Güncel Haberler

Corona Virus Kan Grubu Seçiyor !

, Corona Virus Kan Grubu Seçiyor !

2019 senesinin Aralık ayından itibaren Corona virüs dünya çapında insanları büyük bir felakete sürüklüyor. Çin’de ortaya çıkan ve hala da yayılmaya devam eden bu ölümcül virüs üzerine çalışmalar devam ediyor. Son çalışmalara göre elde edilen bilgiler sonucunda Corona virüsü kan gruplarına göre dağılım gerçekleştiriyor.

Bilim adamları tarafından araştırılan 0, A ve B grupları içerisinde yaklaşık olarak 2500 kişi üzerinden  araştırılma yapıldı.  Çin’de sonucunda Wuhan kenti başta olmak üzere birkaç kent üzerinde yaşanan ölüm vakaları incelendi ve bunun sonucunda bazı bilgiler elde edildi.

İnceleme sonucunda 3 hastane ele alındı. Araştırmada 1775 enfekte kişiler, vefat eden 206 kişi ve risk oranı yüksek olan 3964 kişi de bu araştırmaya dahil oldu. Bu kişilerin yaşı ise 18 ile 45 olmakta. 

Corona Virus Kan Grubu Riskleri 

Yapılan araştırmalar sonucunda ise bu ölümcül virüsten en çok etkilenen kişilerin A kan grubu, en az etkilenen kişilerin ise 0 kan grubunda olduğu belirtildi.

A kan grubu yüksek bir ölçü de iken 0 kan grubu enfekte ihtimali oldukça düşük.  Araştırma sonucunda sadece kan grupları değil cinsiyet gibi unsurların da etkili olduğu belirtildi.

B ve AB kan grupları hakkında yeterli veri olmadığı için  hiçbir bilgi elde edilemedi. Buna ilaveten cinsiyet konusunda da yapılan araştırma sonucunda yüzde 65 oranında erkeklerin etkilendiği  bu oranın kadınlarda daha az olduğu açıklandı. 

Bir Yorum Yap