gören marketlerden. 1995 yılından beri en kaliteli ürünleri piyasaya fiyatına göre çok daha uygun fiyatlarla müşterilerine sunma ilkesiyle hareket eden Bim, son yıllarda aktüel ürünleri dolayısıyla satış rekorları kırmakta. Özellikle bayram dönemlerinde günün anlam ve önemine uygun aktüel ürün ağıyla müşterilerin ilgisini çektiği gibi, uygun fiyat politikasıyla da her bütçeden vatandaşın gönlünce alışveriş yapabileceği niteliktedir. Bu nedenle bayram alışverişi için Bim bayramda kaç gün kapalı 2023 sorusunun sorulması gayet normal. Arife günü açık olan Bim, bayramın birinci günü kapalı, sonraki günlerde yine açık olmaya devam edecek.  

Aslında her bayram gibi normal bir bayram geçirecek olsak, Bim için sadece bayramın ilk günü kapalı diyebiliriz. Bim’in, normal çalışma saatleri sabah 09:00, akşam 21:00. Arife gününde tam gün açık, bayramın birinci günü kapalı sonrasında yine her gün aynı saatlerde hizmet vermeye devam ediyor. Ancak geçen seneden beri, tüm dünyayı etkileyen koronavirüs sebebiyle bayramı nasıl geçireceğimiz henüz belli değil. Geçen Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı uygulandığını hatırlarsak, bu sene bayramda marketler de dahil olmak üzere çeşitli işletmelerin açık olup olmayacağına dair kesin bilgi yok.

Geçen bayram Bim ve diğer tüm marketler, sokağa çıkma yasağı sebebiyle bayram boyunca kapalıydı. Bu sene Bim bayramda kaç gün kapalı 2023 bu nedenle çok daha fazla merak ediliyor.  Ramazan boyunca alınacak tedbirler sonuç vermez ve vaka sayıları artmaya devam ederse, bayramda sıkı tedbirler alınacağından bahsediliyor. Tedbirler kapsamında sokağa çıkma yasağı uygulanırsa, marketler yine bayramın üç günü kapalı olabilir. Eğer rahat bir bayram geçirirsek Bim, her zaman olduğu gibi sadece ilk gün kapalı olacaktır.  

Bim Bayramda Kapalı Mı

Bayram yaklaşınca marketlerin kaç gün açık olduğu her sene soruluyor. Bu sene de gelenek bozulmadı ve Bim bayramda kaç gün kapalı 2021 sorusu arama motorlarında en çok aratılan sorulardan oldu. Bu sene özellikle virüs sebebiyle Bim’in bayramda açık olup olmayacağı daha da merak ediliyor. Bayrama yakın zamanda Bim ve diğer marketlerin bayramda kaç gün kapalı olacağı hakkında net bir açıklama yapılacaktır. Şuan normal bir zamanda olduğumuzu düşünürsek, yani virüs kaynaklı kısıtlama yaşamazsak Bim, her sene olduğu gibi bayramın sadece ilk günü kapalı, diğer günler açık olacaktır. Bim’in normal çalışma düzeni böyle. Ancak şu dönemde, marketlerin bayramda açık olup olmadığı resmi kurumlar tarafından belirleniyor. Önümüzdeki günlerde, bayramda Bim açık olacak mı olmayacak mı ya da kaç gün kapalı olacak sorularına net bir cevap verilecektir.  

İlginizi çekebilir: Kümülatif Vergi Matrahı Nedir

Bir Yorum Yap