Eğitim Haberleri Güncel Haberler

Üniversiteler ne zaman açılacak

universiteler ne zaman acilacak 4512

Üniversiteler ne zaman açılacak yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak ? 2 Kasımda Üniversiteler açılıyor mu ? 2 Kasım yüzyüze eğitim başlayacak mı ?

2020 yılı yeni eğitim öğretim sezonunda ilkokullar ve liselerin kademe kademe yüzyüze eğitime geçmesi ile üniversiteli öğrenciler de
Üniversiteler ne zaman açılacak yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak sorularını sormaya başladı.

Büyük hayaller ile üniversite sınavlarına hazırlanan ve üniversite ortamı hayal eden yeni öğrenciler ile daha önceden kurulu düzenleri olan mevcut üniversite öğrencileri doğal olarak bu soruların cevaplarını arıyor.

Öğrenciler İçin Para Kazanma Yolları

Üniversiteler ne zaman açılacak yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak ?

YÖK Başkanı Yekta Saraç, ‘YÖK olarak, üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2023 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamalarını istedik.’ demişti. Bu kapsamda üniversitelerin bazıları online eğitimlere başlamıştı bazıları ise yüzyüze eğitim için hazırlıklarını yapmaya başladı.

Diğer yandan ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2023-2022 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’nde konuştu.

Erdoğan, “İnşallah mümkün olan en kısa sürede yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

2 Kasımda Üniversiteler Açılıyor mu ?

2 Kasımda Üniversiteler Açılıyor mu ? Öğretim Elemanları Sendikası ve Öğretim Elemanları Derneği Genel Başkanı Dr. Vahdet Özkoçak’ın Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre 2 Kasım 2023’de üniversitelerde yüz yüze eğitime geçilmesi planlanıyor. 

Yükseköğretim Kurumu’ndan henüz bir açıklama yapılmasa da Özkoçak bu tarihin konuşulmaya başlandığını ifade etti.

İlgili Tweet’e aşağıdan ulaşabilirsiniz :

Bir Yorum Yap