Nasıl YapılırTeknoloji

Iphone’dan Android’e Whatsapp Aktarma Yapılışı

Iphone kullanıcılarının Android’e geçişlerinde en büyük sorunlarından birisi Iphone’dan Android’e Whatsapp aktarma işlemidir. Gerek Iphone sürümünün eskimesi, gerekse yeni bir telefon kullanımında görülen bu durumda basit yöntemler ile Whatsapp aktarımı yapabilirsiniz. Aktarımı yapabilmek için ise öncelikle sohbet, fotoğraf ve videoların yedeklerinin alınmış olması gerekmektedir. Her iki platform da uygulama içinde belirli aralıklar ile yedekleme yaptığı için dolayısıyla yedeklenmiş sohbetlerinizi aktarım mümkün olmaktadır.

Iphone’dan Android’e Whatsapp Aktarma Nasıl Yapılır?

Farklı yöntemler ile Iphone’dan Android’e Whatsapp aktarma işlemi kolayca yapılabilmektedir. Öncelikli olarak ise Iphone cihazınızda yapmanız gerekenler bulunmaktadır. Dikkat edilmesi ve gözden kaçırılmaması gereken nokta ise aktarma yaparken Iphone cihazınızın çalışıyor olmasıdır. Bozulmuş, kaybolmuş ya da benzeri sebepler ile Iphone cihazınız çalışmıyorsa bu durumda Whatsapp aktarma işlemi yapamazsınız.

Ayrıca İphone fiyatları ne zaman düşer, indirim gelecek mi? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Whatsapp Aktarma İçin Iphone’da Yapılacaklar

Whatsapp aktarma için Iphone’da yapılacaklar şu şekildedir;

 • İlk olarak bilgisayarınıza USB kablosu ile Iphone bağlantısını gerçekleştirin. Bağlantı sonrasında iTunes yazılımı ile cihazınızın yedeğini almanız gerekmektedir. Eğer iTunes uygulaması bilgisayarınızda bulunmuyorsa ücretsiz şekilde internetten indirebilirsiniz.
 • Ardından iPhone Backup Browser programını indirmeniz gerekmektedir. Program ücretsiz olup kurulum sonrasında iTunes ile aldığınız yedeği bu programda açınız.
 • Yedek açılma işlemi yedeğin boyutuna göre biraz zaman almakla birlikte açılması için bekleyiniz. Açıldıktan sonra System dosyaları içinde yer alan ve Whatsapp mesajlarını barındıran ChatStorage dosyasını bilgisayarınıza kayıt edin. Bunun için kopyala yapıştır kullanabilirsiniz.
 • Sohbet içindeki fotoğraf ve videolar için de net. Whatsapp klasörünün içine girerek buradan sırasıyla Library – Media bağlantılarını takip edin ve Media klasörünü de bilgisayarınıza kopyalayın.
 • Aktarım için iPhone’da yapacağınız işlemler bu kadardır.
MUTLAKA OKUMALISIN:   Iphone Fiyatları Ne Zaman Düşer, İndirim Gelecek Mi?

Whatsapp Aktarma İçin Andorid’de Yapılacak İşlemler

Whatsapp aktarma için Android’de yapılacak işlemler için şu adımları takip ediniz;

 • Android telefonunuz için ilk olarak Whatsapp yüklü değilse, Play Store’dan uygulamayı telefonunuza yükleyin ve kurun.
 • USB kablo ile birlikte telefonunuzu bilgisayar ile bağlantısını sağlayın. Daha sonra iPhone’dan aldığınız dosya yedeklerini telefonunuzda istediğiniz bir yere yükleyin, kopyala yapıştır kullanabilirsiniz.
 • Bu noktada WazzapMigrator Android uygulamasını APK olarak yükleyin.
 • İndirilen uygulamayı daha sonra telefonunuzda çalıştırın ve uygulama açıldıktan sonra telefonunuza yüklediğiniz yedekleme dosyaları uygulama tarafından otomatik bir şekilde algılanarak yükleme işlemi başlayacaktır. Program sohbetler için ücretsiz olsa da video ya da fotoğraf aktarımı için ücretli sürüm kullanmayı gerekli kılmaktadır.

Uygulama Kullanmadan Iphone’dan Android’e Whatsapp Aktarımı

Uygulama kullanmadan Iphone’dan Android’e Whatsapp aktarımı yapmak istiyorsanız iki yöntem bulunmaktadır. İlki, yedekleme ile kopyalamayı içermektedir;

 • iPhone’dan Whatsapp uygulamasına girin ve hesabınızı açın.
 • Ardından sırasıyla; Ayarlar, sohbetler ve sohbet yedekleme’yi seçin.
 • Halihazırdaki sohbetleriniz için yedekleme yapmak için Şimdi Yedekle seçeneğini seçin.
 • Whatsapp’ı Android telefonunuza yükleyin ve kurun.
 • Whatsapp kurulumu sonrasında Android telefonunuzda oturum açın ve ilk yükleme sonrasında yedekten veri yüklemeyi isteyip istemediğinizi soran bir ekran gelecektir. Burada iCloud bağlantısı ile verilerinizi yükleyebilirsiniz.

Whatsapp Yöneticisi ile Aktarım Yapmak

Verilerinizi Whatsapp yönetici ile aktarmak için ise şu adımları takip edebilirsiniz;

 • Whatsapp Manager’a bağlantı kurun. Bunun için bilgisayarınıza Whatsapp Transfer yüklemeniz gerekmektedir.
 • Yükleme işlemi sonrasında iPhone ve Android’i Whatsapp Yöneticisine bağlayın. Bu noktada Android cihazlar USB hata ayıklama seçili değilse başarısız olacaktır, kontrol etmeyi unutmayın.
 • İki cihazın da yazılım tarafından algılanması sonrasında alt kısımda yer alan Transfer seçeneğini tıklayın ve Whatsapp sohbetleriniz kısa sürede Android’e yüklenmeye başlayacaktır. Video ya da fotoğraf boyutuna göre ise işlem uzunluğu artabilmektedir.
MUTLAKA OKUMALISIN:   Powerbank Nasıl Şarj Edilir?

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı