Fortnite Nasıl Oynanır?

Yazı İçeriği

Fortnite Mobil

Fortnite isimli bu oyunumuz, ilk olarak 2011 yılında piyasaya Spike Video Game filtrelemelerinde en üst sırada gösterilmiştir. Epic Games kurucusu olan ünlü ismi Cliff Bleszinski tarafından tanılan bu oyun, uzun yıllarca üzerinde çalışmalar yapılmış, yapım aşamasında yorucu ve uzun süre üzerinde çalışılmış ve en sonunda ise 2017 yılında internet ortamına hızlı bir giriş yapmıştır.

Fortnite’ın ilk olarak tasarlanmış sistem ve özelliği ise hayatta kalma oyunu olarak tanıtılmış ve piyasaya sürülmüştü. Oyuncular çeşitli sandbox ürünleri kullanarak ve katarak diğer oyunculardan ve önlerine çıkan engellerden kaçmaya, yaralanmamaya çalışıyorlardı. İlk haliyle piyasaya çıkan ve oldukça anlamsız ve saçma fikir düşüncelerinin çıkmasına sebep olduğunu oyunun ilk çıktığı ücretlerin yüksek olduğu için ilk başlarda çok rağbet görmemiştir. Şuan günümüzde en büyük rakibi PUBG olarak gösterilmektedir. Bu neden ile fortnite pubg de bulunan royale mod’u da bu sebeple kendilerine katmışlardır.

Öncelikle oyunumuz fortnite’yi bilgisayarımıza yükleme işleminden sonra oyunu bilgisayarınıza kurmak koşulu ile, Fortnite’a ilk adımımızı atarak başlayacağız. Diğer Battle Royale oyunlarına kıyasla oldukça farklı grafik ve konu içeren Fortnite’ı anlamak ve öğrenmek için öncelikle, Battle Royale nedir sorusunun cevabını bilmemiz gerekiyor

Battle Royale, oynanan oyuncuların ya da oyuncuların bir adaya ya da bölgeye bırakılması ile başlar. Onlarca karakter ve kullanıcı aynı noktaya ellerinde hiçbir eşya ve obje yokken düştükten sonra, çevrede bulunan ev, bina vb. yerlerden silahlar ve yardımcı ekipmanlar bularak, rakiplerini saf dışı etmeye çalışırlardır. Mücadele sonrası tek kalan yarışmacı oyun galibi sayılacaktır.

Bu oyunların içerisinde kullanıcılara, kostüm, kaplama, taşıt süsleme kiti, silah kaplama ve karakter açma kitleri de oyun içerisi RP yükleme yapılarak verilen özel sandık kuponlarını açarak yeni Mod ve ekipmanlara sahip olunacaktır. Şimdi den oyunu deneyip oynayacak olan arkadaşlara başarılar diler, iyi eğlenceler diliyoruz.

Bir Yorum Yap