Finans

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Gerekli Belgeler

ziraat bankasi kredi basvurusu gerekli belgeler 3287

Ziraat Bankası’ndan ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi başvurusu işlemlerinde diğer bankalarda olduğu gibi müşterilerden birtakım belgeler talep edilmektedir. Acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için ya da hayalindeki ev veya arabaya sahip olmak için Ziraat Bankası’ndan kredi kullanmak isteyenlerin en çok merak ettiği konular arasında Ziraat Bankası kredi başvuru belgeleri gelmektedir. Bu belgelerin eksik olarak bankaya ibraz edilmesi durumunda bankaya yapmış olduğunuz kredi başvurunuz yetkililer tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası kredi başvuru işlemleri 2021 yılında da vatandaşların internet üzerinden en çok araştırdıkları konular arasında yer almaktadır. Ziraat Bankası’nın hem mevcut durumda maaş müşterisi olan kişilere hem de ilk defa banka müşterisi olacak vatandaşlara sunduğu birbirinden avantajlı faiz oranları ve esnek ödeme seçenekleri şu kredi ürünlerinde öne çıkmaktadır:

 • Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi
 • Ziraat Bankası taşıt kredisi
 • Ziraat Bankası konut kredisi

Bu kredi ürünlerine başvuruda bulunmak için bankanın gerekli gördüğü belgeler ile belirtmiş olduğu yöntemleri tercih etmeniz gerekmektedir. Türkiye bankacılık sektöründe en çok bireysel ve ticari müşterisi bulunan kamu bankası unvanına sahip olan Ziraat Bankası’ndan kredi kullanmak ilk başta tahmin edildiği kadar zor değildir. Başvuru işlemlerinin usule göre yapılması sayesinde başvuru süreci çok daha kısa sürede sonuçlanacağı için vatandaşlar, bankadan finansman desteği alabilmenin keyfini doyasıya çıkarabilmektedir.

Ayrıca Ziraat Bankası altın hesabı yorumları yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Ziraat Bankası’ndan kredi başvurusunda talep edilen belgeler, konut kredisi, ihtiyaç kredisi veya taşıt kredisi fark etmeksizin bütün kredi başvuru işlemlerinde başvuru sahiplerinden istenen evraklardan oluşmaktadır. Müşteri memnuniyetine büyük önem veren Ziraat Bankası’ndan acil nakit ihtiyacını karşılamak ya da hayalindeki ev veya arabaya sahip olmak için kredi kullanmak isteyen başvuru sahiplerinden talep edilen resmi evraklar şunlardan oluşmaktadır:

 • Başvuru sahibinin T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Bankadan temin edilecek kredi başvuru form belgesi
 • Başvuru sahibinin gelir durumunu gösteren gelir belgesi

Bu evraklar genel olarak bu şekilde sıralansa da kredi çeşidine göre farklılık gösterebilmektedir. Örneğin konut ve taşıt kredilerinde finansman kullanılarak satın alınacak konutların tapu veya ruhsat bilgileri gibi detaylı belgeler de Ziraat Bankası yetkilileri tarafından istenebilmektedir. Bu belgeler hakkında en kapsamlı bilgileri, size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek veya bankanın internet ve telefon bankacılığı hizmetlerini kullanarak kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Nereden Yapılır?

Ziraat Bankası kredi başvurusu yapmak oldukça basittir. Müşterilerine her zaman en avantajlı seçenekleri sunmasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Ziraat Bankası’nda kredi başvurusunda bulunabilecek noktalar şunlardır:

 • Ziraat Bankası şubeleri
 • Ziraat bankası ATM’leri (ihtiyaç kredisi için)
 • Ziraat Bankası internet bankacılığı hizmeti
 • Telefon ve mobil bankacılık hizmetleri

Kimler Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Yapabilir?

Ziraat Bankası kredi başvurusu yapacaklar, bankanın kurallarına göre belirlenmiştir. Ziraat Bankası kredi ürünlerinde uygulanan faiz oranları 2023 yılında da oldukça uygun seviyeden müşterilerin bilgisine sunulmaktadır. Avantajlı faiz oranlarından yararlanarak Ziraat Bankası’ndan kredi kullanmak isteyen müşteriler şunlardan oluşmaktadır:

 • 18 yaşından büyük olan,
 • Halihazırda tüketici kredisi ve kredi kartı borcu bulunmayan
 • SGK prim borçları bulunmayan
 • Düzenli aylık geliri bulunan, ücretli çalışan
 • Banka kredi notu belirli seviyenin üzerinde bulunan

Bu koşullara uygun olan herkes banka tarafından talep edilen Ziraat Bankası kredi başvuru belgeleri ile evrakları hazırlayıp banka şubelerine giderek hemen taşıt, ihtiyaç ve konut kredisi başvurusunda bulunabilmektedir.

Bir Yorum Yap