Teknoloji

Güç Tuşu Bozuk Telefon Nasıl Açılır ?

guc tusu bozuk telefon nasil acilir 5492

Akıllı telefonlara her geçen gün yeni özellikler ve güncellemeler ekleniyor. Bu şekilde daha fazla hayatımızın içinde yer alan bu cihazlar zaman zaman çeşitli kazalar ya da aşırı kullanma sonucu yaşanan tahribatlar nedeni ile arıza durumları ile karşı karşıya kalabiliyor. Bazı arıza durumlarında cihazların kullanılması oldukça zorlaşabiliyor. Güç tuşu bozulan cihazlar akıllı cihazlar açılıp kapanmasında zorluk çıkarabilir. Bu tür bir sorun ile karşılaşan bireyler güç tuşu bozuk telefon nasıl açılır araştırmaları yapabilir. Şarj cihazı yanında bulunanlar için bu sorun kolayca halledilebilir. Ancak kullanım ömrü boyunca telefonun hiç kapanmadan kullanılması çok mümkün olmayacağı için mutlaka bir teknik servis desteği alınması gereklidir.

Güç Düğmesine Basmadan Telefonu Açma

Güç tuşu sorunu olan cihaz İOS android işletim sistemine sahip ise yapılması gereken işlem kapalı olan cihazı şarja takmak olacaktır. Bu şekilde cihaz açılacaktır. Güç adaptörü bulunmuyor ise güç tuşu bozuk telefon nasıl açılır konusunda USB kablosunun bilgisayara bağlanması da yeterli olacaktır. Android cihazlarda ise tel toka gibi bir alet kullanarak telefonun açma kapama noktasından cihazı açmak mümkün olabilir. Ancak bu işlem oldukça dikkat gerektirir. Açma işlemi için kullanılan ince uçlu alet ile hafif bir şekilde baskı uygulanması gereklidir. Tam olarak güç tuşuna temas etmezse ya da sert bir şekilde baskı uygulandığında telefonunuzda kalıcı hasarlar oluşabilir.

Telefonun şarjı bittiğinde ise açılması daha kolay olacaktır. Android işletim sistemi sahibi akıllı telefonlarda şarj seviyesi belirli bir orana gelene kadar telefon açılmayacaktır. Bunun için telefonunuzun 15- 20 dakika şarj olmasına izin verilmelidir. Yeterince şarj olduğunda telefon kendiliğinde açılacaktır. Bunlar dışında güç tuşu bozuk telefon nasıl açılır araştırmalarınızda farklı tuşlar kullanabileceğinizi de görebilirsiniz. Özellikle android işletim sistemine sahip cihazlarda telefonun önünde ya da arkasında ana sayfaya yönlendirme yapacak fiziksel bir ana ekran tuşu kullanılır. Bu şekilde tuşa sahip cihazlarda güç tuşu bozulduğunda fiziksel ana ekran tuşu ve ses tuşuna aynı anda basarak telefonun açılması sağlanabilir.

Telefonun Açma Kapama Tuşu Bozuldu

Cep telefonunun güç tuşunun bozulması durumunda telefonunuzun açmak için çeşitli metotlar kullanılabilir. Uzun vadede çözüm için mutlaka teknik destek gereklidir. Ancak günü kurtarabilecek güç tuşu bozuk telefon nasıl açılır konusunda araştırma yaparken farklı metotlar bulabilirsiniz. Bunlardan biri de bilgisayara bağlanarak telefonun açılması olacaktır. Özellikle telefonlarında ana ekran tuşu olan bireyler ana ekran tuşuna basılı tutarak telefonu açmayı sağlayabilir. Ya da ses tuşlarına basılı tutarak telefon ekranının açılması mümkündür. Bilgisayara bağlanma durumu olanlar ise bilgisayara USB kablosu ile bağladığınız telefonunuz açılması kolay olacaktır. Ekranda karışık bir menü olursa ses tuşlarını kullanarak aşağı yukarı hareket edebilir ve telefonun açılması için imkan elde edebilirsiniz. Karşınıza çıkan seçeneklerde Turn on ya da restart tuşları var ise birini seçmeniz durumunda telefon kolay bir şekilde açılmış olacaktır.

İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy F12 Telefon İncelemesi

Bir Yorum Yap