Otomobil

Megane 1 Rölanti Sorunu Çözümü ( Çözüldü )

Megane 1 Rölanti Sorunu Çözümü

Megane 1 Rölanti Sorunu sıkça yaşanan megane 1 sorunlarından. Aracınız düşük devirde stop ediyor olabilir, rölantide titreme yapıyor olabilir , ilk marşta zorlanabilir , rölantide gürültü ve sarsılma yapabilir. Bu yazımızda Megane 1 Rölanti Sorunu Çözümü hakkında yazdık.

Megane 1 Rölanti Sorunu Çözümü Nedir ve Nasıl Çözülür ?

Daha önce bir okuyucumuzun başına gelmiş bir olay şu şekildedir:   Kişinin aracında öncesinde devir yükselmesi sorunu vardır ve araç kendiliğinden gaz verip devir düşünce stop ediyor. Bunun çözümünü buji ve buji kablolarını değiştirerek sağlamış. Buji ve buji kabloları değiştikten sonra araçta devir yükselme problemi biterek sadece rölantide stop etme problemi devam etmiş.   Sonrasında işlem rölanti valfini değiştirmeye geliyor.

Rölanti valfi değiştikten sonra araçta devir yükselme problemleri ve stop etme problemleri tamamen kesiliyor ancak farklı sorunlar baş gösteriyor. Bu sorunlardan biri aracın gaz yememesi ve ilk çalıştığı esnada benzin kokusu gelmesi.   Sonraki aşamada ustası megane 1 rölanti sorunu çözümü araştırırken konum sensörünü değiştirip boğaz kelebeğini ( gaz kelebeği ) iyice bir temizliyor.

Gaz kelebeği temizliğinden sonra araçtaki rolanti sorunu bitiyor.   Araştırmalarımızda araçlardaki rölanti sorunlarının sebepleri arasında genel olarak ateşleme sistemi elemanları ( bujiler, buji kabloları, bobin ve bobin kabloları ) geliyor. Bu aksamdaki bir arıza rolanti sorununa sebebiyet veriyor.   Ayrıca sorun yaşayanlardan sorunu çözenlerin belirttiğine göre egzoz’daki kurum birikmesi de bu hataya sebep olabiliyor, motordaki hava müşürünü çıkarıp pas sökücü sıkınca sonrasında düzelme yaşanıyormuş.

Siz de megane 1 rolanti sorunu çözümü ile ilgili tecrübelerinizi alt kısımdan yorum bölümüne yazabilirsiniz.   Yazıya gelen sorgular :

 • rolanti dalgalanması çözümü
 • megane 1 rolanti sorunu çözümü
 • megane 1 rolanti valfi temizliği
 • rolanti sorunu çözümü
 • megane 1 rolanti motoru arızası
 • megane 2 rolanti motoru arızası
 • megane 2 rolantide stop ediyor
 • megane 1 rolantide stop ediyor

6 Yorum

 • Merhaba . Bende 1999 Renault Megane Scenic 1*6 motor 8 v benzinli ve lpg li araç var . Aracımda rölanti ve çekiş problemi vardı .Değiştirmediğim parça vs kalmadı . Sorun bir türlü giderilemiyordu . Yukarda yazılı olanların hepsini yaptım ama faydası olmadı . Aracımın egsozunda bulunan kataliği değiştirdiğimde benzin pompasını temizlediğimde aracın çekiş sorunu bitti . Rölanti sorununun çözümünü çok ilginç bir yerde buldum . Aracımda hava filtresinin altında takılı ucu radyatöre dayalı sıcak hava hortumunun olmadığını gördüm . Sanırım lpg döşerken yer dar diye kesmiş atmışlar . Dolayısıyla sıcak hava sensörü yanılgı gönderiyor beyine . 60 MM kraft hortum aldım taktım rölanti sorunu sona erdi . Saygılar .

 • rolanti dalgalanma sorunum var neden yapa bilir sabah soğuk ken 2000 devide çalışıyor 10 dakika çalışıp düşüyor neden olabilir megane 1 16 v

 • Nail Akyıldız ve Kadir kardeşlerim yüksek devir problemi için gaz kelebeği oringleri ve gaz kelebeği üzerinde takılı olan gaz kelebeği potansiyometresini değiştiriniz sorun çözülecektir delphi marka alın sagem almayın saygılar.

 • Slm benim Megan1 1 6 16 valf aracının rolanti si cok dalgalanıyor 20 cıkıyor ve seyir halindeyken bir anda gaz kesiyor sanki firene basargibi yıdırıyor bunu benzinde ve gazdada yapıyor sürekli napmam gerekiyor.

 • İyi günler aracımi yeni aldım Megane1 1.6 16 walf 2002 model her zaman yapmiyor ama arada bir calistirdigimda istop ediyor rolantide istop ediyo ayağım gazdayken calisiyo ayağımı çekince istop ediyor sorunun kesin cozum yolu nedir sitelerde bir sürü yöntem söylüyorlar ama kesin cozumu nedir bunun şimdiden tşk ler

Bir Yorum Yap