İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Advertorial
  3. Elektronik Sigara Nereden Alınır?

Elektronik Sigara Nereden Alınır?

, Elektronik Sigara Nereden Alınır?

Son zamanlarda elektronik sigara oldukça popüler olmaya başladı. Kafelerde, sokaklarda, kamusal alanlarda daha pek çok yerde elektronik sigara tüketenleri görmemiz mümkün. Çoğu mekanda eskiye oranla daha fazla kişinin elektronik sigara içtiğine şahit olmuşsunuzdur. Bazı kesimler elektronik sigarayı aroması sebebi ile keyif verdiği için kullanmaktadır. Bazıları da sigarayı bırakmak için bir araç olarak görmektedirler. Ne olursa olsun elektronik sigara sektörü gelişmeye ve kendini yenilemeye devam edecek gibi görünmektedir. Dijital ortamlarda ve sokaklarda elektronik sigara mağazalarında artış olduğu da görülmektedir.

Elektronik Sigara Hakkında

Elektronik sigara bir diğer adı ile elektronik nargile ile vaping adlı yeni bir akım başlamıştır. Elektronik nargile normal sigaraya oranla daha az zararlı olduğu için özellikle gençler arasında çok fazla tercih edilmektedir. Elektronik nargile e-sigara ya da dumansız sigara isimleri ile de bilinmektedir. Bu cihaz tütün içerisinde bulunan nikotini tüketmenin bir başka yoludur. Fakat elektronik sigaralar katran ve benzeri diğer zararlı maddeleri bünyelerinde barındırmazlar. Elektronik sigaralar çoğunlukla pil ya da batarya ile kolayca çalışabilmektedir. Bu cihazlar farklı renk, kalınlık ve boyda bulunabilmektedir.

Elektronik sigaralar tütünün dumanına duyulan bağımlılıktan kurtulmak ve zararlarını en aza indirmek adına kullanılan cihazlardır. Elektronik puro ismi de kullanılabilmektedir. Bu cihazlar duman yerine buhar oluşturmaktadırlar ve kişiler bu buharı içlerine çeker. Elektronik sigaralara faydalı demek tabi ki doğru olmayacaktır fakat içerisinde binlerce zararlı madde barındıran normal sigaraya oranla daha masumdur. Elektronik sigaraların aromasını kendinizin seçebileceği likit özelliği de bulunmaktadır.

Likit denilen şey elektronik sigaraların yakıtına verilen isimdir. Bu likitler elektronik sigaralarda bulunan atomizer sayesinde buhara dönüştürülür ve kişiler bu buharı içlerine çekerler. Elektronik sigara içerisinde bulunan likitin ana malzemesi gliserinden oluşmaktadır. Gliserin maddesi iki farklı şekilde olabilir. Bunlar bitkisel ve sentetiktir. Likitin damak tadınıza uygun bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. İnsanların ağız tatlarına uygun likit kullanmaları son derece önemlidir. Özellikle normal sigaradan elektronik sigaraya geçenler bu konuda daha hassas oldukları için likit seçerken daha özenli davranmaları gerekir. İnsanların kişisel zevklerine uygun likitler tercih etmesi son derece önemlidir. Yeni başlayanların ise şu gibi yolları izlemesi gerekir;

  • Yeni başlayanlar için kullanacakları nikotin miktarını belirlemeleri oldukça önemlidir. Örneğin günde 1 paket sigara tüketen bir kişi 6-9 mg’lık nikotin barındıran likitleri kolaylıkla kullanabilirler.
  • Nane, çilek, şeftali, tütün gibi pek çok likit çeşitleri bulunmaktadır.
  • Bu tatların deneme yanılma yolu ile seçilmesi gerekmektedir.

Elektronik sigaraları internet sitelerinde ve çeşitli satış yerlerinde bulabilirsiniz. Elektronik sigara ve likit alırken orijinal olmalarına dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Orijinal olmayan ürünlerde patlama vakaları yaşanabilmektedir.

Likitlerin orijinal olduğunu üzerindeki bandrolden anlayabilirsiniz. Orijinal likit şişelerinin spesifik özellikleri bulunur. Şişeler genelde 30 ml’lik şişelerde satılmaktadır. Orijinal likit şişeleri sahtelere göre görsel olarak daha iyidir. Orijinal likit şişelerinin etiketlerinde marka ve son kullanma tarihleri de yazmaktadır. Ayrıca yeni açıldıklarını gösteren ambalajlar da bulunmaktadır. Elektronik sigara ve likitler güvenilir internet sitelerinden ya da satış yerlerinden alınmalıdır. Standart bir likit şişesi 30-35 tl civarındadır. Daha kaliteli modelleri daha pahalı olabilmektedir. Sigarayı bırakmak adına elektronik sigara kullanmaya başlayanlar sahte elektronik sigara ve likitler yüzünden sigaraya tekrar dönebilmektedirler. Elektronik sigaralar kişiler tarafından normal sigarayı bırakmanın ilk adımı olarak görülmektedir. Bunun yanında pek çok aroma çeşitlerinin olması da bir avantajdır. Sahte elektronik sigaralar ve likitler insan ve çevre sağlığına zarar verebilmektedir.

Bir diğer konu ise smok coil ürünleridir.Smok marka elektronik sigaraların en çok ihtiyacı olan smok coiller angelvape’de en uygun fiyata satışa sunulmaktadır.

Bir çok coili piyasada bulamayan çoğu müşteri, angelvape’den kolayca satın almaktadır.

Ayrıca sitemizde aynı gün stoktan kargo imkanı bulunmaktadır.

Daha fazlası için; https://www.angelvape.co

Yorum Yap

Yorum Yap