Teknoloji

Iphone Orjinal Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır ?

Iphone Orjinal Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır

Akıllı cihazları en verimli şekilde kullanabilmek şarj süresi ile doğru orantılıdır. Apple marka cihazlar kendilerine has şarj aletleri ile bilinirler. Orijinal bir şar aleti kısa sürede şarj imkanı sağlarken, sahte bir şarj aleti hem şarj süresini uzatır hem de cihazın şarj mekanizmasını tahrip eder. Peki, iphone orjinal şarj aleti nasıl anlaşılır ? Cihazı yeni satın aldığınızda kutudan çıkan şarj aleti orijinal olur. Ancak şarj aleti bozulduğunda yeni satın almak istediğinizde uygun fiyata bulduğunuz pek çok ürün sahte şarj aleti olabilir. Sahte şarj aleti:

  • Cihazın pil ömrünün azalmasına,
  • Aşırı ısınma sorunlarına,
  • Donanımsal arızalara neden olabilir.

Iphone Şarj Aleti Orjinal mi Nasıl Anlaşılır ?

Iphone 5 modeli önceki modellerinde farklı bir şarj aleti kullanılmakta idi. Apple bu model altındaki cihazları için aksesuar üretimi ve satışı bulunmuyor. Ancak online siteler üzerinden orijinal şar aletleri bulabilmek mümkündür. İphone 5 modeli ile birlikte marka Lightning teknolojisi ile yenilendi. Bu konnektör, 30 pin yerine 8 pin kullanılarak tasarlanmıştır. Çok daha kompakt bir yapıya sahip olan bu model, her iki tarafı yukarı bakacak şekilde kullanılabilir. Bununla birlikte iphone orjinal şarj aleti nasıl anlaşılır ? araştırmalarınızda sahtesini ayırmak için birkaç püf noktasına dikkat edilmesi gereklidir. Özellikle pahalı olsa da güvenli noktalardan alışveriş yapmak hesaplı olsa da güvensiz noktalardan alışveriş yapmaktan çok daha kârlıdır.

Orijinal bir ürün satın almak için öncelikle kablo üzerindeki yazıyı paket üzerindeki yazı ile karşılaştırmak gereklidir. Sertifikasız ve sahte aksesuarların paketini incelediğinizde MFİ işaretinin yer almadığını görebilirsiniz. Orijinal bir üründe üretim yeri ibaresinin yanında 12 haneli seri numarası yer alır. Bunun dışında lazer baskıları karşılaştırarak sahte aksesuarları ayırt edebilirsiniz. Apple marka kablo ucu; tek parça, pürüzsüz, altın ve gümüş temas noktalarından oluşurken sahte aksesuarlarda birde fazla parça olmasının yanında kaplaması sert ve tutarsızdır. Değerlendirme yaparken iphone orjinal şarj aleti nasıl anlaşılır araştırmalarınızda adaptörleri de kontrol edebilirsiniz. Bu ürünlerde 30 pimli dock bağlantı simgesi bulurken sahte aksesuarlarda bulanık ve eksik lazer baskılar görülür.

Apple Orjinal Şarj

Apple cihazlar piyasadaki pek çok markaya nazaran çok daha kaliteli ve yüksek fiyat aralıklarında yer alır. Cihazlarınızı uzun süreli, verimli kullanımı için orijinal aksesuar kullanımına çok dikkat edilmelidir. Aksesuar satın alırken iphone orjinal şarj aleti nasıl anlaşılır konusunda belirli kriterler kullanarak tercihinizi orijinal ürünlerden yana kullanabilirsiniz. Orijinal bir lightning to USB kablosunda:

  • USB kabuk kilitleri trapezoid olur ve konnektör kenarlarına eşit uzaklıkta yer alır.
  • USB temas noktaları altın kaplama olur.
  • USB’nin kabuğunda herhangi bir girinti bulunmaz ve kabuk içindeki USB yalıtkanları da girintili değildir. Bunların yanında renkleri de oldukça soluktur.

Sahte bir Lightning to USB kablosu düşük kaliteli olma işaretleri gösterir.

İlginizi çekebilir: Sunucu Kiralama Nedir ?

 

Bir Yorum Yap

Değerlendirin*