Advertorial

Pandemi Döneminde Yurt Dışında Eğitim Almak Güvenli mi?

, Pandemi Döneminde Yurt Dışında Eğitim Almak Güvenli mi?

Pandemi döneminden önce yurt dışında eğitim almaya başlamış olanlar da en az eğitim almaya yeni başlayacaklar kadar endişeli… Bu süreçte eğitim hayatına başlamak ya da devam etmek güvenli mi? İşte bu sorunun yanıtı aslında oldukça komplike bir boyut kazandı. Şayet COVID-19 virüsü nedeniyle eğitim hayatın ara verirseniz bu durumda ciddi bir zaman kaybetmiş olursunuz. Eğer eğitime devam ederseniz bu durumda da sağlığınızı riske atmış olacaksınız. Sonuç ise her durumda kayıp! 

Elbette yurt dışında eğitim alma kararını gençler aileleri ile de görüşerek kararlaştırmalıdır. Öncelikle bazı ülkelerde virüsün yayılmasına karşın son derece ciddi düzeyde önlemlerin alındığını da göz ardı etmemek gerekiyor. Hatta alınan önlemler sayesinde ülkedeki tabloyu bir hayli umutlu bir duruma getiren ülkeler de var. Dolayısıyla pandemi döneminde yurt dışında eğitim konusunda ülke seçiminin de son derece önemli olduğunu belirtebiliriz. 

Elbette Türkiye’den bu ülkeye ulaşım imkanı her zamanki kadar kolay olmayabilir. Her gidiş ve dönüşte 14 gün süren karantina süreçlerini de yaşamak gerekiyor. Karantina sürecini yaşamamak için sıklıkla yolculuk yapmaktan kaçınmak gibi bir yöntem de tercih edilebilir. Bununla birlikte güvenlik önlemlerinin çok sıkı tutulduğu ülkelerin tercih edilmesi de bir diğer seçenek olarak göz önünde bulundurulabilir. 

Eğer hala bu konuda kararsızlık yaşıyorsanız yurtdışı eğitim danışmanlığıhizmetlerinden faydalanın. Çünkü bu sayede hangi ülkelerde önlemlerin ne düzeyde olduğu, okulların hangi ülkelerde eğitime devam ettiği gibi konularda da en güncel bilgilere ulaşmış olacaksınız. Özellikle ICES Turkey ile iletişime geçebilir ya da internet sitesine tıklayarak konuya dair daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 

Pandemi sürecinde eğitime devam edip etmeme konusunda en doğru kararı vermek için sizin de önerilere ihtiyacınız olabilir. İşte bu nedenle profesyoneller ile görüşmeniz daha fazla ve daha güncel bilgilere ulaşmanızı sağlar. Dolayısıyla çok daha doğru bir karar vermeniz de mümkün hale gelir. Daha fazla zaman kaybetmeden ICES Turkey internet sitesini ziyaret ederek gerekli araştırmayı bu site üzerinden yapmanızda fayda olacak

Bir Yorum Yap