Kamerasız İnternete Giren Telefonlar

Kamerasız İnternete Giren Telefonlar 2023 – Asker Telefonları – İnternetli kamerasız askerlerin kullandığı telefonlar içeriğimizle sizlerleyiz.

Bugüne kadar üretilmiş cep telefonlarının neredeyse hepsinde bir kamera bulunmaktadır. Cep telefonunun en eski modellerinde bile düşük çözünürlükte bir kamera mevcuttur. Ancak hem kamerasız hem de internete giren telefon da satılmaktadır. Çalıştıkları şirkete kamera ile girmenin yasak olduğu bazı kişiler için kamerasız internete giren telefonlar yıllar önce geliştirilmiştir. Az sayıda üretilen bu cep telefonlarında kamera olmasa da bu telefonlar internete bağlanabilmektedir.

Kamerasız internete giren telefonlar 2022

Günümüzde cep telefonlarının neredeyse hepsi kameralı üretilmektedir. Ancak bazı yerlere kamerayla girmek yasaktır. Özellikle askeriye ve polis okullarında kameralı olduğu için akıllı cep telefonu bulundurmak yasaktır. Bu yüzden bu binalara girmek zorunda olan öğrenciler ve personel sadece kamerasız internete giren asker telefonları kullanabilirler. Bu telefonlar halk arasında ‘asker telefonu’ olarak da bilinmektedir. Günümüzde hem sıfır hem de 2. el satın alınabilecek birçok kamerasız internete giren telefonlar vardır. Bunların en bilinenleri İNO Scout, Nokia 207, Bartec PIXAVI Impact X NC, Blackberry 8800, Nokia E51 Without Camera modelleridir.

  • INO Scout
  • Nokia 207
  • Bartec PIXAVI Impact X NC
  • Blackberry 8800
  • Nokia E51

1. İNO Scout

Kamerasız cep telefonları üreten az sayıda şirketlerden biri İNO’dur. Singapur’da bir cep telefonu üreticisi olan İNO, 2008 yılında yaşlılar için kamerasız cep telefonu üretmek için kurulmuştur. Şirketin ilk kamerasız cep telefonu 2009 yılında satışa sunulmuştur. Şirket 2012 yılında ise dünyanın ilk kamerasız akıllı telefonunu üretmeyi başarmıştır. İNO bugün tüm dünyaya kamerasız cep telefonu satmakta, dünyanın her yerine kamerasız internete giren telefon gönderimi yapmaktadır. İNO’nun son ürettiği, kamerasız internete giren telefon modellerinden biri İNO Scout, 2,4 inç ekrana sahiptir. İNO’nun bu modeli 1,3 GHz dört çekirdekli işlemciye, 1 GB RAM’e ve 16 GB depolama alanına sahiptir. Android tabanlı bir akıllı telefon olan İno Scout’un fiyatı ise 300 dolardır.

2. Nokia 207

Nokia 207 cep telefonu 2013 yılında piyasaya sürülmüştür. Nokia 207, 240×320 piksel çözünürlüğe sahip 2,40 inç ekrana sahiptir. Tek çekirdekli işlemciye sahip Nokia 207’nin 64 MB RAM’i vardır. 256 MB dahili depolama alanına sahip bu model 3G internete sahiptir. Nokia 207 yurt dışındaki 2. el satış yapılan internet sitelerinde yaklaşık 150 dolara satışa sunulmaktadır.

3. Bartec PIXAVI Impact X NC

Kamerası olmasa da bir akıllı telefondan beklenen tüm işlevleri yerine getirebilen Bartec’in bu modeli, kamerasız internete giren telefon modelleri arasında en popüler modellerden biridir. Bu model, riskli ve tehlikeli alanlarda kullanmak için geliştirilmiştir. Patlamaya dayanıklı bir cihaz olan PIXAVI Impact X NC, 4G internete sahiptir. Bartec PIXAVI Impact X NC en pahalı kamerasız cep telefonlarından biridir. Sınırlı sayıda üretilen telefonun fiyatı yaklaşık 4000 dolardır.

4. Blackberry 8800

İnternetli ve kamerasız cep telefonlarından bir diğeri Blackberry 8800’dür. 170 dolara satılan telefon, 2.5 inç ekrana sahiptir. 64 MB depolama alanı ile 16 MB RAM’i olan telefon ilk kez 2007 yılında satışa sunulmuştur. Bu model günümüzde ancak 2. el satış yapan internet sitelerinden temin edilebilmektedir.

5. Nokia E51 Kamerasız

2007 yılında satışa sunulmuş olan Nokia E51, hem kameralı hem de kamerasız olarak üretilmiştir. Nokia E51 Without Camera, kamerasız ve internetli cep telefonlarından biridir. 100 gr ağırlığında olan telefon, 2 inçlik ekranı ile oldukça küçük bir telefondur. 3G internete sahip olan Nokia E51 ile 4 saat boyunca telefonla konuşulabilmektedir. Bu model, 2. el satış yapan internet sitelerinde yaklaşık 100-150 dolar arasında oldukça uygun fiyatlara satılmaktadır.

Bir Yorum Yap