Nasıl Yapılır

Sodexo Bakiye Sorgulama

Sodexo Bakiye Sorgulama, Sodexo Bakiye Sorgulama

Sodexo, şirketlerin çalışanlarına yönelik olarak verdiği yemek kartı özelliğine sahip bir kart türüdür. Bu kart sayesinde şirketlerin çalışanları ile arasındaki aidiyet bağı güçlendirilmeye çalışılırken çalışanlar açısından da birçok kampanyalarla desteklenerek avantajlardan yararlanmaları sağlanır. Sodexo Bakiye Sorgulama işlemleri de kolaylıkla yapılabilen işlemler arasındadır. Bakiye sorgulama işlemlerinde web sitesini ziyaret etmek gerekmektedir. Siteye giriş yaparak ya da üyelik oluşturarak kart bilgilerine ve bakiye ile ilgili öğrenilmek istenen bilgilere ulaşmak mümkün olmaktadır.

Tüketici online platformu kullanılmak sureti ile kart bakiyesi ya da hesap hareketleri de kolaylıkla öğrenilebilmektedir. Ayrıca sodexo mobil uygulamasını telefonlara indirerek de kart bakiyesi ya da diğer bilgiler hakkında kısa yoldan erişim sağlamak mümkün olmaktadır. 444 72 77 numaralı müşteri hizmetleri ile iletişime geçildiğinde ise çeşitli problemlerle ilgili danışmanlık alınabilmektedir. İşyerinin çalışanları için verdiği yemek kartları olan sodexo kartlar her ay düzenli olarak çalışanlara bakiye yüklemesi yapılarak kullanılmaktadır. Şirketlerin çalışanlarının aylık yemek ihtiyaçlarını bu kartlar aracılığı ile temin etmesi firmalar açısından avantaj yaratırken çalışanların da işlerini kolaylaştırmaktadır.

İlginizi çekebilir: Hangi Banka Gümüş Hesabı Açıyor ?

Sodexo Bakiye Devir

Sodexo Bakiye Sorgulama işlemlerinde kartlara yapılan yüklemeler genellikle ay başında ve maaş zamanlarına denk gelecek şekilde yapılmaktadır. Çalışanların ay içerisinde yemek ihtiyacını karşılamak için kullandığı kartların bakiyelerinin takip edilmesi online mecralardan, mobil uygulamalardan kolaylıkla yapılabilmektedir. Mobil uygulamalar hızlı bir şekilde gerçekleştirilen işlemler arasındadır ve çalışanların telefonlarına bu uygulamaları indirilmesi sayesinde kart bakiyelerinin takip edilmesi daha kolay hale gelmektedir. Kart bakiyeleri yüklendiğinde çalışanların cep telefonlarına mesaj gelmektedir. Bunun yanı sıra alışveriş yapılan firmaların cihazlarında kartta kalan bakiyeler görüntülenebildiğinden çalışanlar harcama yaptıktan sonra kasada ödeme yaparken kart bakiyelerini öğrenebilirler. Bunun dışındaki yöntemlerden biri de resmî web sitesi üzerinden üyelik gerçekleştirmek ve istenilen bilgileri girmek sureti ile elde edilebilmektedir. Google Play veya APP Store’ dan sodexo uygulaması telefonlara indirildiğinde buradan da bilgi alınabilmektedir. Bu işlemler ücrete tabi değildir ve kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Ay sonunda kalan paralar bir sonraki aya devretmediğinden karttaki paranın kullanılması mantıklı bir tercihtir.

Sodexo Bakiye Öğrenme

Sodexo Bakiye Sorgulama işlemlerinde tercih edilecek birçok yol olması kullanıcıları bunlardan birini seçme konusunda serbest bırakmaktadır. Bundan dolayı bakiye öğrenme işlemleri kolay yapılan çalışmalar arasındadır. Karta bakiye yüklemesi şirkete ait bir sorumluluk olduğundan bu işlemler için şirktin uygun bulduğu zaman dilimlerinde ödeme gerçekleştirilmekte ve ücretler hesaba yüklendiğinde çalışanlar mesaj yolu ile bilgilendirilmektedir. Bu tür uygulamalar şirketlerin finansal planlamalarının yapılmasında onlar açısından yarar sağlayan yöntemler arasındadır. Bu metot kullanıldığında firmaya ait ödeme planları belirli bir program dahilinde gerçekleştirilebilmekte ve bu durum da şirket açısından fayda sağlamaktadır. Çalışanlara verilen bu tür kartlarda yemek ihtiyaçlarını karşılamaları için şirket tarafından belli bir miktar bakiye yüklenmektedir. Kişilerin kendi hesapları adına bakiye yüklemesi mümkün olmamaktadır.

Firma çalışanları adına belirli bir miktar parayı tahsis eder ve bu miktarlar günü geldiğinde otomatik olarak hesaba yatar. Şirket çalışanlarının yemek yeme gereksinimleri karşısında da bu kartın anlaşmalı olduğu restoran ya da kafelerden alışveriş yapılması mümkün hale gelir. Karta yüklenen bakiyeler ay içinde tüketilmemesi durumlarında bir sonraki aya devredilmemektedir. Bundan dolayı kart sahipleri ay içerinde bu karta yüklenen parayı kullanırlar. Kart bakiyesini kullanabilmek için ay içerisinde 30 gün süre verilir. Bu süre içerisinde bir sonraki yüklemenin yapılacağı tarihe kadar kart bakiyesinin kullanılması gerekmektedir. Kart iptali gibi bir seçenek kart kullanıcılarına verilmez. Çalışan işten ayrıldığında kartın iadesini şirkete yapmakla yükümlüdür. Çalışan işten ayrılsa ve kartı iade etmeyi unutsa dahi kartın yükleme işlemi kapatılmış olacağından işe yarar özelliklerini kaybetmektedir.

İlginizi çekebilir: Youtube dan nasıl para kazanılır

Bir Yorum Yap